Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 2 hónapos kiskutyát...

Egy 2 hónapos kiskutyát hogyan lehet szállítani?

Figyelt kérdés
Költözünk, és jön velünk 2 hónapos kölyökkutyánk is. A csöppség német boxer, és nem tudjuk hogyan szállítsuk úgy el hogy ő is jól érezze magát. Kb 80 km-ről lenne szó ami olyan 1:15 percnyi szenvedés lenne szegény párának. Mibe szállítsuk milyen szállítóketrecet vegyünk neki ami majd később is jó lesz? Mit rakjunk a ketrecbe ? tud valaki segíteni?

#kutya #szállítás #kutyaszállítás #ketrec kutyáknak szállításra
2013. máj. 26. 13:41
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

Szia:-)

Amikor megvettük a doxer kölykünket 11 hetes volt, a haza út kb 2 óra volt. Mielőtt elhoztuk még jó játszot nagyjából egy órát a tesókkal. A tenyésztő előrelátóan nem adott neki enni, nehogy rosszúl legyen az úton. A kocsi hátsó ülésén utazott a fiammal aki már 20 éves, szóval ne, gyerek. Kb 5 perc fészkelődés után elaludt és végig aludta az utat. Szerintem ne etesd utazás előtt és fáraszd le, akkor nem lesz gond.

2013. máj. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Már egyszer elvittük egy 15 perces útra. Teljesen lefárasztottam, nem adtam neki enni előtte 2 órával és mégis össze vissza karcolta a körmével az autó minden olyan pontját amin nem volt huzat. Már sok emberrel beszéltem és mindenki a szállítóketrecet ajánlotta, szóval nem tud valaki olcsó szállítóketrecet nagy testű kutyáknak?
2013. máj. 26. 13:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Gondolom, később is tervezitek többször autóval vinni bárhova a kutyát. Így érdemes a felnőtt méretének megfelelő boxot venni. Talán Vaterán lehet találni kevésbé használtat, de újakat is szoktak hirdetni elfogadható áron.
2013. máj. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 sippara ***** válasza:
Két óra semmi (főleg, ha tápot eszik). Előző estétől ne kapjon enni (nem lesz semmi baja, ne aggódj), fél-egy órával indulás előtt a vizét is elveheted, és persze fáraszd le jó alaposan. Egy méretben neki megfelelő (100x70x80, vagy nagyobb) ketrec 30 ezer forint környékén mozog, érdemes különböző (akár, sőt, főleg külföldi) webáruházakban/aukciós oldalakon körülnézni, mert még házhoz szállítással és sokkal olcsóbban jöhetsz ki. A box aljára érdemes rongyszőnyeget, vagy törölközőt tenni, hogy kényelmesen le tudjon feküdni. Ezen kívül betehetsz még neki valami rágókát. E legfontosabb mégis az, hogy utazás előtt szoktassátok be a boxba jutalomfalattal, játékkal, hogy szeressen benne lenni (ez később is nagyon jól jöhet). Ha minden jól megy, ennyi időt simán átalszik :)
2013. máj. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!