Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaválasztás előtt?

Kutyaválasztás előtt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Párommal költözés előtt állunk, és egy másik nagy lépésre készülünk, szeretnénk kutyát magunk mellé. Természetesen az alap kérdés az lenne, milyen kutyát tartanátok ideálisnak (a félreértések elkerülésére, nem azt várom az itteni válaszoktól, hogy más döntsön helyettem, főként kutyások tapasztalatait várnám a kérdésben). Akkor mondanám mivel rendelkezünk:

Kertes ház, aminek a kert része főleg füves, néhány gyümölcsfával. A környék csak kertes házakból áll, délre pedig egy erdő is van. Mindketten dolgozunk, de nekem úgymond kötetlen a munkaidőm és otthonról is végezhetem félidőben, párom pedig hol délelőtti, hol délutáni műszakba van. Amennyire fel tudom mérni napi 2x1 óra sétát tudunk beosztani, ezen kívül pedig ami a kiképzéssel, tanítással járó idő. Mindenképp gyerekbarát kutyát szeretnénk a későbbieket figyelembe véve, valamint számomra az is fontos, hogy baj esetén meg tudjon minket védeni (nem arra gondolok, hogy minden idegenre agresszívan reagáljon, de ne is kelljen attól tartanom, hogy ha éjszaka betörnének hozzánk a kutya meg se szólalna).


Mindkettőnknek volt már kutyánk de még gyerekfejjel, így most elég sok kutyanevelésről szóló könyvet bújok szeretnék jól felkészülni. Szeretném kutyaiskolába is járatni, illetve gyerekek és más kutyák közé is vinni, hogy hozzájuk szokjon.


Ami mindkettőnknek tetszik (és már felkerestünk tenyésztőt információszerzéssel) az a Border Collie, de még mindig van bennem egy kis félelem, hogy le tudjuk e meríteni eléggé ezekkel a kritériumokkal. Főleg ilyen fizimiskájú kutyát szeretnénk (pl.: groenendael, tervueren stb.)de nekem ezeken kívül a Berni pásztor tetszik még.


Szívesen fogadnék tapasztalatokat ezzel a két kutyával, illetve ha van más fajta ami szerintetek illene hozzánk. Előre is köszönöm!



2013. máj. 15. 09:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%
A border colliet semmiféleképpen sem ajánlom, mivel írtad, hogy napi 2x1 óra sétára lenne idő. Ez a bordernek nagyon kevés, és szét fogja szedni a kertet. Ha a tenyésztőnek is elmondod milyen feltételeket tudtok neki biztosítani, és ő erre azt mondja, hogy nyugodtan, tessék vigyed, akkor valószínűleg csak el akarja adni a kutyát. A border ráadásuln nem őrző védő kutya, és kimondottan nem gyermekbarát. Ha féltékeny, akkor bökdösni, lökdösni fogja a gyermeket.
2013. máj. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 sameths ***** válasza:
100%

Megvédeni kizárólag őrző-védő kutyák fognak, azok is akkor, ha jártok ilyen típusú kiképzésre.

Jelezni azért a legtöbb kutya tud, akár egy vizsla is. De őt nem ajánlom kerti tartásra, pedig a nagy kert, az erdő, a gyerekbarátság és a kötetlen munkaidő nagyon jól illene hozzá.

2013. máj. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Németjuhászra nem gondoltatok esetleg? Megfelelő tanítással (természetesen elengedhetetlen a kutyaiskola) okos, családbarát, védelmező, jó házőrző fog belőle válni.

(1. válaszoló vagyok)

2013. máj. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

09:27 Igen én is ettől tartok, nem szeretném ha a kutya sínylené meg, mert rosszul választottuk.


Gondoltunk németjuhászra, bár személy szerint a Groenendael,Tervueren jobban tetszik. Az egyetlen ami miatt gondolkodóba ejt a mérete, bár tudom, a Berni pásztor is nagyobb testű kutya.


