Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Panelban tartó kutyás gazdik...

Panelban tartó kutyás gazdik hányszor, hány percre, két séta alatt mennyi idő telik el? Kutyus mennyi súlyú és milyen fajta?

Figyelt kérdés
2013. máj. 21. 14:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy 8 hónapos havám van. NApi 2-3x sétálunk, idő függő. Ugyanis ha hideg van, akkor nem sétál. MAx egy pisi, és már tép is befele, kapkodva a kis mancsait. Kivéve ha hó van, mert azt imádja, érdekes akkor nem zavarja a hideg...


Első séta reggel, az csak 10-15 perces. Második mikor hazaérek, az is olyan 15-20 perces. De attól függ, mert ha találkozunk kutyahaverokkal lehet akár 3/4-ed óra is. Este a párommal közösen megyünk egy min. 30 perces sétára, akkor szoktunk labdázni is.


De ezek változó dolgok, mert pl ma dután is 30-40 percet voltunk lent, mert elsétáltunk az állatpatikába kullancsirtó nyakörvért, meg féreghajtóért. Na meg olyan is volt, hogy csak napi 2 10 perces séta jött össze, mert elhúzódott a meló és este 10-re értem haza, párom meg édesanyjához ment valamit segíteni.


De szerencsére nincs nagy mozgásigénye, egy kis húzogatós játéktól 10 perc alatt lefárad...

2013. máj. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Szilvi & Argos ***** válasza:

15 kg-os keverékemmel régen fél évet éltünk panelban. Változó volt, de általában volt reggel 30-60 perc séta, délután és este pedig egy minimum 1-1,5 órás, illetve egy fél órás. Aztán szabadidőben volt, hogy nyáron akár 5-6 órákat is voltunk a Duna-parton :) Nagyon jól bírta ahhoz képest, hogy 13 éves volt :)

Úgy intéztem, hogy max. 12 órát kelljen visszatartania két séta közt.


Jelenleg kertes házban vagyunk roti-nj keverékemmel, 29-32 kg. Télen csak a séták idejére volt kint. Délelőtt elmentünk egy fél órás-órás sétára, aztán késő délután bő 2 órás sétára, majd lefekvés előtt volt 5 perc eü-i "séta" a kapu előtt az utcában.

Most reggel kirakom az udvarra, aztán elmegyünk sétálni kb. fél-egy órát, de van, hogy csak 10 perc eü-i dologintézés van az utcában...aztán kint van a kertben késő délutánig...olyan 17.30 fele elmegyünk sétálni 19.30-ig minimum...vacsi itthon, aztán lefekvés előtt vagy utolsó pisiltetés, vagy nem :D

12 óránál többet őt sem szeretem bent tartani...de reggel a kertben max egyet pisil...simán kibír 14-16 órát is...egyszer teszteltem véletlenül, akkor panelban voltunk...18 fele értünk haza rendezvényről, vacsizott, majd 20-kor még volt egy 10 perces eü-is kör kb. Másnap 9 fele felébredtem, Argos még horkolva aludt...így visszafeküdtem és 12 óra után ébredtem fel :O ami akárhogy is számolom, 16 óra :O gyorsan rohantam lefele, de első dolga nem pisilés volt :)

2013. máj. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

4 kg-os 8 hónapos csivava keverék

Reggel (6.45 előtt) 5-10 perc eü

Kettő óra fele 5-10 perc eü

Délután:10-15 perc eü

Este 20-25 perc eü játék egyben

10-11 fele: 5-10 perc eü

2014. dec. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!