Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet bizonyítani hogy...

Hogyan lehet bizonyítani hogy a kutya az életét is odaadná egy családtagért vagy a gazdájáért?

Figyelt kérdés
Barátnőm meg van győződve arról hogy a kutyája az életét is odaadná érte! Mindkettőnknek van kutyája! Hallottam már hős kutyákról (állkapocs nélküli, tűzoltó, a hős labi..stb.). De én ebbe nem vagyok biztos hogy a kutyám megmentene, viszont barátnőm meg van győződve róla. Melyikünknek van igaza? Létezhet olyan hogy a kutya amelyikről egyik percben azt hiszem alig félt, másik percben megmenthet? Vagy buta tévhit lenne?

2013. jún. 17. 11:34
 1/6 sippara ***** válasza:
71%
Kutya- és gazdafüggő. Elméletileg egy kiegyensúlyozott falkában a falkatagoknak "kutya kötelességük" bármi áron megvédeni az alfát HA erre jelzést kapnak (a ló túloldala, amikor a kutya minden ok vagy parancs nélkül megy neki valakinek, aki szerinte fenyegetést jelent).
2013. jún. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Engem ért már kisebb baleset, úgy, hogy a kutya is ott volt (elütött egy autó, szerencsére csak eltört a lábam meg pár bordám). Szegény kutya állt ott mellettem, és ugatott vadul. Szóval igen, felfogta hogy baj van, na de az ugatáson kívül nem tudott mit csinálni. Szóval én abban kételkedem, hogy olyat tudna csinálni, amivel valóban képes megmenteni.
2013. jún. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Létezhet. Normális kutya nem félti a gazdáját alapjáraton. Ha a barátnődet elszántan védelmezi a kutyája minden nevetséges helyzetben (szomszéd nénitől pl), akkor ott inkább a falkavezérséggel vannak a gondok és rendbe kéne tenni a ragsort.

Én sokáig azt hittem, hogy engem nem védene a kutyám, aki egy hóbortos, mindenkit imádó, játékos husky-malamut mix. Aztán egyszer belefutottunk valami tök bolond kutyába. Én azóta sem értem, hogy miért, de az a hülye dög engem akart támadni, a kutyámról pedig tudomást sem vett. Olyan szitut többször kerültünk el sikeresen, minden balhé nélkül, hogy kóbor, vagy kertekből kirontó kutya viselkedett támadóan a kutyámmal szemben. Ezeket mindig tudtam kezelni, de itt blokkoltam. A második meglepetés pedig akkor ért, amikor a kutyám azonnal levágta, hogy elveszítettem a kontrollt és elkezdett védelmezni. Érted, egy erre alkalmatlannak tartott kutya, akit még az őrzővédő részről is hazaküldtek a kutyasuliból, mondván, hogy esélytelen és teljesen fölösleges. (persze a nyomkövetést végigcsináltatták velünk... égtünk is mint a rongy, mert messze mi voltunk a legbénábbak, de ez nem ide tartozik)

Visszatérve a sztorira, szerencsére nem lett igazi balhé. A másik kutya feladta, én leállította a sajátomat, hogy elmúlt a veszély, de földig érő állal indultam hazafelé, mert aznap újat tanultam magunkról.

2013. jún. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én Border Collie kutyusom,Zacky,olyan,hogy például ha apám részeg és mutat nekem ütéseket,akkor mindig ott van mellettem és amikor apám rajtam csinálja meg a trükkjeit,de persze nem fájdalmasan,akkor van olyan,hogy elkezd morogni és elkapja a kezét. Nem mi tanítottuk neki. de ha valaki felemeli a kezét rám vagy valamelyik családtagomra,akkor támad. :) Akárcsak egy rendőrkutya. De apumat olyan erősen nem harapja meg. Egyszer azt csináltuk,hogy apám felhúzott rengeteg réteget,és mint ha rendőrkutya gyakorlás lenne,kirakta a kezét,én pedig azt mondtam neki,hogy "támad!" :D Nagyon szeretem őt! Ő az én drága kincsem ♥
2013. jún. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A kutya jobban szereti gazdáját magánál és ha kell fel is áldozza magát csak a gazdiért!
2015. dec. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha azt mondom a kutyámnak:``Bánt!`` akkor megvéd
2015. dec. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!