Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért reagál ennyire vadul és...

Miért reagál ennyire vadul és agresszíven néhány kutya mikor semmit sem ártottam nekik csak elsétálok a kapu előtt?

Figyelt kérdés
biztosan ti is tapasztaltatok már ilyet, szóval csak békésen sétálok az utcán és egyes kapukban csak nagy hirtelen üvöltve hörögve ugrik neki a kutya a kapunak majd megvesz mérgében pedig nem ingerlem a kutyát és nem csinálok semmi olyat amivel piszkálnám vagy rossz szándékot jeleznék! miért csinálják ezt némely kutyák mégis? jó hogy védené a területét de még csak jelzést se adok semmit hogy én oda be akarok törni nem értem miért őrülnek szinte meg olyan vadul és agresszíven ugatnak míg elsétálok a kapu előtt. (ilyenkor sokszor megijedek és hirtelen mérgemben rácsapnék az ilyenek orrára, de nem teszem meg mert tudom senki sem szereti ha bántják a kutyáját tudom)
2009. okt. 9. 19:28
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Neveletlen kutyák, akikkel nem foglakoznak. az egyetlen esemény az életülben ha valaki elsétál a kerítés előtt. De ez is csak olyan esemény, amit ugyan láthat, de nem szagolhatja, nem ismerkedhet, nem játszhat. Igy nem marad számára más, mint agresszióval reagálni.
2009. okt. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémek például azért mert különösen erős az őrző ösztönük. Bár én ismerem őket és tudom hogy az általád leírt esetben nem olyan rámenősek mint ha egy kutya vagy egy feltűnőek viselkedő személy jön (ordító kisgyerek, rohangáló suhancok), de egy olyan embernek aki nem ismeri a kutyáim és nyugodabbakhoz van szokva annak nagyon vadnak tűnhet. Azon kívül hogy erős az ösztönük, még nem izgága fajta is, ami szokatlan még akár más kutyásoknak is akiknek nem ilyen a fajtájuk. Azon kívül számtalanszor dobálták őket kővel, hóval, próbálták bedugni a kezüket, álltak meg és próbáltak parancsolgatni nekik, dőltek a kerítésnek részegen, hergelték őket viccből és törtek be hozzánk amit a kennelből kellett végignézniük. Ja és hárman vannak így még a csapatszellem is nagyobb. Az neyémek ezért. Más kutya meg lehet hogy fél, vagy csak idegbeteg... Modnjuk azt nem ajánlom, hogy megüöcköld a kutyáim orrát, nem azért mert szeretem ha bántják őket, hanem mert akkor leharapnak egy kezet és akkor őket fogják elvinni... Mondjuk nem minden kutya harap aki ugat...
2009. okt. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok. Mi kutyaiksolába járunk, táborokba, versenyezni, terelni stb. A pórázunk olyan mintha új lenne, mivelhogy sétáknál nem nagyon van rá szükség.
2009. okt. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Van azért abban valami, amit az első mond. Nálunk majdnem mindenhol van kutya az utcában, és tényleg elsősorban azok a kutyusok reagálnak így, akiket nem hordanak sétálni (errefelé nagy kertek vannak, sokan gondolják úgy, hogy az elég mozgást biztosít a kutyának), és így nincsenek más emberekhez szocializálva. Meg sokan nem is szoktatják idegenek jelenlétéhez a kutyájukat, nehogy csökkenjen benne a házőrzés ösztöne. Én speciel rühellem, ha egy kutyát eszközként tartanak, a miénk családtag volt. Nem őrizte a házat, de az nem a kutya dolga, hanem a riasztóé. Sosem tenném ki a kutyámat annak, hogy lefújják gázspray-vel vagy megmérgezzék, csak hogy betörhessenek a házba. Akkor már inkább vigyenek el úgy mindent, hogy közben a kutyus boldogan csóválja a farkát.
2009. okt. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Van benne valami csak nem igaz mindenkire. Én utálom ha a kutyám barátságos idegenekkel. Szeressen mindenkit a saját kutyája. Ezen felül közömbösek az idegenekkel és ha én kérem akkor tűrik őket illetve olyan helyen ahol kutya is van az idegennek már barátságosak is egy kicsit. Gondoj bele, antiszociális kutyával kissé nehéz lenne terelni meg munkaversenyezni :D Ők élvezik csinálni, nem én kértem rá őket. Főleg, hogyha nem vagyok otthon akkor kennelben vagy házban vannak. A szomszéd kutyája földszintes, nem házőrző mégis bántották amikor betörtek hozzájuk. :(
2009. okt. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem ezek neveletlen kezelhtetetlen kutyák. Egy idegileg ép kutya,ha őrző védő akkor sem ugrál a keritésre vicsorogva,hörögve marcangolva a drótot!!!! Nálunk van egy iylen puli,egyszer nyitva hagyták a kaput mikor elsétáltam a ház előtt kiszaladt és belémharapott..az öcsémet lerángatta a bicikliről. Én többször is rárugtam már a kutyára és a gazdáinak is szóltam hha belémharap a kutya akkor bele fogok rugni,de nem ugy néznek ki mint akiket érdekel.
2009. okt. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor biztos az én versenyző kutyáim is idegbetegek! :D De jó xD Mondjuk ők nem tépik a rácsot csak futnak és ugatnak, mert ilyen izgága fajták. Szerintem nem kéne általánosítani...
2009. okt. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Tényleg zavaró tud lenni és nem csak annak aki elsétál a ház előtt hanem a gazdának is... :)) Én már csak tudom, az én kutyám is ilyen. Minden nap viszem sétálni, labdázunk, játszunk, tanulunk, de akkor is ilyen. És az a legnagyobb poén az egészben, hogy mások tudom, hogy félnek tőle, pedig valójában egy igazi nyuszi. Ő félelemből és nagyon nagyon erős terület védési ösztönből csinálja. Ha kiengedném miközben van valaki a ház előtt, nemhogy nem támadná meg, hanem a bajsza alatt ugatgatva futna minél messzebb tőle! És a másik fura dolog nála, ha egy ember valami hatalmas beteg ok miatt megáll, és benyúl hozzá nem csinál semmit! Nem harapja meg, nem nyalja meg, nem barátkozik, csak egyszerűen áll ott mozdulatlanul és várja, hogy elmennyen. Mondjuk, senkinek nem ajánlanám, hogy akármilyen kutyához is benyúljon, legalábbis én soha nem tenném. Engem az egészben az zavar nagyon, hogy nem egyszer hallottam már hogy azt mondják rá hogy dilis, beteg, nem normális meg hasonlók. Pedig ha tudnák milyen aranyos is valójában... Rettentően félénk, de ha valakit beengedünk és a személy rászán kb 20 percet arra hogy a kutya megszokja, akkor puszipajtások lesznek.
2009. okt. 13. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!