Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan, hogy nevelhetetlen...

Van olyan, hogy nevelhetetlen kutya vagy csak én vagyok ügyetlen?

Figyelt kérdés
Van egy 10 hónapos keverék kutyusom, nagyon aranyos, imádom, de egyszerűen nem fogad szót! Már minden lehetséges dolgok kipróbáltam vele, sikertelenül. A legnagyobb probléma, hogy póráz nélkül nem lehet elengedni, mert nekimegy a vakvilágnak! Hallottam, hogy létezik olyan, hogy kutyakiképző házhoz jön. Tudtok ilyet? És vajon mennyibe kerülhet? Nyugdíjas vagyok, az ár sem mindegy.
2009. okt. 7. 15:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
nekem is van kutyám,álltalában 6hónapos kortól elkezdődik az úgynevezett dackorszak,amikor is próbálgatják feszegetni a határokat a gazdival szemben,nálunk is volt ilyen...mi az elejétől fogva következetesen neveltük a kutyánkat,így nem is kellett hatalmas szigorítást bevezetnünk amikor ő is makacs akart lenni....Győr környékén élek,hallomásból tudom,hogy itt nem kerül olyan sokba a kutyaiskola ( 5000 ft/hónap ) és vannak olyan oktatók akik házhoz mennek ....sok szerencsét
2009. okt. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Főleg, ha elszaladós kutya, akkor vidd suliba. Csak a többi kutya között tudja megtanulni, hogy nem szabad a "szörnyen érdekes" dolgokkal foglalkoznia.

És jóval olcsóbb mint a kiképző.

2009. okt. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
5 hónapos kora óta jár egy "bandába", ott nem is volt vele olyan nagy gond, nem mondom, hogy önként és dalolva, de meg lehetett fogni. (A behívásra akkor sem engedelmeskedett!) De az utóbbi pár hétben csapot-papot ott hagyva elrohan, ha hívom, hátra se néz! Úttesten átrohan, pedig ha pórázon van, mindig leül, és csak parancsra indul el. A kutyaiskola azért nem jó, mert én 67 éves vagyok, és elég messze van a kutyaiskola.
2009. okt. 7. 16:27
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ,


- A kutya nagyon sok ídőt tölt nálad porázon, mivel csak akkor engedelmeskedik ( valószinüleg porázra volt kötve amikor tanítottad)

- A kutya elöled menekül, nem érzi jól magát melletted

- A dominanciával is gond lehet, mert poráz nélkül rád se hederít

- Ha sajnálja a pénzt, hogy kutyája engedelmes legyen, akkor ajándékozza el valakinek.

Talán az a legjobb megoldás mindkettőjüknek !


Elnézést ha felzaklattam, csak őszinte akartam lenni.

2009. okt. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Winner of Royal Hill ***** válasza:
100%

Hát basszus ezt a pofátlanságot...

Hogy lehet ilyet írni,hogy sajnálja a pénzt?

Itt mindenki full milliomos? Van akinek havi plusz 5-10ezer forint is rengeteget számít(nekem is).

Aki nem kőgazdag az ne is tartson kutyát? Elszaldt itt egyesekkel a ló...

2009. okt. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Winner of Royal Hill ***** válasza:
100%
Meg egyébként mintha a mai világban olyan egyszerű lenne kutyát elajándékozni, teli vannak a menhelyek,nekik sem megy. Kicsit gondolkozni,gondolkozni,gondolkozni...
2009. okt. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
mikor a közelében van, érezze jól magát a kutyus. miért jönne oda önhöz? hogy újra pórázon legyen? a kutya a saját érdekét nézi. mindig mikor az ön közelében van, jutalmazza meg, ha nem hívásra jött oda, akkor is. egy idő után rájön, h jobb neki a gazdi mellett (hiszen finom falatokat kap), mint hogyha elkóborol. egy zártabb területen gyakoroljanak, ne menjen a kutya után soha, ha elindul valamerre, ön induljon a másik irányba, rá fog jönni, h jobb a gazdi mellett, mint magányosan, hiszen ön a falkája. lefogadom flexipórázt használ. ezt azonnal cserélje ki egy hagyományos pórázra. a póráz a legfontosabb dolog szerintem, nagyon sok mindent megtanul rajta a kutya. mindig ön megy elöl a kutya csak ön után mehet. ugye van ez a falkavezér dolog, ez nagyon fontos, ha ön a falkavezér, a kutyus úgy fogja követni mint az árnyék. ennek érdemes utánaolvasni. az én kutyám 3 hónapos, nem akarom magamat fényezni, hiszen ő is nagyon okos, de az, h én vagyok a falkavezér(remélem helyesen gondolom) valóban egy nagyon működő dolog, nagyon engedelmes a kutyám, és mindössze 3 hete van nálam. szerintem nem érdemes fizetni a kutyaiskoláért, az interneten ingyen is elérhető a módszerek leírása.
2009. okt. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves 21:29 és 21:30, én az a csúnya ember vagyok aki elajándékoztatná a kutyát. Ez nem véletlen, sajnos én ismerek egy ídős hölgyet ( lehet pont ő), akinél ugyanez fordul elő. Egy vörös színű spánielt szokott sétáltatni, állandóan pórázon látom a kutyát nála ( még a körbe keritett futtatóban is). Ha véletlen mégis elengedi a kutyát, az rögtön menekülőre fogja.

