Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutyakozmetikus mennyit...

Samanta :) kérdése:

Egy kutyakozmetikus mennyit keres? És az állatmenhelyes?

Figyelt kérdés
Kutyakozmetikus szeretnék lenni, csak nem tudom, hogy mennyitkeresnék ezzel a munkával. Ha lehet kutyakozmik válaszát is várom :) Gondolkoztam még a menhelyesen, de az szerintem nem keres annyit.

2013. júl. 4. 20:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
A menhelyen mindenki önerőből, önkéntesen dolgozik. A kozmetikus se biztos hogy jó, mert mai világban mindenki spórol, és lehet hogy maga megnyírja a kutyát. De egy szakmának ha van mindig jó, de mellette végezz el mást is.
2013. júl. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
Kutyakozmetikus annyit keres amennyi vendéget meg tud magának fogni. Ehhez a szakmához vállalkozás kell, üzlet helység, reklámozás a környéken, sok kezdeti tőke kell hozzá és nem kizárt, hogy csak hónapok múlva térül meg a befektetés.
2013. júl. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak az állatmenhelyes melóra tudok válaszolni. Ingyen végzik az önkéntesek a munkát: kakalapátolás, talicskázás, főzés, etetés, itatás. Ez nem pénzért, kizárólag szeretetből végezhető.
2013. júl. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%

Én ismerek több kutyakozmetikust. Hát meggazdagodni nem ebből fogsz, az biztos. De ha nagyon jó vagy benne és jó az üzleti érzéked, akkor el lehet belőle éldegélni. Sokra ne számíts.

Üzlethelyiséget kell bérelni, rezsit fizetni, ez legalább 100 000/hó. Mondjuk megnyírsz egy kutyát 4000-ért. Egy kutya 1,5 óra, tehát maximum 6 kutya fér bele egy napba, de biztosan nem lesz mindig ennyi. Viszont a bevételed kb 40%-át leadózod.

Ha a maximum kapacitással számolunk, tehát 6 kutya / nap, akkor 288 000 Ft. adózott jövedelmed marad. Viszont ebből még lejön a rezsi és a bérleti díj, tehát 188 000 marad. De ez csak akkor, ha nagyon jó vagy, és olcsó üzletet bérelsz. Ha csak 4 kutyával számolsz egy nap, akkor összesen 92 000 Ft.-od marad összesen.

És akkor a kezdeti költségekről (felszerelések, marketing, üzlethelyiség kialakítása) még nem is beszéltünk.

De neki is állhatsz számolgatni, nagyon egyszerű. Ezek csak hozzávetőleges adatok, érdemes már most utána járnod, hogy pl mennyi lehet a bérleti díj, ilyesmiknek.


És persze arra van lehetőség, hogy ne adj mindenkinek számlát, de így csalsz az adóval, és ha lebuksz csúnyán megbüntetnek.

2013. júl. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
49%
Jah, és az egyik legfontosabb kimaradt. Az anyagköltség. De ehhez nem is értek, fogalmam sincs, hogy mennyibe kerülhet kutyánként.
2013. júl. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%
Menhelyes semmit.Kutyakozmetikusnak mivel vállakozónak kell lennie úgy 100 ezret kikell fizetni ha van vendég, ha nincs.Megkell vennie az anyagokat,eszközöket.Ha nincs pénzed jó sok, akkor nem ajánélanám mert szépen bele lehet bukni és minusszal jössz ki nem plusszal.Valamint első években örülj ha nem leszel minuszos, hanem a 0-án leszel.ennyit erről.
2013. júl. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
53%
Jah bérleti díj, rezsi is van.
2013. júl. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Azt mondjátok, hogy a kutyakozmi nem keres sokat, pedig a mai világban ár minden "menő" oda viszi a kutyáját. Ráadásul ha adok el kutyasampont meg ilyeneket az is plusz pénz. Én akarok nyitni egy kutyakozmis üzletet, ahol direkt van egy olyan "szoba" ahol a samponokat meg mindent árulunk. És arra gondoltam hogy felveszek két alkalmazottat, az egyiket a kasszába, a másikat pedig, arra hogy ő is csinálja a kutyákat ergo több bevétel. :) a pénz meg van hozzá....... :)
2013. júl. 5. 11:50
 9/13 anonim ***** válasza:
47%
Te jó ég .. mennyi idős vagy?
2013. júl. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
57%

Ez szép és jó. Ha van még egy ember, és annyi vendégetek lesz, hogy napi 6 kutya jut rá is, akkor már majdnem kitermelted az ő bérköltségét. Ha mondjuk 100 000 Ft.-ot akarsz neki adni, akkor annak több mint 200 000 a költsége, de lássuk be, ennyi pénzért, nem kapsz túl motivált munkavállalót. Illetve nem tudom hol laksz,de BP.-n biztos nem. És a kasszásét még nem termelted ki így sem. Plusz a sampon nem nagyon fog fogyni. Az csak aprópénz lesz, ne várj tőle sokat.

Ráadásul az alkalmazottakkal a bérükön felül más költségek is felmerülnek. Munkaruha, plusz könyvelői ktg, plusz felszerelés....

2013. júl. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!