Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Túlfegyelmezem a kutyát? (fél...

Túlfegyelmezem a kutyát? (fél éves)

Figyelt kérdés
Mikor szedem ki neki a kaját, leültetem, hogy ne ugrándozzon, aztán amíg nem mondom, hogy "egyél!" addig nem ehet, és szoktam váratni a kutyát mert amíg fixírozza a kaját addig nem akarom neki adni. Az ágyamba nem ugorhat fel reggel, és én megyek be először az ajton, amíg nem szólok neki, hogy jöhet addig várnia kell.
2013. jún. 7. 07:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem túlfegyelmezés, csak alap dolog. Mi is így csináltuk az első pillanattól fogva amikor elhoztuk. Persze a kajánál fokozatosan növeltük a várakozási időt. Most egy éves elég jól kezelhető kutyus lett, bár vannak kamaszkori próbálkozások. Ha kicsinek nem neveled fegyelmezed és nem szoktatod meg azokra a dolgokra amit szeretnél később sokkal nehezebb. Szóval jobb a szabälyokat az első pillanatól lefektetni és betartani.
2013. jún. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mintha magamat olvasnám, az enyém is féléves és ugyanezt csinálom vele.Szerintem is fontos, hogy kölyökkorban megtanulja ezeket, hogy később problémamentes legyen az életetek.
2013. jún. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Anyám ma reggel leszólt... -_-"
2013. jún. 7. 08:06
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az anyák már csak olyanok:-)

De ha nem fegyelmeznéd és mindenkire ugrálna, és neveletlen lenne akkor az lenne a gond. Jól csinálod hidd el, csak így tovább.

2013. jún. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nálunk a mai napig így megy, most 4 éves. Ugyanígy, mikor a pórázt veszem le, addig nem teszem fel a nyakörvet, míg le nem nyugszik, és nyugodtan ül, ajtón elsőnek mi és csak azután ő, stb. Semmi gáz nincs ebben, jól csinálod.
2013. jún. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%

az ötlet jó, a megvalósítás nem. (az etetésnél) ültetni ugyanis fölösleges a kutyát és nem érsz vele célt. Úgyképzeld el az ültetést ebben az esetben mint ha neked azt mondanák hogy kapsz egy autót ha hibátlanul felmondod a szorzótáblát a feléig.. Egy könyű feladat lesz a kutya számára hatalmas jutalomfalatért igazából.


Az hogy az ágyba nem ugorhat fel pipa.


Az ajtós dolog már megint aggályos. Hogy éred el hogy ne jöjjön át az ajtón? mert az ül marad itt se a kívánt eredményt hozza..


Az anyák amúgy meg ilyenek... nekem azt szokták mondani hogy rabszolgatartó vagyok :D

2013. jún. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az összes jó. Nekünk az etetés úgy néz ki, hogy mikor hallja, hogy nyílik a kajás szekrénye, odarohan a konyha küszöbig (de a konyhába be már nem jöhet) megvárja míg kiszedjük neki a kaját. Mikor megyünk az előszobába a tállal, hátrál vagy 2 métert, leül. Mi úgy csinálunk, mintha ennénk a táljából. Velünk szemben ül, de ránk sem néz, megadja a tiszteletet. Lerakjuk a kaját, és mikor mondjuk neki, hogy "tied", akkor ehet.

Az ágyra is csak akkor jöhet fel, mikor hívjuk, és az első szóra le kell mennie, ha mondjuk.

2013. jún. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

7-nek! :)


Mi a "tolat" parancsot így tanítottuk meg, ahogy Te is írtad - a kajástállal megyünk a kijelölt helyre, ahol ő egyébként eszik, és közben mondom hogy "tolat", "tolat", így szépen összekapcsolta a kettőt. Már jutifalattal is működik, szabadtéren :)

2013. jún. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Na majd kipróbáljuk :)
2013. jún. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!