Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért viselkedik így a kutyám...

Miért viselkedik így a kutyám fésüléskor?

Figyelt kérdés
Van egy 10 éves keverék hosszú szőrű kutyám, normális viselkedésű, aranyos szuka kutyus. Vedlik mint a fene, így ma fésülgettem és észrevettem egy különös jelenséget. Alapjáraton jól viseli, szereti ha foglalkoznak vele, liheg vagy csukott szájjal tűri. Ámde..ahol a farka és a teste találkozik, azon a ponton ha fésülöm, lihegés abba marad és elkezdi nyalni a száját, mintha vizet lefetyelne szabályszerűen. De közben megadóan viselkedik, semmi morgás, ugyanolyan engedő. Kicsit lejjebb lapul olyankor a földhöz, picit megnyújtja a testét és elkezd "lefetyelni". Ez valami ösztön? Vagy ilyen jó neki? Még nem láttam ezelőtt ezt a viselkedést, de ez nem sokat jelent szerintem.
2013. júl. 4. 18:24
 1/7 Cser Fülöp válasza:
Ott ha a kutyusnak vakargatod azt naagyon szereti az olyan mint ha a fületövét vakargatnád :D
2013. júl. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ááááá, értem. Tehát ez a lefetyelés amolyan abbanehagydcsináldmég jelzés lenne?
2013. júl. 4. 18:31
 3/7 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:
Ezt akkor is csinálják a kutyák ha idegesek, vagy feszültek. A lihegés abbamaradásából is azt mondanám, azért koncentrál ennyire, mert kellemetlen ott a fésülés. Lehet ott egy csomó, egy kis seb vagy csak alapjáraton érzékeny rá.
2013. júl. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem ezt a lefetyelést a fül, vagy tarkóvakargatásnál szokta csinálni, amiket nagyon szeret. :) Ha a fülét vakarom még élvezettel nyögdécsel is mellé, a tarkójánál meg lelapul, hogy jobban hozzáférjek. :)
2013. júl. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2013. júl. 7. 11:01
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért csinálja mert jólesik neki! Egyébként az a pont, ahol masszírozni kell a kutyát, hogy ellazuljon. Én rengeteget masszírozom ott és imádja. :)
2013. júl. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nézd meg, hogy van-e ott valami pukni vagy seb. Plusz ha ott elkezded vakargatni neki, akkor figyeld meg a reakcióját.

Az én kutyám imádja ha a kis hátsóját vakargatom, még táncol is olyankor. :D Mert azt nem éri el úgy magának, mintha más vakargatja. De a cicám is ilyen, ő is szereti.

2013. júl. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!