Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az veszettségi oltáskor...

Az veszettségi oltáskor tényleg kötelező a féregtelenítés is?

Figyelt kérdés

Mert ezt olvastam most a neten:

"Fontos tudni, hogy jogszabály írja elő a kutyák éves kötelező veszettség elleni oltása mellett az oltással egyidőben végzett, szélesspektrumú szerrel történő féreghajtást is."

Épp azután keresgéltem,hogy milyen időközönként kell féregteleníteni a kutyát,mert utoljára júniusban volt,de jövő héten meg vinnem kell a veszettségire is. Szóval akkor ne féregtelenítsem most,mert a dokinak úgyis meg kell csinálnia?


2009. okt. 15. 20:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Évente egyszer, a veszettség oltáskor valóban kötelező a féregtelenítés, de ez önmagában annyit jelent, mint halottnak a csók. Ha előtte (kölyökkorban) nincs rendesen leféregtelenítve és utána is rendszeresen (minimum félévente, de inkább 3 havonta) féreghajtva, akkor nem sokat jelent. Szóval, normális esetben ez az évi 4 féregtelenítés egyike.
2009. okt. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pár napot nyugodtan várhatsz, ha a doki esetleg elfelejtkezne róla, akkor kérj féreghajtót.
2009. okt. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ő már felnőtt kutya,és rendszeresen volt féregtelenítve eddig is(menhelyen)és mikor elhoztuk,mi is adtunk neki.(június)

És gondoltam ideje lenne még egy körnek,ezért néztem utána,hogy lehet-e már újra féregteleníteni,de ezek szerint lehet.

Viszont otthon van egy csomó féregtelenítőnk,mert jó előre bevásároltunk(paszta,gyógyszer)ezért kérdezem,hogy muszáj,hogy a doki csinálja? Mert el kéne használni az otthoniakat.

2009. okt. 15. 21:07
 4/4 anonim ***** válasza:

nem muszáj az orvosnak.

Mi is megvesszük a féreghajtót boltban, olcsóbb mint az állatorvostól vennénk.

Oltáskor kérdezte h vannak-e féreghajtva és mondtam hogy igen.

Szóval nyugodtan adasd be az otthoniakat, aztán majd mondod az állatorvosnak ha kérdezi.

2009. okt. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!