Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ez így jó volt?

Szerintetek ez így jó volt?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy, nem szoktam a kutyát nem megfelelő táplálékkal etetni. Tegnap mégis lepottyant a földre egy csirkeszárny, hát úgy gondoltam, egye penész, egyszer egy évben, miért ne. Gondoltam előbb beadom neki a kalcium tablettáját, amit mindig szépen önmagában elrágcsál. Most hogy meglátta a csirkeszárnyat csak azt akarta. Nem volt hajlandó figyelni rám, de még a kalcium tablettáját is kiköpte, holott mindig rendesen elrágta. Nagyon okos és szófogadó, de most valahogy más lett. Többszöri próbálkozás után, miután állandóan kiköpte a tablettáját, úgy döntöttem nem kapja meg a szárnyat, a tablettát meg belettettem a szájába és összefogtam hogy igenis nyelje le. Össze is szorította hogy nehogy kinyissam neki. Nem kértem tőle cserébe sokat, ráadásul ezt a tablettát simán elrágja anélkül hogy cserébe valamit adnék neki. De most. Az istennek nem akart a csirkeszárnyamért megdolgozni, csak egyszerűen be akarta volna zabálni. Nem hatotta meg ez, semmit nem változott. Szerintetetek jól tettem hogy így érvényesítettem az akaratomat?

2013. máj. 15. 08:25
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen jól jártál el.
2013. máj. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
De most mit vársz tőle basszus? Életében először látott csirkeszárnyat és te meg elvárnád, hogy dolgozzon meg érte? Persze, alap esetben oké, de így...
2013. máj. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted a kutyádnak úgy kellett volna megdolgoznia a csirkéért, hogy megeszik egy tablettát?

Ha azt mondta volna neki, hogy ül, marad, pacsi, szerintem kb mindent megcsinál, de az, hogy a csirke előtt valami mást megegyen...ez így értelmetlennek tűnik.

Az, hogy egy állat valamit megegyen, -még ha alapesetben szereti is- szerintem nem lehet ráerőltetni. Én legalábbis nem látom értelmét az e fajta nevelésnek.

Előbb utóbb megértette volna, hogy mit akarsz. Én biztosan úgy csináltam volna, hogy elteszem a csirkeszárnyat, 5 perccel később odaadom neki a tablettát, és ha megeszi, akkor dicséret, és utána mehet a csirkeszárny.

2013. máj. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Miből gondolod, hogy a csirkeszárny nem megfelelő a kutyának.? Kilátásba helyezted, hogy a csirkeszárny a jutalom? Mit kértél tőle cserébe? El nem tudom képzelni, hogy ha megfogod a szárnyat a kezedbe, és mondjuk lábmellé vezényled, a kutyát, illetve magad elé leülteted, akkor ne tette volna meg. Az, hogy megegye a kalciumtablettát, nem feladat.
2013. máj. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha már leejtetted a földre, és egyszer odaadtad neki, akkor persze, hogy nem érti, hogy miért veszed el tőle, és miért teszed el.
2013. máj. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Én nem hiszem hogy feljogosítja egy-egy íncsiklandóbb falat, amit nem mellesleg tőlem kap, hogy csak úgy királyi módon felzabálja a két szép szeméért. Nem mellesleg, valójában meg sem kellett volna dolgoznia érte. Én csak a szokásos tablettáját akartam beadni neki előtte. Amit egyértelműen megtagadott és tulajdonképpen követelte magának a szárnyat. Ki ne találd már nekem hogy belehalt volna, ha gyorsan, esetleg kapkodva de lenyeli a tabiját, majd megkapta volna a szárnyat. Ahogy elsőre kiköpte a tablettát, kértem hogy egye meg. Nem volt hajlandó. Csakis a szárnyat akarta. Mióta van az amit a kutya szeretne? És főleg abban az esetben, ha megtagadja a kérésemet.
2013. máj. 15. 08:56
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy ő megeszi a tablettát, az nem feladat, értsd már meg! A csirkeszárny sokkal ízletesebb, illatosabb, persze, hogy inkább azt akarja megenni.

Biztos vagyok benne, hogy ezerrel megdolgozott volna a csirkéért, ha normális feladatot adsz neki.

2013. máj. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 Bozsikrisz ***** válasza:
100%
Szerintem ez így tökéletesen ostoba dolog volt. Ahogy előttem is írták, az evés nem feladat egy kutyának.
2013. máj. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Igen leejtettem a földre, amire a kutya nem rohan rá. Tökéletesen tudja. Attól mert a földre esett az még az enyém.


Ahogy már írtam. Valójában nem is akartam hogy, megdolgozzon a szárnyért. Én csak be akartam neki adni előtte a tablettáját amit kiköpött, többszöri próbálkozás után is. Nos, miután kiköpte, én pedig kérvényezte hogy egye meg a tablettát, így már feladat lett belőle. Ezek után nem akartam semmiképp odaadni neki, hiszen akkor az van amit a kutya akar.


Az ember számára ízletes, kutya számára füszeres csirkeszárny, alatt értettem azt hogy, nem való a kutyának.

2013. máj. 15. 09:02
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
ha meg erőszakosan csak a tablettát akarod neki beadni, akkor tedd el a csirkeszárnyat. nem az van amit a kutya akar, de ne várj el tőle olyat, amit nem ért.
2013. máj. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!