Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenkor mi a teendő?

Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Van egy kiskutyája kutya mamámnak aki elég félős nem tudjuk mitől se ő se més nem bántotta. Ma próbáltam simogatni, megkedveltetni vele magam kajával. Kicsit sikerült is bár nem hagyta magát megsimogatni. Majd a helyén (kennel szerűség csak nincs elzárva) akartam vele játszani mikor ott volt a másik kutya is és a kicsi elkezdett ugatni rám, meg meg akart harapni(nem játékosan, mint aki a területét védi) Mi lehet a gond, hogy bementem úgymond a területére? A másik kutyát nem zavarja felőle aztán oda is költözhetnék :D
2013. máj. 31. 23:32
 1/5 anonim ***** válasza:
mennyi idős a kutya? Most látott először? Valószínűleg nincs nagyon foglalkozva a kutyával, és mivel írtad, hogy félős, neki már sok volt, hogy a helyére is be akartál menni(vagy lehet, hogy számodra más a játék, mint számára, és félreértelmezte a mozdulataidat). De pontosan mi a kérdés? Szeretnél ezen változtatni? Mert akkor folytatnod kell, amit most elkezdtél, a bizalmába férkőzni, és eközben megismertetni vele azokat a szabályokat, amiket fel szeretnél állítani(nem ugat, nem harap). Ezekre ezen az oldalon is találsz nagyon jó ötleteket. De ezek csak akkor működnek, ha rendszeres foglalkozol a kutyával, nem pedig havonta látogatod meg a mamádat.
2013. jún. 1. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ha a saját helyén is fél, ahol született, az igencsak nagy probléma. Itt szó nincs területvédésről. Ez idegrendszer. Folyamatosan szoktasd hozzá dolgokhoz. Először is vedd ki a helyéről, nézd meg, hogy viselkedik, foglalkozni csak ugy tudsz vele, ha egyedül van. De sok türelem kell hozzá. 100%-os sosem lesz, de kezelhető.
2013. jún. 1. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bocsánat félreolvastam a kérdést. Nem nálatok született. De a továbbiakat fenntartom.
2013. jún. 1. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A kérdésemből ugyan nem derült ki, hogy ott született e vagy sem, de nem ott született. Sajnos nem tudok remdszeresen foglalkozni vele maximum hetente járok mamámhoz. A kutya kb 3-4hónapos és olyan 2 hónapja került oda látott már engem sokszor. Hát fogok még vele próbálkozni, hogy nevelgessem de ez nem megy így hogy ritkán látom.
2013. jún. 1. 07:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Idővel menni fog, ne aggódj, mert a személyed jó dolgokhoz fogja kötni.
2013. jún. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!