Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes Acanáról Orijenre...

Érdemes Acanáról Orijenre váltani?

Figyelt kérdés
Jelenleg Acana grasslandset eszik a kutyám,meg vagyok vele elégedve.:) Nem válogatós,eddig az összes fajta tápot megette, (Brit care,N&D)anyagilag sem lenne gond.Azért gondoltam a váltásra mert nagyon sokan dicsérik,hogy mennyivel jobb az Orijen stb... Viszont a túl magas fehérje tartalom aggaszt egy kicsit.Mit gondoltok?
2013. jún. 28. 22:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát pont a lényeget hagytad ki.:D

Milyen kutyusod van?Hány kg, milyen aktív stb?


Amennyiben nem óriás/nagytestű és nem egy kanapédísz, én váltanék,ha anyagilag nem érezném meg a váltást.Mert azét az Acanánál drágább.


Viszont ha totál jó az Acana,és "feleslegesnek" érzed a váltást,akkor maradjatok annál.Meg akkor is,ha otthon ülős,heverészős a kutyus és még nagytestű is :D

2013. jún. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Bolognese,7 hónapos.:) Nem kiemelten magas az aktivitása,de azért elég sokat mozog.Én meg vagyok elégedve az Acanával,csak a legjobbat szeretném neki adni.:)
2013. jún. 28. 23:28
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát 7 hónaposan még minden kutyus aktív :D


Szerintem maradjatok az Acanánál,ha az bevált.Lehet,hogy az Orijen magasabb fehérjetartalma összekuszálná a kis szervezetét.


Később,ha még mindig nincs probléma,de már felnőtt a kutyus (1,5 évesen kb)és ki akarod próbálni,akkor próbálkozz vele.Szerintem most még az a legfontosabb,hogy egyenletesen szépen gyarapodjon egy jó minőségű táptól.És ez meg is van.:)

2013. jún. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Maxitabi ***** válasza:

Szerintem is várd meg, míg kifejlődik (emésztőrendszere), addig ne váltogass tápot-főleg, ha rendben van.

Max ajánlani tudom az acana pacificát- a halasat,ha változatosságot akarsz. Mivel egy tápcsalád, nem akkora a különbség(nálunk nagyon szerette a kuty).

Orijent pedig majd 14-15 hónaposan próbáljátok ki,lassú, fokozatos váltással. Nálunk azt kap a kutya(bc) kb 2,5 éve, (igaz,amikor elhoztuk, utána rögtön orijen puppin nevelkedett- aztán utána kb 8-9 hónapig mást kapott,de nem voltunk elégedettek,majd 1 évig acana pacifica és társai következtek-az ok volt). A mi kutyánk sem versenykutya,szerintem normál aktivitású,de nem probléma a fehérje - mivel jó minőségű. Persze nem minden kutya emésztésének jön be,majd kitapasztaljátok.

2013. jún. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm!:)
2013. jún. 29. 10:53

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!