Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy kutyát de a...

Szeretnék egy kutyát de a páromtól nem kapok semmi támogatást, mihez kezdjek?

Figyelt kérdés

Már 5 éve szeretnék egy kutyát, kiállítási/tenyésztési célra. Találtam is egy jó kennelt, egy külföldi, top tenyésztőt. Nagyon izgatott vagyok ezzel kapcsolatban, hisz ezzel egy álmom valósulna meg.


Viszont a barátom, hát... ő falun nőtt fel, mindig volt náluk kutya a portán, neki nem jelent ez semmit. Nagyon rossz mert nagyon szeretnék ezekről a dolgokról beszélni vele, hisz ha elindulok ezen a pályán, az az ő életét is befolyásolni fogja. De állandóan lekoptat, leállít hogy én másról se tudok beszélni, ő meg már unja és nem érdekli. Elmagyaráztam neki hogy azért, mert nekem ez az álmom, tudom hogy ezt ő sose fogja tudni átérezni mert és nem azt jelenti neki egy kutya mint nekem, de nekem ez az álmom. Erre meg azt mondta hogy neki is volt álma: pénzt szerezni. Mondom neki hogy de hát a pénz nem olyan értékű mint egy kutya, élőlény. Erre azt felelte hogy igazam van, a pénz többet ér mint egy állat. Meg hogy ne beszéljek már úgy a kutyáról, mintha ember lenne, mert messziről sem az. Meg ha a leendő kutya drága lesz, ő 100% hogy 1 forintot se fog beleadni.


Nagyon kiakadtam ezen. Semmi támogatást nem ad és nagyon szomorú vagyok. Ez az álmom és a kiállításozás, de egy ilyen emberrel az oldalamon nem tudom van-e esély hogy elérhetem-e ezeket...



2013. júl. 6. 10:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hagyd a pasit a francba, ha kell ott. Valósítsd meg az álmod. Lesz aki segít, hidd el.
2013. júl. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Megértelek, nekem is ez az álmom de nem ehet csak úgy hogy eldöntöm veszek egy kutyát és tenyésztek. Előbb meg kell szeresd a fajtát, azért tenyésztened és miután minden megvan kell pénz. Nagyon nagy befektetés, sok a költség, drágák a kiállítások. Egy kutyából nem lesz tenyészet, több kutya, több költség. Részben meg lehet érteni a párodat is, ő nem úgy gondolja hogy egy kutya a családtag hanem hogy csak veszi el a pénzt. Én is kiállításozok már a 2. kutyámmal és csak most jutottam el addig hogy a családommal megpróbálunk egy almot, ha jók, minőségiek lesznek a kölykök akkor veszünk egy kennelnevet és később majd egy másik kutyát is. Haszon sohasem lesz belőle de olyan állatokkal élhetem le az életemet akiket szeretek és családtagként tekintek rájuk
2013. júl. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Persze, én nem is a pénzért akarom ezt csinálni, hanem hogy az általam választott fajtát, amit szeretek és csodálom, minél jobb minőségben szülessenek. Tisztában vagyok vele hogy pénzbe kerül, ezért mentem el egyetemre hogy lehessen egy jól fizető állásom.

Csak a párom hozzáállása az, ami elszomorít. Neki a kutya nem jelent semmit, én viszont az eddigi összes állatomat családtagként szerettem és mindent megadtam nekik. Nem azt várom el hogy ő is ilyen legyen csak egy kicsit éreztesse már velem hogy ő kitart mellettem és segít engem, mert külföldről behozni egy kiskutyát azért nem gyerekjáték.

2013. júl. 6. 10:46
 4/14 anonim ***** válasza:
Sajnos ezt nehezen fogja megérteni. Amúgy milyen fajta?
2013. júl. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
milyen fajta? ha nagy álmod valósítsd meg!
2013. júl. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
35%

Őszintén ha ilyen negatív lenne a barátom és nem fogadná el,hogy én a kutyát társként,családtagként kezelem és nem segítene.Ott hagynám!!

Aki szereti a párját az a minimum,hogy még ha nem is az a nézete mint neked,de elfogadja és támogassa.

Hiszen fordított esetben én is azt tenném.


Amúgy az ilyen falusi felfogású embereket nem lehet megváltoztatni,aki úgy nőtt fel,hogy a kutya egy riasztó berendezés.Továbbra se fog társaként tekinteni egy kutyára!!

2013. júl. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
50%
Hagyd a pasit a francba. Az aki nem támogat az álmaid megvalósításában az nem partner, hanem egy egoista önző dög, akit csak önmaga érdekel. A pénz a legfontosabb meg egy másik olyan jellemvonást árul el róla ami miatt érdemes azonnal az ajtón kívülre helyezni vagy az ő cuccait vagy a sajátodat.
2013. júl. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ez akár át is kerülhet a párkapcsolat témakörbe. a kutyázás itt most igazából irreleváns, a lényeg az, hogy a párod teljes mértékben elutasítja a te álmaidat, vágyaidat.

ennek úgy kellene működnie, hogy még ha nem is tetszik neki a dolog, minimum elfogadja azt, de ideális esetben támogatja is.

érdemes lenne elbeszélgetni erről vele, hisz az együttélés nem arról szól, hogy van egy fölé- és egy alárendelt személy, hanem arról, hogy egyenrangúak vagytok. mindkettőtöknek lehet hobbija, szerencsésebb, ha ez egy közös hobbi, de ha nem, akkor is kell rá találni valami megoldást.


ha ragaszkodsz az álmaidhoz, ő pedig hajthatatlan, akkor a lehet, hogy jobb lenne véget vetni ennek a kapcsolatnak, mert úgy belevágni a kutyázásba, hogy hátulról nemhogy nem támogatnak, de még vágják is alattad a fát, nagyon kemény dolog lesz.

2013. júl. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Vagy beletörődsz és alárendeled magad ennek a (nem kommentálom milyen) kapcsolatnak, vagy (le)lépsz.

Én el nem tudom képzelni az életem egy olyan pasival, aki így viszonyul a kutyáimhoz, a hobbimhoz, de elsősorban hozzám... Megértem, ha valaki nem kutyás, de szerintem a komoly kutyázás kivitelezhetetlen, ha az egyik fél ennyire elzárkózik.

Ez egy életforma. De az ember élete nem teljes, ha a kapcsolata és a hobbija nem kompatibilis egymással...

2013. júl. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogyha Neked ennyire fontos a kutya, neki pedig ennyire nem fontosak az állatok, akkor valakinek meg kell alkudnia. Ha ő fog engedni, és lesz egy kutyátok, de ő nem fogja szeretni, akkor abból nagyon sok vita lesz.

Ha Te mondasz le az álmodról, akkor ott marad a tüske. Megértelek, én is imádom az állatokat, de én nem tudnék olyan férfival élni, aki nem szereti őket.

2013. júl. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!