Szemtanűja voltam, amikor a kutyát engedetlensége miatt a porázzal verte meg. Érdekes modón ha más sétáltatja (ídőnként előfordul), akkor a kutya nyugottan szaglászik és teszi a dolgát.Eszébe nem jut - még nyít terepen sem -elmenekülnie sétáltatói elöl, ha nincs rajta poráz.

2009. okt. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Elmondanám, hogy már eddig két kutyát neveltem fel (az egyik 18 éves, a másik 14 éves (dalmata) koráig élt). Azt hiszem, ez azt bizonyítja, hogy nem bánok rosszul a kutyáimmal. Biztos sok hibát követtem el a mostani kutyusommal, és azért kértem segítséget, hogy ezt kijavítsam, ha még lehet. A pénzt nem sajnálom, csak sajnos elég szűkösek az anyagi körülményeim, mivel nyugdíjas vagyok.


Egyébként az én kutyám fekete, és soha nem ütöttem meg pórázzal, legfeljebb a jól bevált újságpapíros módszerrel próbáltam jobb belátásra bírni. Ez otthon, a lakásban bevált.


A behívás az én nagy gondom, az előző kutyáimat mindig póráz nélkül sétáltattam, és nem volt semmi probléma!


Joggal mondja, hogy ilyen idős korban miért vettem magamhoz egy kölyökkutyát? Amikor a dalmatám elpusztult, a fiam puszta jó indulatból hozta nekem, és én nem tudtam ellenállni a kis szőrmóknak.


Pontosan tudom, hogy ott követtem el nagy hibát, hogy mikor először elfutott, kergettem, és ezt ő (gondolom) nagyon jó játéknak fogta fel.


Biztos a jó indulat vezérelte, de nekem nagyon rosszulestek ezek a kemény szavak!

2009. okt. 8. 09:41
 10/10 anonim ***** válasza:

Szüleimnek 2 kutyája van Egy 2 éves husky és egy 8 hónapos keverék németjuhász.


Mind a két kutyát ugyanúgy nevelték, mégis teljesen mások. Szerintem nagyon fontos a kutya természete is. Van, amelyiket sokkal nehezebb nevelni.


A huskynak első dolga, hogy megszökjön, ha már egy rést lát a kapun, és ha kijut őrült módon futkozni kezd. Pedig viszik sétálni is. Hatalmas az udvar és már ott a másik kutya is. Úgy gondoltuk jó hatással lesz rá. De nem lett.


Egész nap csak fekszik, hiába hívjuk vagy akarunk játszani vele, ha van kedve oda jön, de egyből le is fekszik a hátára. Szó szerint a földre döglik. A kaja nem kell neki, hiába is próbáltuk jutalomfalattal nevelni, nem kellett neki..


A kisebb kutyus viszont egy örökmozgó rosszcsont. Mindig velünk akar lenni, az engedélyünk nélkül viszont nem tesz egy lépést sem. Mindenhova követi a családtagokat, és imád játszani. (Labdát visszahozza és kötelet szoktunk húzni).


Szóval nekem az a véleményem, hogy vannak nagyon önérzetes kutyák, akiket nem tudom hogy lehet megnevelni. A huskyt talán egy kiképző sem tudná.. :P

2009. okt. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!