Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A dalmatát télen sehogyan sem...

A dalmatát télen sehogyan sem lehet kint tartani?

Figyelt kérdés
Tudom hogy a dalmata rövid szőrű , fázós kutya.Szüleim megengedték hogy legyen egy dalmatám , csak nem jöhetne be a házba.Meleg , szigetelt kutya házba nem fázik télen?

2013. jún. 9. 13:01
 1/8 sippara ***** válasza:
62%
Költözz ki egy pólóban és egy vászonnadrágban abba a "meleg, szigetelt kutyaházba" mínusz 8-10 fokban pár hónapra, aztán gondold át újra.
2013. jún. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Inkább mondj le a kutyáról, amíg el nem költözöl otthonról és a magad ura nem leszel.

A kutya ott érzi jól magát ahol a gazdája van. Nem kell egy ágyban aludni vele, vagy 10 ezreket költeni a fekhelyére. De egy légtérben egy takarón, vagy a szőnyegen fekve a sarokban jobb neki ha te is ott vagy.


Az elsőnek igaza van. Próbáld ki azt a szigetelt kutya házat -8-10 fokban, egy száll pulcsiban. Kb annyit ér a dalmata bundája.

Keress rá a fajtája jellemzésére a neten. Fázós, könnyen betegeskedő kutya fajtának írják le. Mellesleg remekül karban tartható szőre van a lakásban tartáshoz.


Ne értsd félre kérlek. Nem téged akarlak bántani, de ha a szüleidet nem tudod meggyőzni, inkább ne legyen kutyátok.


Az én dögöm most is itt fekszik az író asztal alatt a lábamnál. És remek érzés amikor oda bújik hozzám tv-zéskor. :-)

2013. jún. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
nekem dús, tömött bundájú kutyám, aki télen a hóban alszik fekhely és kutyaház helyett, de én is jobban szeretem, ha velem alszik a szobámban. Mind a ketten nyugodtabban alszunk, ha ő is bent van. Neked a szőre miatt kevesebb gondod is van a kutyával bent alvás esetén, próbáld meg rábeszélni a szüleidet, hogy engedjék meg. Mondd el nekik, hogy a kutyának szüksége arra, hogy a gazdája közelében legyen, mivel társaslény. Ígérd meg, hogy rendszeres időközönként kiviszed, hogy elvégezhesse a dolgát, esős-havas időben letakarítod a tappancsát, amikor bejöttök, és a fekhelyét is rendszeresen takarítod. És természetesen, hogy meg fogod nevelni a kutyát, így a családnak semmi oka nem lesz nemet mondani.
2013. jún. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
0%
Rengeteg szép kutya van még a világon. Miért pont egy olyanhoz ragaszkodsz, amelyik ennyire kényes, ha még függsz a szüleidtől? Nem bántásból, tényleg :) A dalmatával különben is sok gond van, és sajnos nem él sokáig (nagyszüleimnek volt 3). Amúgy meg társas lény ide vagy oda, szerintem állatnak semmi keresnivalója a lakásban. 15 évig volt kutyám, de soha nem jött be.
2013. jún. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 sippara ***** válasza:
84%
Van egy kedves ismerősöm, aki az "állatnak semmi keresnivalója a lakásban" frázisra csípőből vágja rá, hogy "akkor te mit keresel idebent?" :) Elég sokat veszítettél egyébként.
2013. jún. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 komp ***** válasza:
Kedves sippara! A válaszod frappáns, és IGAZ! Csak űberelni tudom: Nekünk HÉT kutyánk van, a bernáthegyiktől kezdve a 20 kg-s kis terrierig, s közte labrador, németjuhász-csau keverék, szóval abszolút vegyes...! De amióta velünk élnek, mert nem mind születése óta, (mert mentett kutyák is vannak köztük) szóval kint-bent vannak, ahol mi vagyunk, mint a mágnes, vagy az árnyékunk, s ez számunkra a legtermészetesebb, de számukra is, hiszen azért élnek velünk mert "NAGYON SZERETJÜK EGYMÁST", s nem "DISZNEK" az udvaron!!!!! Este vacsi után már "csendes pihenő", velünk a lakásban, télen napközben is, mert a labrik fázósak, de általában jön bevelük a többi is! ERRŐL SZÓL A KUTYATARTÁS: törődés minden szinten, tanítás, tekintély, szeretet, suli, séták. Akinek mindez nem élmény, NE TATSON KUTYÁT!!! ...s most lehet leszólni, nem érdekel: a bernáthegyijeink, vagy bármelyik, mielőtt elvonulnak a helyükre aludni, 1-2 órát, vagy többet, az ágyban "bújnak hozzánk, mint a kiscica"! Nagyon sok takarítással, ágynemű-cserével jár, de kit érdekel? A gyermekeim mikor csecsemőként lehánytak, vagy éppen a kezembe "sikerült" a pelenka helyett, csak az örömöm telt benne! Hangsúlyozom: a7 hónapostól a 10 évesig mindegyik szobatiszta, a félreértés elkerülésevégett! Nagyon ki tud akasztani ez a "kutya nem való a lakásban" duma!Családtagjaink, s barátaink előtt is letisztázott, akinek mindez nem tetszene, nem jön hozzánk, é KÉSZ! De szerencsére kutyabarátok, aki nem, az kint marad! Na! MOST LEHET LÁZADNI......!!!! Egyetértésemmel Üdvözöllek sippara!
2013. jún. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia. 2. vagyok.

Az előttem lévő teljesen jól írja. Rengeteg takarítással és ágynemü cserével jár a benti kutya, (nekem 2 van) Viszont aki kint tartja, az többek között az ilyen cuki sztorikról is lemarad.:

(Bocs a helyes írási hibákért, telóról voltam amikor anno ezt a kérdést kiírtam.)


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__3675973-kutya..

2013. jún. 12. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Kutyának udvaron a helye. Pont.
2013. júl. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!