Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a kedvenc magyar...

Melyik a kedvenc magyar kutyafajtád és miért?

Figyelt kérdés
Sokan szeretik a mudit azért én nem vagyok oda, nem tartom szépnek viszont jellemre megnyerő bár még csak egy a gazdi szerint mudi keverékkel találkoztam. Erdélyi kopót nem ismerem mint ahogy a magyar agarat sem. Drótszőrű magyar vizslát sem ismerek, az nem is tetszik, viszont a rövidszőrűbe szerelmes vagyok imádom :) A puli örök kedvenc, élegemben egy kutya harapott meg egy puli és azóta valahogy a rabjuk vagyok imádom őket. A pumit manapság kezdtem megismerni jellemre és nagyon aranyosnak tartom őket is. Komondor az egyik legszebb kutya bár sokan nem szeretik a szőrzete miatt de én pont hogy avégett imádom. A kuvasz szintén egy kedvenc kutya, régen kuvaszunk volt és imádtam, ő is engem. Ha kedvencet kellene választanom akkor a magyar vizsla lenne, mert egy nagyon okos, mozgékony, szelíd kutya aki a gazdi közelében szeret lenni és minden pillanatban boldogítja őt. Nektek mi a véleményetek?
2013. jún. 15. 12:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Én ennyire nem ismerem őket mint te, szóval nem nagyon értek a magyar kutyákhoz... Engem is egy kutya harapott meg, és az egy magyar vizsla volt, de ettől függetlenül nagyon kedvesnek tartom azt a fajtát. Szerintem ha választanom kéne, azt választanám. Kinézetre nekem a kuvasz tetszik nagyon, de jellemre nem ismerem.
2013. jún. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Komondor, sőt nemcsak a kedvenc magyar, hanem a kedvenc kutyafajtám. Nekem ő a megtestesült kutya. Minden megvan benne, amit egy kutyától elvárok: erő, tekintély, szépség, hűség, önállóság. Ha lesz egy kertes házam, az első dolgom lesz egy ilyen kutyát vásárolni.

Ami szintén tetszik, de nem tartanék az a rövidszőrű magyar vizsla. Iszonyat idióták (a szó legpozitívabb értelmében), anyuéknak is az van, imádom, de nekem nem lenne türelmem hozzá.

A többi számomra semleges, az erdélyi kopók szépek, de a jellemüket nem ismerem, a terelőkutyák meg nem illenek hozzám. A magyar agarat sem igazán ismerem.

2013. jún. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:
Mudi. Ha a környezetem nem tiltakozott volna ellene, akkor most ilyen kutyánk lenne.
2013. jún. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Első: A kuvaszt (habár már régen volt sajnos nem emléjszem rá annyira) úgy képzeld jellemre mint egy bébiszittert, mikor kicsi voltam játszitt velem, de ha bárki bántani akart volna tuti kinyírja. Legjobb testőr a világon és a világ végéig eljött velem a póráz nélkül szépen. Lehet csak a mi kutyunk volt ilyen jellemű de tényleg olyan volt mint egy játékos testőr.

Második: Komondort én is szeretnék majd, mert valóban gyönyörű állat jellemre is kiváló. Viszont én a magyar vizslát tartom a kedvenc (nem csak magyar) kutyámnak, mert imádom kis bohóc és tényleg egy társ. Míg egy komondorral nem mennék el pl úszni, játszani, sátrazni egy vizslával bejárhatom az egész bükköt se fárad el. Mert ugye a komondor másra lett kitenyésztve. Gondolom akkor te egy nyugodtabb természet vagy ezért ideálisabb ő hozzád.

2013. jún. 15. 12:56
 5/21 anonim ***** válasza:
Egyik sem. Én nem szeretem a magyar fajtákat,egyszerűen nem tetszenek!
2013. jún. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Hármas: és hogyhogy tiltakozott ellene? Nem tetszik nekik? Most milyen kutyád van?
2013. jún. 15. 12:58
 7/21 A kérdező kommentje:
Ötös: hát nem értem miért sztem mindegyik kutya gyönyörű, na de mind1
2013. jún. 15. 13:00
 8/21 anonim ***** válasza:
Hogyne lehetne a komondorral is elmenni kirándulni, sátrazni! Csak nem futkos körülötted, hanem komótosan kullog. Rengeteget járok sétálni, és ha lesz ilyen kutyám, ő is fog velünk jönni.
2013. jún. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

A kuvasz egyébként is kedvenc fajtám,nem csak a magyar fajták közül:) Jelenleg kuvasz jellegűm és erdélyi kopóm van.Most,ha már itt a kérdés,én is sorba veszem a fajtáinkat.

