Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák ehetnek faepert?

A kutyák ehetnek faepert?

Figyelt kérdés

2013. jún. 14. 17:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%

Válaszolok, de tudom sok „hozzáértő” földbe fog döngölni.

Röviden: nem. Édes, meg fogja enni, de nem hasznosítja. Nincs a lebontásához szükséges enzim a szervezetében. A kutya húsevő. Tudom, a gazdák képesek mindennel tömni őket, s lehordani az okos választ adókat.

Ha a te lelked boldogabb lesz tőle, hogy eperrel eteted, tedd.

2013. jún. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%

Én nem tömöm a kutyám vele, magától eszi ezeket (meg az almát, körtét stb. mindenféle fáról lehullott gyümölcsöt).

A kutya ösztönlény, ami árt neki, nem enné meg.

2013. jún. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
2013. jún. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%

Igen, az ösztöne így működik:

1. Ez édes?

2. Ha nem, goto 4

3. Megeszem

4. Mi van enni?

5. goto 1

2013. jún. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
31%
Mit nem hasznosít belőle okostóni? Gondolod az állatoknak nem kell vitamin??????
2013. jún. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
44%
Ne okostónizz itt nekem, feleségem állatorvos. Te láttál már oroszlánt gyümölcsöt enni? Vagy farkast jóízűen dinnyézni?
2013. jún. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, hogy hasznosítja-e, nem-e, adni nem szoktam neki, de azt tudom, hogy a mi kutyánk is, a szüleim kutyája is előszeretettel nassolja a földre lepotyogott faepret.
2013. jún. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

a ragadozók is ezsnek növényeket, csak nem eredeti formában: a növényevők gyomor és béltartalmával jutnak hozzá a már félig emésztett vitaminokhoz és ásványi anyagokhoz... Mivel a kutyák már nem jutnak hozzá ilyen állapotban ezért máshogy potolják (fűevés)

másik része ízlik neki azért eszik...


hogy eheti e? nem ajánlom.. márcsak azért se mert a benne lévő cukor a kutyáknál ugyanolyan szuvasodást okozhat mint az embernél

2013. jún. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekünk van a kertünkben eperfa, és az előző kutyánk (magyarvizsla) is szokta enni, a mostani kutyusunk (németvizsla) pedig egyenesen imádja :) Nem hiszem, hogy túlzottan ártana neki, akkor valószínűleg nem enné. De ő például a diót is nagon szereti, amikor elkezd potyogni, versenyt kell vele futni, ha nem akarjuk, hog a felét felzabálja előlünk ;)
2013. jún. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
64%
A mai kutyák már nem tudják ösztönösen, hogy mi a jó és mi nem számukra. Mert sosem tanulták meg a szüleiktől , mit ehetnek meg. A gazdája elé teszi az ételt, a kutya meg megeszi. Sok kutya szereti a gyümölcsöt, zöldséget, stb. De nem azért, mert az olyan jó neki, hanem csak szimplán ízlik.Túl sok lehullott eper megevése max hasmenést okozhat.
2013. jún. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!