09:24 A teljesen rövid szőrű kutyák egyáltalán nem tetszenek igazság szerint. Kutyaiskolába mindenképp szeretném járatni, de az őrző-védő kiképzéssel vannak aggályaim, a szomszédunk ugyanis minden kutyáját (20 év alatt kb 4 Rottweiler-t) így képezte ki és szó szerint agresszívak mindenkivel (bár hozzátenném a kiképzésen kívül semmit se foglalkoznak velük egész nap egyedül vannak a kutyák, sétáltatva sincsenek).

2013. máj. 15. 09:41
 5/19 anonim ***** válasza:
76%
A belga juhászok tényleg jók, és az általad említett fajtákból azért nincs is túl sok, tehát nem lettek még agyonszaporítva, ellentétben a német juhásszal. Persze azt is ki lehet fogni jó helyről, de én akkor inkább már valamelyik belgát ajánlanám. Azért az sem mellékes, hogy őket is nagyon le kell fárasztani, elég pörgős kutyák.
2013. máj. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
48%

Az említett fajtákról nem tudok nyilatkozni, próbálj meg utána nézni, esetleg szakértővel beszélni. De nagy testű kutyát nem ajánlanék gyermek mellé; én biztosan félteném, legyen bármilyen jól nevelt kutya, elég az, ha a lábára tapos... A labrador, vagy a golden viszont nagyon családbarát kutya. Lehet, hogy sokan lustának és lomhának tartják, de a golden nagyon aktív és játékos, és rettentően okos. :)

(1. válaszoló)

2013. máj. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

5ös vagyok.



A rotikat sajnos sokan félreismerik, ezért félre is nevelik. A félreértések elkerülése végett, az őv-s foglalkozásokon nem vadállatokat gyártanak és képeznek ki, hanem megtanulja a gazdi általa még jobban irányítani a kutyáját... Az a kutya, amelyik normálisan van kezelve, nevelve, szocializálva, van vele foglalkozva, stb. és őv képzésen részt vett még jobban kezelhető és irányítható, mint az, amelyikkel nincs foglalkozva. Hiába vitték őv-re, ha nem foglalkoznak vele a szomszédék. Persze gondolom úgy vannak vele, ha már roti... Aztán meg a kutyák, a fajta issza meg a levét :/

2013. máj. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

6os!


Ha jól van nevelve a kutya, akkor szinte tök mindegy milyen fajta, tökéletesen meglesz a gyerekkel is! Hiába van valakinek goldenje, ha nem foglalkozik vele (mert úgyis könnyen kezelhető, hát minek alapon), akkor pont ugyanolyan rossz gyerek mellé, mint bármelyik másik, amelyik nincs megfelelően nevelve, nem tudja a helyét a rangsorban.


Előző voltam.

2013. máj. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, mindenkinek ment a zöld!


labradort is néztem de elég sok helyen olvasom, hogy nem ajánlják házőrzőnek, mert mindenkivel barátságos rögtön.


Esetleg nagy testű kutyánál hangyányit kisebb kutyát tudtok ajánlani?


Anyósom gyerekekkel foglalkozik, arra gondoltam, hogy a nevelés mellé elvinném gyerekek közelébe amikor tudom, hogy megszokja a jelenlétüket. Ez segítene kutyának, hogy viselkedjen gyerekek közelében? Vagy csak játéknak tartaná?

2013. máj. 15. 09:58
 10/19 anonim ***** válasza:

Jól nevelt, jól szocializált kutyus nem fog a gyerek lábára lépni, vagy fellökni, mindegy milyen fajta.

Szerintem nagyon jók a feltételek, amiket biztosítani tudtok. Azért napi 2x1 órás séta, esetleg ha bírod futással, plusz foglalkozás, szinte bármely fajtának elég. Ráadásul ez csak a konkrétan vele foglalkozás, e mellé még otthon lennétek, a közelében is sokat. Szóval ez így, elég. DE: biztos, hogy ezt majd gyerek mellett is tudod tartani? Az nagyon rossz, ha választasz egy nagy mozgásigényű kutyust, kezdetben meg is kapja, majd "hanyagolva" lesz.

Amúgy bobtail nem tetszik? tudom, nagy, de őrző-védő miatt kérdezem.

2013. máj. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!