Komondor:gyönyörű,igazi kuriózum,nagyszerű jellemű,határozott fellépésű kutya-bár a szőre éppen amennyire szép,úgy egy kissé el is riaszt,szeretem,ha egy kutyának látható a szeme,illetvem némi fésülésen kívül nem kell sokat bíbelődni a szőrével.

Kuvasz:megvesztegethetetlen,bátor,hűséges,gazdájához-ha jól bánnak vele-a végsőkig ragaszkodik!Soha nagyszerűbb jellemű kutyám nem volt.Gyönyörű és tekintélyt parancsoló megjelenésű,csavaros szőrével számomra még magyarosabb"megjelenésű.Nem ugat feleslegesen,ha viszont akció van,akkor nem csak ugat,de harap is-magyarán intézkedik.A területét,engem,a családot élete árán,gondolkodás nélkül védi,ugyanakkor mégsem olyan vehemens,mondhatni agresszív(abb),mint egy keleti pásztorkutya-gyerekek mellett is biztonsággal tartható.Számomra ő az etalon,a valódi nemzeti kincs.Mindig lesz kuvaszom,ha rajtam múlik.


Puli,pumi,mudi:a kuvasz után rögtön a mudi áll legközelebb a szívemhez.A pumi kissé terrieres,mind viselkedésre,mind küllemre,ők kevésbé tetszenek(persze,becsülöm őket,csak épp nem az én ízlésem)a puli pedig nagyszerű,igazán hűséges társ,a komondorhoz hasonló zsinóros szőrével jellegzetes,szintén kuriózum...A mudi szőrtípusa és felépítése számomra a legszebb a három közül,tetszik a magyar fajtákra oly jellemző csavaros szőrzet,a spicchez hasonló fej,a pörgős,de nem kifáraszthatatlan jellem.Ha tehetném,később mindenképp szert tennék egy fekete és/vagy egy cifra mudira.


Magyar vizslák:alapvetően szép kutyák-bár a drótszőrűeket kevésbé találom szépnek-de annyira elterjedt szegény,hogy egy idő után már úgy vagyok vele,mint az amstaffal és a bichonokkal,hogy minden sarkon szembe jön...Szépek és kitűnő családi és sportkutyák,de meghagyom őket a vizslarajongóknak:)


Erdélyi kopó:makacs...szép,arányos felépítésű kutyák és nagyon jó sportkutyák,legyen az futás,kocogás,kirándulás,biciklizés-minden ilyesmiben szívesen benne vannak.Ugyanakkor a vadászkutya,a kopó külön fogalom,szeretnek az orruk után menni,van ám önálló akarat rendesen,szeretik feszegetni a határokat,ami hosszú távon néha fárasztó(persze,a sok pozitívum kárpótol)Most van kopóm,nem kizárt,hogy később szeretnék,de van pár fajta,ami nálam előtte áll,így ki tudja még,mit hoz a jövő...


Magyar agár:évről évre egyre jobban elbűvölnek az agarak-két legnagyobb kedvencem az orosz és a magar agár.Ha lehetőségem lenne,mindkettőt tartanék.Szeretnek pihenni,lustálkodni,ugyanakkor ha menni kell,tele vannak energiával.Kissé makacsak,kissé önfejűek,de a gazdi iránti szeretet és tisztelet sok mindenre ráveszi őket.


A gyimesi esztenakutyát,májzlit,rövidlábú erdélyi kopót,hortobágyi sinkát most kihagynám a jellemzésből:)

Remélem nem gond,hogy ilyen hosszú lett.Lényeg,ha az ember úgy érzi,meg vannak a lehetőségei,hogy egy(többségében)mozgékony vagy éppen nagy területre,szabadságra vágyó kutya igényeit kielégítse,bátran válasszon magyar fajtáink,nemzeti kincseink közül.Szomorú,de közülük nem egy saját országában szinte kihalóban van,pedig sokkal értékesebb kutyák annál,semminthogy veszni hagyjuk őket.

2013. jún. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Nekem a komondor! Tesóméknak van egy mentett, soha nem gondoltam volna, hogy így meg tudom szeretni, pedig nem is az enyém, valamint kb. két hetente csak találkozom vele.

Jah, és társa egy pumi, imádom őt is, csak nekem túl pörgős. :)

2013. jún. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!