Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ez dp?

Szerintetek ez dp?

Figyelt kérdés

Én félek nagyon, hogy esetleg diszpláziás, mert

- furcsán megy, nemrég láthatóan sántított, de az lehet más okból volt, most már nem mondhatni, hogy sántít, viszont picit furcsán megy, mintha inkább esne egyik lábáról a másikra, nem pedig rendesen sétál

- ha nagyon fut, a hátsó 2 lábát egyszerre emeli, így "ugrál"

- fiatal (nem kölyök) németjuhász, amiknél alapból igen esélyes a dp

- normális esetben is úgy megy, hogy a lábait nagyon közel teszi egymáshoz

- lépcsőzni csak nagyon lassan tud/szokott

- többnyire fekszik, hosszú sétára nem szívesen megy, csak egy rövidke útra, nem szokott az udvarban sem futkározni, csak pihen.

Lehet, hogy a jeleket csak én viszem túlzásba egy kicsit, én egyébként is nagyon aggódó vagyok, ha a kutyámról van szó. Sajnos nem tudom elvinni röntgenre, nem engedik, mert hogy "semmi baja, csak én viszem túlzásba". Ezenkívül kutyaiskolába is járunk, azzal próbálom magam nyugtatni, hogy csak szóltak volna, ha valami nincs rendben vele. Ők, akik annyira értenek a kutyákhoz, talán észrevennék, bár ki tudja.. De lehet, hogy tényleg én viszem túlzásba, mert az előző kutyáim mind kistestűek és teljesen más viselkedésűek voltak.


2013. jún. 29. 10:23
 1/5 sippara ***** válasza:
A következő dokilátogatásnál rákérdezhetsz (felsorolva a "tüneteket"), ha ő azt mondja, hogy gyanús, akkor összerakod a zsebpénzedet, vagy elmész nyáron dolgozni és csináltatsz egy röntgent. Mást sajnos nem nagyon tudsz csinálni.
2013. jún. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kb mennyibe kerül?
2013. jún. 29. 13:43
 3/5 Kutyabolond25 ***** válasza:
Szerintem elég gyanús, az én kutyám dp-s és ezeket látom rajta
2013. jún. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mindenképpen szükség lenne arra a röntgenre. Az ár attól is függ, hogy hova viszed állatorvoshoz. Mivel altatni kell hozzá a kutyát, benne lesz az altatószerek ára is, és még a legtöbb helyen vizsgálati díjat is fel szoktak számolni. Többnyire röntgen előtt ugyanis meg is nézik, meghajlítgatják, nyomogatják a végtagjait, hogy hol jelez fájdalmat esetleg és megnézik a mozgását is.

Mindenképpen megéri minél előbb elvinni megröntgeneztetni, mert itt elég egyértelműen van valami probléma és ha nem derül ki, hogy mi és hogyan kell kezelni, akkor ez romlani fog. Most még lehet, hogy táplálékkiegészítőkkel és esetleg más gyógyszerrel tudnak segíteni rajta tünetileg, de ha elhanyagolódik, akkor később már biztosan csak műtéttel lesz megoldható a dolog.

2013. jún. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Dp, vagy gerinc probléma lehet. Orvos nélkül csak találgatás van.Ha ilyen tünetei vannak a kutyának, bizony, az iskola is megterhelő számára. Nálunk az iskolán idén 3 kutyásnak szóltam, hogy a kutyáik járásuk, mozgásuk alapján elkelne egy röntgen.Sajnos, mindháromnál súlyos dp-t állapítottak meg. Az egyiknél pedig még gerinc gondok is fennálltak.
2013. jún. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!