Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mas is ennyit aggodik a...

Mas is ennyit aggodik a kutyajaert/kiallataert?

Figyelt kérdés

Nekem van egy kutyusom. Imadom, o a mindenem. Viszont betegesen figyelem, hogy minden rendben van-e vele?!

Ha nem megy a labda utan mar egybol arra gondolok, hogy uristen..mi van ha beteg? Legfokepp azert, mert meg a szuleimmel elek es ok nem rohangalnak mindenert vele az allatorvoshoz csak akkor, ha nagyon szenved. Igy mar attol is megijedek, ha nem erdekli a labda, mert azon jar az agyam, hogy ha rosszul lesz akkor, hogy vegyem ra a szuleim, hogy vigyuk dokihoz? Es mi van, ha komoly baja van? Akkor megint jon a sok idegeskedes, siras stb....

Van meg rajtam kivul valaki aki igy aggodik a kisallataert?

15/L


2013. júl. 1. 01:38
 1/8 anonim ***** válasza:
47%

Akkor aggódsz a kutyádért, ha valamit nem úgy csinál, mint ahogy te elképzeled? Pl, nem megy el a labdáért, pedig "el kellett volna mennie érte". Csak magad felett gyakorolhatsz kontrollt, más élőlényre nem. Persze szabhatsz határokat, hogy mit ne csináljon, de attól ő, még ő marad. És ezt jobb elfogadni így,minden örömével, és a kockázatokkal együtt.

az enyém most kicsi, össze vissza rohangál. Most fedezte fel, hogy tud ugrani, néha kettesével veszi a lépcsőfokokat, úgy száguld be a házba. Szinte "átrepül a küszöbön :D) Van, hogy olyan hévvel rohan a labda után, hogy átesik a saját lábán, és bukfencezik.

Szerintem szívmelengető, hogy milyen örömmel tud élni, és ha esetleg baja lenne, elvinném az orvoshoz. Szerintem a szüleid is valahogy így lehetnek ezzel.

2013. júl. 1. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Figyelj, én is hasonlót tudok mondani mint az első válaszoló. Annyit mondok hogy nem kell állandóan feszültnek lenni, mert azt a kutya átveszi, és ő is pattanásig fog feszülni. Biztos nincs kedve labdázni, ennyi a gond. Egyébként milyen fajta? Nekem a kutyákon kívül lovaim vannak, na hát értük is idegeskedhetnék, hogy mi lesz ha lábtörést szenvednek, vagy egyebek, de nem vagyok ideges, mindent úgy csinálok ahogy kell, és rendben lesz! Egyébként az én kutyám eléggé vakmerő, igazi terrier. Minden veszélynek elébe megy, de hála istennek eddig még mindig megúszta.
2013. júl. 1. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is nagyon féltem a kutyám! Egy hétig a maminál volt nyaralt nagyon szeret ott lenni, van egy másik kutyájuk aki kint van a kertben, és nagyon féltem ha őt megsimogadtják utána meg az én kutyámat elkap valamit! Miután haza értünk rögtön elvittem orvoshoz hogy nézzék meg nem kapot el semmit :D
2013. júl. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az enyem terrier keverek. Koszönöm a valaszokat:)
2013. júl. 1. 10:33
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem most lett egy (már) 9 hetes kiskutyám, én is aggódok érte folyamatosan,főleg ha egyedül hagyom itthon:) Bár nem hiszem,hogy betegesen aggódnék miatta, csak hát olyan kis törékeny még. De az miatt,hogy nem megy a labda után azért ne aggódj meg parázd túl,mert fölösleges,majd ha semmivel sem játszik,kedvetlen,nem eszik,nem iszik,rosszkedvű más a széklete stb. akkor aggódj:) Addig meg élvezd vele az életet.
2013. júl. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De nem csak akkor..hanem pl. Ha setanal csak ugy lefekszik minden ok nelkul. (ritkan fordul elo, de akkoris) vagy, ha kimegyek es nem ugrik fel ram, esetleg nem orul annyira a kajanak..ilyenek
2013. júl. 1. 11:10
 7/8 zsuzsabazsa ***** válasza:
Én csak akkor parázok ha nagyon beteg.
2013. júl. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Első állatnál gyakori, hogy a gazdi túlreakálja egyes reakcióit. Már csak azért is, mert nem tudod, hogy meg tudod e állapítani mikor betegedett meg. Szerintem legalábbis :) Nem kell aggódni ha beteg észreveszed (és ha gyakorlottabb vagy azt is meg tudod állapítani mi baja lehet- ami persze nem helyettesíti az állatorvost.
2013. júl. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!