Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elkésünk a szocializációval?...

Elkésünk a szocializációval? Te mit tennél?

Figyelt kérdés
Van egy három hónapos kutyám, három oltása van meg eddig, most kapta meg a második parvót, két hét múlva vihetem a kombinált ismétlésére. Azt mondta most az állatorvos, hogy addig ne vigyem sehova, vagyis az azt jelenti hogy még három hétig. Én aggódom, egyrészt hogy fogja kibírni addig bent, látszik hogy unatkozik nagyon, kellenének neki új dolgok, van hogy már velem sincs kedve játszani. Másrészt meg hogy el fogunk késni a szocializációjával, a rendelőben meglátott egy másik kutyát és észveszetten elkezdett ugatni rá és mikor eltűnt a másik kutya még akkor is nagy sokára hagyta csak abba. Nem igen látott még más kutyákat a testvérein és az anyján kívül. Jövőhéten már vittem a kutyaiskolába kölyök játszóparkba, de így most az is ugrott. Aggódom mi lesz így.
2013. jún. 13. 12:15
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Jövőhéten már vittem volna, elnézést a volna szó kimaradt az utolsó előtti mondatból.
2013. jún. 13. 12:18
 2/11 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:

Én 13 hetesen vihettem először ki, köszöni szépen jól megvan:)

Ha van ismerős, akinek van oltott, egészséges kutyája, nyugodtan hívjátok át. A következő kombi után akár már le is teheted a földre...én legalábbis nem vártam vele megint egy-két hetet.

2013. jún. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem már viheted nyugodtan, én nem várnék többet, felesleges volt a két parvo oltás, én beszéltem ismerős állatorvossal erről, ez csak lehúzás, egy parvo és a két kombi bőven elég védelmet nyújt.

Annak, ha most nem viszed sokkal súlyosabb következményei lesznek a szocializációra nézve, mint annak az esélye, hogy elkap valamit. A legjobb mégis az lenne, ha ismerősök kutyáihoz vinnéd barátkozni, akik be vannak oltva és odafigyelsz, hogy ne egyen fel semmit a földről.

2013. jún. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De neki még csak egy kombija van és két parvó, a kombi ismétlése majd a következő.
2013. jún. 13. 12:28
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha nagyon aggódsz, vidd ölben. Erősíti a kapcsolatotokat, és a te védelmed alatt láthat világot. Én is cipeltem a kiskutyámat hetekig, mielőtt az oltása meglett volna: néztünk embereket, autókat, ugatós kutyákat, vonatokat. Mire a sétáig került a sor, minimális bátorítás kellett csak neki.
2013. jún. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát az ölben vivés nem fog menni, mivel majdnem 15 kg-os a kutya, maximum pár percig tudnám így vinni. :D
2013. jún. 13. 12:46
 7/11 anonim ***** válasza:
Az én kutyám már 6 hetes kora óta sétál, tehát már a tenyésztő is sétáltatta. Annyi, hogy oda kell figyelni, hogy ne szimatoljon sokáig egy helyen (kakit, pisit főleg), illetve olyan helyre kell vinni, ahol nem jár sok kutya. De három hónaposan már simán viheted, ha ezeket figyelembe veszed. A mi orvosunk egyébként azt mondta, hogy a 2. oltás után már lehet vinni sétálni, nem kell ezt annyira túlaggódni. Kutyaiskolába én még nem vinném, csak oviba.
2013. jún. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Oltott kutyák közé mehet semmi baja nem lesz, kicsit túlvan ez aggódva.Ne szedjen fel semmit az utcáról ennyi, meg kóbor kutyák közé ne keveredjen.Szobatisztaságot sem tanulja meg ha fenn tojik mindíg.
2013. jún. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én 8 hetes korától vittem az enyémet és semmi baja nem volt tőle. És van most egy iszonyatosan jó fej 4,5 hónapos kutyám. Igaz ő nálam született és én már 6 hetes koruktól szocializáltam az egész almot mindenfélére, tudatosan. Szerintem ez a tenyésztő felelőssége is.


Én vinném a helyedben.

2013. jún. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:

Azért mindenkinek mondanám, hogy attól, hogy nem lett semmi baja a kevés oltásos kutyáknak, nem jelenti azt, hogy nincs rá esély, hogy legyen...én pl. aggódos gazdi vagyok, ezért a harmadik oltás után még csak egy ismert oltott kutyával találkozhatott, és csak negyedik oltás után volt utca. Nem mondom, hogy lett volna baja, ha korábban viszem, mert ezt már sosem tudjuk meg, de így legalább biztosan védett volt.

Kedves kérdező, ez saját döntés kérdése.

2013. jún. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!