Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka kutyám van, mondták...

Szuka kutyám van, mondták nekem hogy kerüljek elé a rangsorban, lehetséges ez?

Figyelt kérdés

Olvasgattam én a témában,oké persze kerüljünk mi a vezető pozícióba,de mi van ha ez lehetetlen olyan helyen ahol egy szukával állunk szemben,erről sehol nem olvastam,márpedig a farkasoknál tudom hogy az alfa nőstény egy szinten van az alfa hímmel.Ha engem tekint másik hímnek akkor soha nem fog alám kerülni a rangsorban,a kutyám viselkedése nagyjából mindig ugyanolyan,sem túl alázatos sem túl domináns.Megjegyzem hogy van benne kis vadság,nem hajlamos agresszióra de viszont határozott egyéniség.Képes úgy játszani és örülni mint egy egy éves kutya.


Menhelyi,5 éves keverék nagy testű kutya.


2013. jún. 30. 14:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ennek semmi köze sincs a neméhez. Attól, hogy létezik az alfa nőstény fogalma, nem feltétlenül szükséges, hogy legyen olyan. Ráadásul ők sincsenek azonos szinten az alfa hímmel. Annak sincs jelentősége, hogy te magad valóban alfa legyél, sokkal fontosabb, hogy a kellő távolság meglegyen köztetek a rangsorban. Mindegy, hogy első és tizedik, vagy tizedik és huszadik. A lényeg a távolság. A tizedik és huszadik közti viszony sokkal egyértelműbb és kiegyensúlyozottabb, mint az első és a második közti viszony. Kutyák esetében meg amúgy sem egyértelmű a helyzet, mert van amiben a kutya kompetens, van amiben a gazdája, tehát a ha úgy tetszik, a rangsor a szituációtól függően változhat. A kutya hozhat önálló döntéseket a számára megszabott kreteken belül.
2013. jún. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen,de mi csak ketten vagyunk,ez ebben a nehézség.
2013. jún. 30. 16:42
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem, csak te csinálsz belőle nehézséget.

Attól hogy 2-en vagytok, még lehet köztetek nagyobb távolság, és egyáltalán nem kell, hogy alfa nőstényként viselkedjen!

"de mi van ha ez lehetetlen olyan helyen ahol egy szukával állunk szemben,"

Ilyen meg nincs.

2013. jún. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!