Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet belőle baj, ha a kutya...

Lehet belőle baj, ha a kutya a testsúlyához mérten több féreghajtót kap?

Figyelt kérdés
Elég nagytestű a "kicsike", roti és németjuhász keverék, de nem igazán tudom megmérni..

2013. jún. 21. 10:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet, hogy baj, mert ha a féreghajtó dobozára rá van írva, hogy mennyit lehet adni bizonyos testsúlyú kutyáknak, akkor az biztos azért van, mert azt úgy kell.Mármint, hogyha túladagolod, szerintem lehet, hogy megbetegszik. Vidd el állatorvoshoz, ott meg tudják mérni.
2013. jún. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%
Én láttam a fresnapfban is mérleget rögtön a bejárat mellett. Ott lelehet méretni a kutyát. Ez a víztoronynál volt ( újpest) de szerintem van mindegyikbe.
2013. jún. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ha a sulyának a tízszeresére adod be akkor, lehet hogy baj lesz amúgy ha nem pontosan adagolod akkor se lesz semmi, én egy kicsivel direkt többet is adok neki, pl a másfél kilós kutyám 2kg-re kapja vagy néha 2,5kg-re attól függ, hogy sikerül az adagolás :)
2013. jún. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
2. Vagy keress egy jó erőben lévő embert és először ő álljon a mérlegre majd vegye fel a kutyát.
2013. jún. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
mi meg néha az 5 kg kutyáknak 10 kg kutyáknak valót adjuk be,sose volt gond ebből soha..az nem baj ha kicsit több..bár nekünk jóval több,de mondom nem volt még gond,persze nem mindig így adjuk többnyire elfelezzük..csak akkor adjuk így ha régebb óta nem voltak féreghajtózva, 4 havonta szoktuk mert panelba lakunk,de volt,hogy 5-5,5 hónap volt az idő amikor beadtuk amikor kicsit elhúzódik a dolog akkor kapnak többet.
2013. jún. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Az én kistestű múltkor zöbbet kapott, mert megvettem a tabit, de elfelejtette mondani a doki, hogy csak a felét kellett volna odaadni.

Utána nyáladzott, hirtelen kellett kakálnia és a temréket valami nyálkás réteg vette körbe, majd ezután átlátszó folyadékot "kakált".

Egy jó óra alatt lecsengett a dolog, mint ha mi sem történt volna, szóval kicsit kellemetlen volt, de nem lett nagy baj belőle.

2013. jún. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%
Nekem az állatorvos azt mondta, hogy inkább legyen valamivel több, mint kevesebb, mert ha több,a kkor esetleg kicsit menni fog a hasa tőle, de ha kevesebb, akkor oylan mintha be sem adnám neki.
2013. jún. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%

állatorvosnál is szokott lenni ilyen nagy mérleg amire fel lehet ültetni a kutyát, nem csak a fresibe.


Amúgy megfogod felemeled és ráállsz egy mérlegre. vagy megkéred a párodat vagy valakit aki erős és jóba van vele a kutya..

2013. jún. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

max hasmenése lesz, de más baja nem.

De gondolom úgyis állatorvos adja a féreghajtót, ő le tudja mérni, vagy legalábbis meg tudja saccolni a súlyát.

2013. jún. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor nem lesz gond, ha többet kap(nak)..ketten vannak, elég macerás elvinni őket a dokihoz, nálunk a Fresi a tecsóban van, ahova ha bevinném ezt a két szeleburdit, bebogyóznának az őrök::))Bár belegondolva megérné::)) Szóval nincs nagy gond, azt filóztam, hogy 20 vagy 30 kilósak-e egyenként, sajnos a tablettát nem dobozszámra veszem( így nincs rajta adagolás,) de 10 kg-onként kell egy tabletta, vagy 5 kg- onként egy fél..Mégegyszer köszi!
2013. jún. 24. 19:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!