Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A nagyobb testű pásztorkutyák...

A nagyobb testű pásztorkutyák (komondor, kau, KÁJ, kangal) lusták?

Figyelt kérdés
2013. júl. 7. 21:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Úúúú, azta, de komoly kutatás lehetett! És Te meg még láttad is! Ezért Nobel-díjat kéne kapnod...

Irulok-pirulok most, hogy Te ilyen okos vagy, én hülye meg azt hittem, hogy ezért tartják öket. Szerintem ezt a kutatást sem a román, szem a szerb meg török hegyi pásztorok nem látták, és a hülyék azt hiszik, hogy a kutyáik legyőzik a farkast/medvét... Meg a hülye dédapjuk sem Látott anno Nat Geo-t, és azét tanította így őket. Pedig akkor az akol közelében talált szétmarcangolt farkas csak végelgyengülésben múlt biztos ki épp ott... És a kangal, a káj meg a šarplaninac igazából öleb, és táskában kéne a hónuk alatt a plázába hordani.

2013. júl. 9. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne felejtsük el, hogy ezekre a kutyákra jó nagy szöges nyakörveket tesznek, így a farkasnak esélye sincs átharapni mondjuk a torkukat. Ezen kívül adott esetbe nem egy, hanem akár 4-5 kutyával is védhetik nyájat, főleg, ha medve is jöhet... A pásztorok sem furulyázni szoktak a küzdelemhez, gondolom mindenkinek ismerős motívum akár népmesékből, hogy jó nagy husánggal eltángálják a farkast. Tiszta 1-1 küzdelemben én is a farkasra fogadnék, más kérdés, hogy ilyen ugye nem fordul elő. Továbbá a farkas nem kutyát akar ölni, hanem birkát akar enni. Ragadozóként neki minél kisebb energia befektetéssel, minél nagyobb zsákmányt kell szerezni, ezért nem éppen a hobbija komondort ölni. Egyszerűen, amíg van elég őz az erdőben, nem éri meg neki belemenni egy ilyen küzdelembe, mert ha megsérül, akkor biztos nem tud majd vadászni.
2013. júl. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
70%

Az erdélyi pásztorok jól tudják, hogy 1v1-ben a kutya a farkasnak csupán táplálék. A medvének pedig 4-5 kutya sem tud kárt okozni. Nem is arra vannak, hogy megöljék ezeket az állatokat, hanem hogy elriasszák őket, elvegyék a kedvüket attól, hogy a nyájból rabolni próbáljanak.

Amit farkasokat megfognak, azk vagy fiatal, vagy öreg, vagy beteg állatok. Egy kifejlett szürke farkas a Kárpátokban olyan 70-80cm marmagasságú és 60-80kg. A nyáj melletti pásztorkutyák olyan 65-75cm mar és 35-55kg között vannak. A kutyákon hatalmas örvek vannak, akár 8-10 centis tüskékkel is, ami védi őket a nyakukon és még így is sokszor táplálék lesz belőlük. Ha farkast fognak, akkor is 4-5 kutya megy 1 farkasra. Medve ellen pedig ahogy írtam, esélyük sincs. Egy 400-500kg-os barnamedve meg sem érzi a kutyaharapást.

Még a törököknél élő anatóliai farkas, ami kb. 50-70cm marmagasságú és 35-50kg, az is elveri a kangalt 1v1-ben.

2013. júl. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Az előttem levő kommentelőnek igazat kell adjak, valóban a farkasok kedvenc eledele a kutya ezért drágák a juhászkutya kölykök, mivel ezek bejáratott kutyák kölykei. Esztenán amelyik megéri az öregkort az valóban hasznos, fogós kutya.

Általában a pásztorok szeretik arrafele az alomtestvér kutyákat mivel bátrabbak együtt.

Ezek a kutyák szeges nyakörvet viselnek, kb 5 kutya elbánna egy farkassal de egy falkával már nehéz, egyértelműen a farkasfalkáé lenne a győzelem. A medvét csak megriasztani tudják, a medve nagyon veszélyes állat pillanatok által elbánik velük.

2013. júl. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Ugyanannyi esélye van a Kangalnak, mint a farkasnak.

Nem itt kéne okoskodni, hanem vissza menni egy kicsit időben..

2014. okt. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!