Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ítélík el egyes emberek...

Miért ítélík el egyes emberek azt a kutyás gazdit aki ivartalanítja a kutyáját? (nem állatkínzásból teszem).

Figyelt kérdés
2009. okt. 13. 19:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%
Hát ezt nem értem :/..biztos hogy még több kutya legyen,akiket mások meg halálra kínozzanak :@...minden kutyának 1x azért jó érzés anyának/apának lenni,utána lehet ivartalanítani...
2009. okt. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Azért mert még nem jártak menhelyen/sintértelepen. Azt hiszik "babázni" húúú de jó dolog, de az utodokat már oldják meg az állatmentők...
2009. okt. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Winner of Royal Hill ***** válasza:
79%

Hát a kutyának aztán marha jó anyának meg apának lenni.

Azért ítélik el mert tudatlan sötét p*arasztok!

Mindjárt összekaparom magam....

2009. okt. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

Kedves 19:30-as, áruld már el, miben mutatkozik meg egy kan kutya apai öröme!!!???


Azért ítélik el, mert nincsenek tisztában az ivartalanítás fogalmával, körülményeivel. Azért, mert fogalmuk sincsen arról, hogy 6000 menhelyi/sintértelepi férőhelyre másfél millió kóbor kutya van. Ez a szám 250 kutyát jelent kennelenként!!! Azért, mert fogalmuk sincsen, mit jelent a tenyésztés, mit a szaporítás, és hogy mennyi, de mennyi kutyát bántanak, kínoznak, dobnak ki, és hogy ekkora kutya létszám ellenőrizhetetlen, kezelhetetlen, és hogy ez a probléma csak az ivartalanítással és a kötelező chippeztetéssel megoldható.

2009. okt. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
18%

óh. én jártam menhelyen. És mégis kutya tenyésztő leszek. Szóval nemtom mi köze a kettőnek egymáshoz... amúgy meg azért mert ha az összes fajtiszta kutyát ivartalanítjuk mi lesz az utódokkal?:|||||| lehet hogy egy tökéletes kiállítási génekkel rendelkező kutyát ivartalanít. MI LSZ AKKOR?:| ki esik egy jó gén.. xal.. ezér ellenzik sokan.

14/L

2009. okt. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó: Ezt nem kellett volna, most jön majd az oltás hogy hát a tenyésztés, papírokkal meg mindennel mááás, az nem is kutyagyártás, hanem szent cselekvéssorozat blablabla.


Kérdésre: Sokan, mint pl. én azért ítélik el mert nem tudják megérteni, hogy ha valaki kutyát vesz az miért nem tud rá vigyázni, miért kell egyből kimetszetni egy komplett szervrendszerét.

Jöhet a 0% meg a blabla szöveg már úgy is megszoktam.

2009. okt. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

07:26-os: én nem a tökéletes génállománnyal rendelkező kutyák ivartalanítását szorgalmazom, hanem a keverékekét és a tenyésztésre alkalmatlan fajtatisztáékét.

A tenyésztéssel, mint értéket, fejlődést képviselő fogalommal abszolút egyetértek, elfogadom, támogatom. Ha ezt valaki alapos biológiai, etológiai ismeretekkel, szeretettel, jó neveléssel, papírokkal, szűrésekkel, gondos etetéssel, ápolással teszi, tegye.

Én azt nem tartom helyesnek, amikor a Rozi néni kitalálja, hogy az ő kutyája olyan szép, olyan kedves (akár fajtatiszta, akár keverék), legyenek kölykei, mert a kölykei is biztosan olyanok lesznek. Hát a genetika nem így működik!

De idetartozik a tenyésztésnek gondolt szaporítás (lehet az ellátás és a gazdihoz adás jó, de a papírok, a szűrések hiányoznak akár felelőtlenségből, akár tudatlanságból), a rosszindulatú, profit orientált szaporítás is, és a "jajj, beszökött a kan kutya, de hát nem gondoltuk, hogy vemhes lesz" típusú ellések is.

"Az ivartalanítás a lusta emberek eszköze, mert nem tudnak vigyázni a kutyájukra". Amíg az ember égve felejti a villanyt úgy, hogy napokra elmegy, amikor elfelejti lekapcsolni a gázt (az általános meggondolatlanságról és felelőtlenségről, nem odafigyelésről beszélek), akkor hogyan várható el, hogy egy (amúgy) gondos gazda egész éjjel kinn üljön a tüzelő szukája mellett a kertben, hátha bemászik-e egy kan kutya?

Igen, az ivartalanítás egyszerűbb. De ez nem lustaság, azért csináljuk az egyszerűbbet, mert az jó. Jó, hogy van mikró, jó, hogy van csap, amiből jön meleg víz, jó, hogy van mosógép, és nem kézzel kell mosni. Akkor az is lusta ember, akinek van mosógépe?

Szerintem az ivartalanítás alapvetően hozzátartozik a felelős állattartáshoz, amennyiben nem egy tenyész állatról van szó.

Elfogadhatatlan, hogy másfél millió kóbor kutya mellett, világszintű válságban, ahol egyre kevesebb ember képes kutyát tartani, még több keverék, beteg, eleve halálra ítélt kutya szülessen.

2009. okt. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
36%
Húú tényleg nem akarok megint eltérni a kérdéstől de ezt még muszáj leírnom. Igen, lusta ember akinek van mosógépe, van nekem is, el is ismerem. Viszont nincs mosogatógépem, mindig kikapcsolom a tévét, a pc-t mikor nem használom és csak azt a szobát fűtöm fel amiben épp tartózkodok. Miért? Mert nem vagyok lusta megtenni azokat az apróságokat annak érdekében, hogy az embernek kevesebb beleszólása legyen a természet rendjének alakulásába. Mert abból sosem származik jó. Kizsigereljük ezt a bolygót, ugyan úgy ahogy szegény házikedvenceinket. Ha már vettük a fáradtságot és háziasítottuk őket akkor foglalkozzunk úgy velük, ahogy megérdemlik.
2009. okt. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
19%
Hihetetlen milyen sznobok vannak ezen a fórumon. Volt kezdetben 2-3 ember aki fújta az ivartalanítást, minden kérdésre, rohadt idegesítően, most már vagytok vagy 100an és mindenki sz@r akinek nem ugyan az a véleménye. Ha normális választ írtam, hogy én miért ítélem el mi a gec1nek kell lepontozni? Fogjátok már fel hogy létezik más vélemény is a tieteken kívül. Ne azt nézzétek, hogy számotokra mi a hasznos válasz, hanem, hogy másnak. Mellesleg nem zavar annyira a nevetséges kakaskodásotok, mint hiszitek de azért leírtam ezt.
2009. okt. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
0%

Szia!


Ne haragudj az őszinteségemért! De ha téged kiherélnének Te, hogy éreznéd magad? Én nem tartom ezt helyes megoldásnak. Ha pedig hölgy vagy?! Akkor képzeld el azt, ha összevarnák a .....-t Az, hogy esne? Elnézésedet kérem mégegyszer. De szerintem ezen gondolkozz el mégegyszer mielött megteszed! Szia!

2009. okt. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!