Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális, ha rázza a fülét a...

Normális, ha rázza a fülét a kutyám, ahol kullancs volt benne?

Figyelt kérdés

Tegnap vettük észre a füle tövében a kullancsot, amely már eléggé nagy volt, kivettük, kicsit fájhatott neki, talán még picit a szőrét is kitéptük (hosszú szőrű bolognese), azóta rázza a fülét. Lehet, hogy fáj neki?


Már a tudat is kikészít, hogy volt benne kullancs, remélem nem volt fertőzött. Tudjátok, 6 éves és eddig mindig maximálisan odafigyeltem rá, de most mivel új munkahelyem van, arra koncentráltam, így elcsúsztam egy hetet az Advantixal. Figyelmetlen voltam, haragszom is magamra emiatt. Ha valami baj lesz vele, akkor én leszek az okozója. Az udvarunkban kapta a kullancsot. Ami nagyon furcsa, mert múlt héten az udvaron tartott kutyusunkban is volt kullancs. Ez dühítő, hogy már az udvarban sincsenek biztonságban a kutyák.


2013. júl. 6. 10:51
 1/4 anonim ***** válasza:
lehetséges, hogy azért. de az is lehet, hogy nem csupán kullancsot kapott, hanem toklász is bemászott a fülébe. legjobb, ha állatorvoshoz viszed.
2013. júl. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én kutyámban (6 éves yorkshire) minden évben volt 5-10 kullancs spot-on mellett. Idén nem tettem rá semmit, és "csak" 2 kullancs volt benne tavasszal. Félre ne értsd nem arra biztatlak, hogy ne tedd rá, de simán lehet, hogy az a kullancs akkor is belement volna, ha rajta a spot-on.

A fülét egy fültisztító pálcikával óvatosan töröld meg belül, ha sötétbarna cucc jön ki, akkor gyulladt, és az nem a kullancs miatt van. A bűzmirigye rendben? Mert az is okozhat fülrázást. De lehet az is, hogy toklász ment bele.

Ha kívül volt a kullancs, akkor amiatt nem kellene hogy rázza a fülét.


Egyébként kullancsok mindenhol vannak, ahol füves rész van, akár szabad terület, akár kert. Ugyanúgy bemásznak a kertbe, és mindenféle állatok, madarak behurcolják őket.

2013. júl. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tegnap este óta rázza, mióta a kullancsot kivittük. Amúgy ő különösen érzékeny a fülére, mikor a kutyakozmetikus picire levágta a szőrét, akkor is hetekig rázta, mivel furcsa volt neki, hogy kevesebb szőr van rajta, akkor vérömleny is kialakult mind a két fülén, ami azóta szerencsére elmúlt már.
2013. júl. 6. 11:56
 4/4 A kérdező kommentje:
kivittük helyett kivettük.
2013. júl. 6. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!