Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rövidszőrű magyar vizslával...

Rövidszőrű magyar vizslával kapcsolatosan segítság?

Figyelt kérdés
Nemrég halt meg az előző kutyám és arra gondltam, hogy egy vizslát veszek. Nem nagyon ismerem ezt a fajtát, ezért is fordulnék hozátok. Mennyire tanítható? Hogy bírja a téli hideget? Mennyire mozgásigényes? Gyerekekhez hogy vizsonyul? Kinti kutya lenne kertesháznál, 5x6-os kennelben+ az egész udvar. kb 200 nm. Ha valami más is eszetekbe jut írjátok le nyugadtan. Köszönöm!
2013. máj. 23. 23:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Okos kutya, vadászkutya létére igényli a mozgást, a foglalkozást. Mivel rövidszörű, így nem nagyon bírja a hideget, gondoskodni kell jól szigetelt házról. Alapjában véve barátságos kutya, de ez nyilván egyedfüggő is. Javaslom a Fajtamentőknél nézz körül először :)
2013. máj. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 zsuzsabazsa ***** válasza:

Jó választás azért is mert Magyar.

Rendkívül jól tanítható. Olyan az ember kezében mint a vaj.Ezalatt azt értem, hogy szívesen tanul és könnyen.

Mivel vadászkutya ezért igencsak mozgásigényes. Ha otthon vagytok akkor lehetőleg ne tedd kennelbe had legyen az udvaron. A hideget rosszul tűri, télen jobb neki a lakásban. A gyerekeket szereti. Jó család kutya.

2013. máj. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A Vizslamentés önkéntese vagyok. Tőlünk ilyen életmóddal nem kapnál kutyát, nem véletlenül. Iszonyatosan embercentrikusak, minden idejüket szoros testkontaktusban szeretik tölteni. Ha láttál régi festményeket, tudod, hogy a vizsla az ágy lábánál egy szőrmén, vagy a kandalló előtt ábrázolják őket, de mindig bent a házban, az ember közvetlen közelében. Alig van szőrük, sok közülük reszket a téli sétákon kabát nélkül. Nem csak a mozgásigényük hatalmas, hanem a feladat, a gazdával közös akció is alap szükségletük. Ha séta nélkül kicsapod a kertbe, akkor garantáltak a viselkedésproblémák. Búcsút inthetsz a veteményesnek, a szomszéd csirkéinek, stb.
2013. máj. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Taníthatónak nagyon jól tanítható, hihetetlenül értelmes fajta, nagyon igényli a szellemi fárasztást is. Azzal a híreszteléssel nem értek egyet teljesen, hogy a nevelése is szuperkönnyű lenne. (Vagy én fogtam ki egy domináns kant, aki folyton tesztelget engem:))

Télen nem szabad kint hagyni, nekünk szigetelt a kutyaház, de így is behoztuk (amúgy is kinti-benti nálunk). Amennyit csak lehet, legyen a gazdája mellett, borzasztóan ragaszkodó. Rendkívül sok sétát igényel (a nagy kert mellett is legalább két órát), szabadon is a természetben, különben szétkap mindent a környezetében (az agyassága abban is megnyilvánul, hogy hogyan foglalja el magát, ha nem foglalják le őt eléggé a gazdái).

Szereti a gyerekeket, de az élénk ugrálásról hamar le kell szoktatni, mert veszélyes lehet, felboríthat valakit.

Én elég sokat készültem előre a vizslára, de így is meglepett, hogy még az előre megbecsült foglalkozásnál is többet igényel. Kutyasuliba is járok vele, másfél óra után a legtöbb kutya már kidől (pláne ebben a melegben), az én kedves vizslám pedig még körbe-körbe rohangál a pályán, ha épp nincs feladat.

Én azonnal beleszerettem a fajtába, de kvázi életmódváltást igényelt, hogy lett egy vizslám. A szüleim is imádják, odavannak érte, de ők pl. már belátták, hogy nem való nekik a vizsla, mert egyszerűen nem lenne kapacitásuk (időben, energiában) a tartására.

2013. máj. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, sokat segítettek!


A mozgással nem lenne probléma. Rendszeresen járok futni het 4 alkalommal ahova a kutyát is vittem magammal. A kölykök is vitték sétálni rendszeresen. A végefelé már inkább csak sétálni vittük. Kutyasuliba is jártunk vele. Nyaralni is jött velünk. Azt visszont nem tudom megtudom-e oldani, vagy meg akarom-e oldani, hogy benti kutya legyen. Télen ti hogy oldjátok meg, hogy ne sározzon össze mindent?

2013. máj. 24. 12:06
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha nagyon sáros, megtörlöm a lábát és egyébként sem jöhet be akármelyik szobába (nem is próbálkozik, minden küszöbnél megáll, hogy mehet-e). Az enyémbe speciel van bejárása, de van egy neki szánt szőnyeg, amin heverészni szokott, azt gyakrabban kell tisztítani kicsit. Ha már alvás-idő van, akkor a lépcsőház/előszoba játszik, a párnájáról nem mozdult el soha, nem csinált kárt.

A házba engedés nem csak a hideg miatt fontos egy vizslánál, hanem mert fokozottan igényli, hogy a gazdáival lehessen, legalább a közelükben.

Nekünk a tenyésztő nem is akarta úgy eladni a kutyát, hogy felvetették a szüleim, hogy csak kinti lesz. De ez a kinti-benti dolog bevált, mert ha csak lehet, vele vagyunk (kint vagy bent), ha elmegyünk otthonról, akkor pedig alapos lemozgatás után a kertben hagyjuk.

2013. máj. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!