Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van staffim kutyám 1,5 éves a...

Van staffim kutyám 1,5 éves a rongyozástól be csibészesedik?

Figyelt kérdés

2013. júl. 3. 17:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
attol függ hogy tanítod.. de a rongy nem fogja megtanítani neki az alap engedelmességi dolgokat
2013. júl. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
értem hét hogy közbe egy kicsit húzom nyúzom elég keménye oda harap a rongynak felkészítem szeptemberre akkor akarom vinni engedelmességi tanfolyamra ,azt akarom hogy ha küldöm menyen és ne engedje be az idegeneket, ez lehetséges a vizsgával mert őrző védő rész is van benne.
2013. júl. 3. 17:36
 3/9 A kérdező kommentje:
de hogyan tanítsam?
2013. júl. 3. 17:37
 4/9 anonim ***** válasza:
üll, marad, fogd meg.. , ereszd.. így röviden enyémek tudják és emberre is mennek ha mondom.. ha elkapta néha add oda kell az önbizalom képet küldesz róla?
2013. júl. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj! Mint egy staffi gazdi elmondom, hogy nagyon el lehet rontani őket ha rosszul csinálod. A rongyozástól nem fogja megtanulni, hogy miként bánjon az idegenekkel. Amúgy a staff nem túl jó őrző védő mert alapjáraton emberbarát, családi kutya, legalábbis az enyém. Az iskoláztatás jó ötlet, először egy engedelmességi vizsgát kéne letenni, vagy legalábbis megcsinálni, és utána az őrző-védőt. Mert ahhoz hogy normálisan dolgozzon a csibésszel, fogjon a hurkára, egy engedelmes kutyára van szükség, aki leül ha mondod, előre megy, fürkészi az idegent ha kéred, stb. Amugy poénból szoktam rongyozni a sajátommal is, de hamar belemerül és morog amikor felpörög. Na akkor hangosan szólok, vagy egyéb és vége a játéknak. Hálistennek kezelhető kutya, elengedi ha szólok.
2013. júl. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem a vizsga úgy van 25 alkalom és az utolsó 5 alkalom-kór őrző védő vizsga is. Úgy ahogy mondtad hogy a végén van. amúgy hallgat rám meg okos , ép ez az hogy ember barát, és van egy két lopás stb és ha úgy van akkor meg szeretném engedi a kutyát hogy ne jöjjenek be a kertbe stb.. de amikro rongyozok sose morog nem tudom fel idegesíteni nagyon játékos még és nem is baj, nagyon szeretem, és nem akarom elrontani azért kérdezgetek igy utána, ha este lát valamit akkor ugat morog de nappal nem .
2013. júl. 3. 17:54
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Otthon ne tanítsd sehogy őrző-védőzni,mert hozzáértés nélkül nagyobb kárt csinálsz,mint hasznot.

Egy elrontott staff nagy bajt csinálhat.Várd ki szépen a kutyasulit és ott majd megtanítanak normálisan mindent.Nem kell úgy odamenni,hogy már tudja az őrző-védőt.Ott majd kialakítják a stabil fogáskészséget és a kezelhetőséget.Semmiképp ne engedd,hogy önjelölt kutyaszakértők szórakozzanak vele.Egy staff képzéséhez nem elég pl.a szomszéd,akinek már régóta van kutyája és azt hiszi,ért is hozzá.

Inkább az alap engedelmességet gyakorold.Tudom,hogy unalmasabb,mint a csibészelés,de fontos.

A házat egy kutya nem fogja tudni megvédeni.Lefújják,megmérgezik stb.és már ki is van iktatva,lehet az akármilyen fajta.

2013. júl. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat 7/7 igazad van :) ki várom inkább mint h elrontsam
2013. júl. 3. 18:02
 9/9 anonim válasza:
100%

Ezt inkább bízd a kiképzőre. És nem is biztos, hogy sikerülni fog.

Én is jártam a staffimmal suliba, de az enyém alkalmatlan az őrző-védőre, inkább ment puszilgatni a kiképzőt. :D

De nem is bánom.

2013. júl. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!