Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel fürdessem a parvo és a...

Mivel fürdessem a parvo és a bélfertőzés miatt?

Figyelt kérdés
Visszakapom a 2 éve elajándèkozott staffbullomat. Ahol volt kiskutyát szaporítottak (az én kutyám ivartalanított) a kicsik parvósok vagy bélfertőzöttek lettek. a kutyám elvileg nem kapta el... de mivel mossam meg, hogy az otthonlévő és szomszéd ebek ne kapják meg azaz ne hozza haza a szőrén?
2013. jún. 15. 08:28
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Semmivel nem kell mosnod, az terjed magától ha megmosod ha nem, kölyök kutyákra veszélyes felnőtt korban immunisak rá. Ha hazaviszed a kicsiket a vírus be kerül a házba is és minimum fél évig nem hozhatsz oda kiskutyát. Ha elhozol egy alom parvo-s kölyköt nagyon sokba lesz a kezelésük és nem is mind fogja túlélni.
2013. jún. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

értem köszi. :)

csak felnőtt kutyáink vannak. akkor ők nem kapják el?

kölyköt nem viszek haza.

2013. jún. 15. 08:42
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősömnek pusztult már el 5éves kutyája parvóba. Az oltási könyvbe is benne van, hogy ajánlott az évenkénti oltás.
2013. jún. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát azt azért nem mondanám, hogy immunisak rá, hacsak nincsenek beoltva. A ti kutyáitoknak van kombinált oltása?
2013. jún. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Tavaly barátnőm kölyök kutyája parvos lett, volt mellette egy felnőtt, oltott kutyus is, az állatorvos azt tanácsolta, h adjanak neki is gyorsan egy ismétlő parvot. Nem lett semmi baja, pedig ott aztán a kerttől kezdve minden fertőzött lett a vírussal :(
2013. jún. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Na, azt amit az első írt el ne hidd..... Nem lesz egy kutya felnőtt korában védett a parvó ellen, nem véletlenül kell ellene évente oltatni a kutyát..... Fürdetni egyébként nem tudom, hogy van-e értelme, mert a parvó vírus nagyon kemény, gyakorlatilag csak 1-2 olyan fertőtlenítő van, ami hatásos ellene, de az is csak akkor, ha gyakorlatilag bele van áztatva az adott tárgy, egyébként ahogy szokták mondani, a lángszóró az egyetlen hatásos fegyver a fertőtlenítésre..... Gondolom nem kapta meg az éves emlékeztetőjét, úgyhogy fertőzőnek kell tekinteni és ennek megfelelően eljárni. Az biztos, hogy nekem az első utam vele nem haza, hanem egy állatorvoshoz vezetne vele, hogy adjon neki Canglob szérumot (parvó megelőzésére illetve kezelésére szolgál) és megpróbálnám elhelyezni pár napra olyan helyen, gyakorlatilag karanténban, ahol nincs más kutya. Ha nem megy, akkor mindenképpen konzultálnék egy orvossal arról, hogy attól függetlenül, hogy az én kutyáim oltottak, nem-e szükséges nekik is adni egy-egy adagot, biztos ami fix alapon, nehogy megfertőződjenek.
2013. jún. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, még egy. Saját otthoni kutyákat be lehet oltani parvó ellen vakcinával (ilyenkor is hagyni kell pár napot, hogy az immunrendszer tudjon dolgozni, nem azonnal hazavinni a kutyát), de a másikat még véletlenül sem! Ha egy lappangó fertőzésre ráoltanak vakcinával, akkor a betegség sokkal erősebben jelenik meg. Olyan erővel robban ki, hogy az állat gyakorlatilag menthetetlen lesz.
2013. jún. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm :)

Lángszórózni nem fogom :D elég volt neki a forró olaj amit ráőntöttek :O :(

2013. jún. 15. 09:24
 9/10 anonim ***** válasza:
A gyógyszert ha elkapta 1-szer kell minimim. az olyan 10 ezer, ha még nem kapta el lehet ellene 2-szer 7 ezerért. De ha elkapta akkor már sok esély van rá, hoyg nem lehet megmenteni. Nagyon büdös székletnél egyből állatorvos!!! Ne várd meg a híg székletet vagy a hányást! Én így vesztettem el 1 kutyát. Vártam, adtam neki hányás csillapítót, és másnap vittem oda ahol infúziót adott neki... Hazahoztam és elpusztult. Nem tudtam, hogy nem lehet 1 évig másik kutya, és hoztam, kifertőtlenítettem mindent (itt cipőtől kezdve mindent), és a garázsba tarottuk ahol a másik nem járt, és még is elkapta. Sikerült megmenteni, de csak mert alig akart már enni, meg büdös volt a széklet és szaladtam is vele!
2013. aug. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha nem kombinált oltást kapott, akkor ugyan úgy veszélyes rá a parvó, mint a kölykökre.
2013. aug. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!