Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha 1 hétre nem megyek be egy...

Ha 1 hétre nem megyek be egy szobába, amit előtte kiporszívóztam és jól bespriccoltam bolhairtóval eltűnnek a bolhák?

Figyelt kérdés
Kiskutyám haza hozott vhonnan bolhákat. Azonnal elvittem kutyafodrászhoz, de elkéstem vele, mert a szobában megjelentek a bolhàk. Alaposan kiporszívóztam, domestosszal felmostam már többször is, spriccoltam a sprayvel, de egyre több van. Mit tehetek?
2013. júl. 6. 22:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Vegyél Neostomosant, 1 ampullát 1 liter vízben kell feloldani, és spriccelj azzal körbe, de jól szellőztess közben. Attól megdöglenek. Ha tudsz, húzz maszkot is, nagyon irritáló szaga van.
2013. júl. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ha padlód van, mosd is fel. És ismételd meg hetente legalább 3X

A kiskutyádra pedig tegyél bolha elleni spotont.

2013. júl. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A Neostomosannal nem körbe kell spriccelni, hanem lefújni minden anyagos bútort, ahol csak el lehet érni .
2013. júl. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én is jártam így néhány évvel ezelőtt. Nekem azt tanácsolták, hogy bóraxporral szórjam be a padlót (parkettám van), szőnyeget stb., és ezt ismételjem meg kb. 5 naponta. Bevált. Emellett én is takarítottam, fertőtlenítettem gyakran, még az ágy alatt is, mindenhol, az ágyneműt is gyakran mostam. Amúgy nálam -- mint észrevettem -- kifejezetten a gyapjúszőnyegben laktak.
2013. júl. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Oké, nálam a körbespriccelés is bevált a Neostomosannal. Kevés kárpitos bútorunk van, és én inkább a hajlatokra, sarkokra koncentráltam. Szőnyegünk sincs, csak a parketta. :)
2013. júl. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

A szőnyeget ma likvidálom úgy döntöttem. Ezt a szert amit többen írtok mindenképpen kipróbálom. Én vmi 2000 nevűt használok most.

Sajnos a folyamatos takarítás eddig nem igen vált be. Érdekes, hogy pl. porszívózás közben sosem találok. Csak mondjuk mikor leülök veszem észre, hogy ugrik egy. Most egy hétre nyaralni megyünk, és reménykedek, hogy ha nem talàlnak addig tàplálékot, talán megdöglenek. Remélem nem ellepik a lakást mire visszajövünk.

2013. júl. 7. 06:29
 7/15 anonim ***** válasza:
Na, abban ne reménykedj, hogy éhen halnak egy hét alatt. Az egyszeri írtás azért nem elég, mert a peték kelési ideje kb 3 hét. Tehát, hiába ölöd meg az aktuális felnőtt egyedeket, minimum 3 hétig szépen kelnek kifele az újabb generációk. Így elviekben 3 hét múlva kelnek ki az utoljára lerakott peték. Amúgy a peték, padló résben, vagyis a földön mindenféle résben vannak.
2013. júl. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
El vagyok keseredve. Ma megint mindent alaposan áttakarítottam domesztosos forró vízzel. Kiporszívóztam még az ágy alatt és mögött is. Utána befújtam a padlót. Órákig tartott mire az egész lakáson végeztem. Erre végre most leültem és ott csücsül egy a lábamon. Ráadásul a kutyusban is láttam egyet. Pedig van rajta bolhaölő nyakörv. Egy adventix, amit a fodrász előtt tettünk rá és egy amit utána. És bolhaölővel lett fürdetve is. Én már tényleg nem tudom, hogy mit tegyek. Holnap hétfő, megyek és veszek általatok ajánlott szert, azt még kipróbàlom.
2013. júl. 7. 22:21
 9/15 anonim ***** válasza:

A padlót mosd fel a Neostomosanos vízzel. Az eltelt idő

alatt a kikeltek mennek enni rád és a kutyára is. A csepp, nyakörv csak megöli a bolhát, ha vért akar szívni. Ezért fordulhat elő, hogy látsz a kutyán még bolhát.

2013. júl. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Ez gáz. De hogy tud tovább szaporodni a kutyán, amikor elvileg a fodrász után már nem volt rajta?
2013. júl. 9. 08:30
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!