Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj ha sokat fekszik a kutyam?

Baj ha sokat fekszik a kutyam?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy a meleg..nemtudom, mert nem reg kerult hozzam. 1 eves terrier keverek. Ha kimegyek hozza ugral ram meg orul, ha vele foglalkozok akkor nem fekszik le, de amint leulok es mast csinalok fekszik es alszik. Aztan ha arrebbmegyek utanamjon majd megint fekszik es alszik. Setanal, ha elengedem a reten rohan par kort es lefekszik. Aztan ha jonnek ki mas kutyasok akkor mar nem bir magaval. Meg, ha elkezdunk jatszani akkor is megy a labda utan. Viszont, ha epp semmit nem csinalok vele akkor fekszik/alszik.

El kene vinnem dokihoz vagy ez nem baj?


2013. júl. 8. 13:55
 1/8 Froncsi ***** válasza:

Nagy melegben a legtöbb kutya elfekszik a hűsre, és csak akkor aktiválja magát, ha valami számára érdekes dolog történik körülötte.

Úgy gondolom, ha baja lenne, akkor nem futkorászna a réten, nem játszana veled. Így elsőre nem úgy tűnik, hogy beteg, inkább lusta. Nem minden kutya rendelkezik magas energiával.

2013. júl. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Uristen, dehogy baj :D Nálunk is döglik, főleg mert meleg van. Csak akkor vidd orvoshoz ha pl nem eszik, tartósan rossz a széklete, nagyon letörtnek látszik. Amikor leülsz, aztán a kutya lefekszik, azzal sincs semmi baj, ez csak annyit jelent hogy nyugodt. Gondold csak el ha téged orvoshoz akarnának vinni mert lefekszel délután 1 órára, elég érdekes lenne.


Sejtem, hogy ez az első kutyád (javíts ki ha tévedek) és ezért tanácsolom (a lehető legersőebben, szinte már MUSZÁJ) hogy olvasd el Cesar Millan A Csodálatos Kutyadoki c. könyvét, abban benne van minden ahhoz hogy kiteljesítsd kutyád életét. Sajnos sok ember egyáltalán nem ért a kutyákhoz, ebből adódóan rengeteg problémás kutya van ma a világon. Csakis azt tudom mondani hogy Cesar Millan könyvét olvasd el, nézd a műsorát, szívd magadba amit mond mert az a lehető legjobb. Ezt tapasztalatból mondom, mert sok kutyanevelést kipróbáltam már, de egyik sem volt annyira hatékony mint ez. Tudom hogy ezt nem kérdezted de akkor is. OLVASD EL NEM FOGOD MEGBÁNNI!!!

2013. júl. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Melege van szegénynek.
2013. júl. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Koszonom! Hat nemtudom, a terrierek nem lusta kutyak:)

Amugy akkor lehet, hogy a meleg, mert este 9 korul meg mar nem lehet leallitani. Es altalaban mindig kaja utan jon ra a rohangalas szoval nem a legjobb...ilyenkor bejovok es befekszik az ajtoba majd 1 ora mulva meg kicsit kint vagyok vele. Pedig vacsora elott van seta, jatek meg minden. Amugy eszik, iszik, pisil, kakil szoval semmi mas baj nincs vele. Bar napkozben van, hogy kicsit bagyadt. Az is lehet a melegtol?

igen, elso kutyam. A konyvet elolvastam es a Ceasar Millian epizoodkat is nezem. A nevelesevel eddig nincs gaz:) csak annyira imadom es nagyon feltem.

2013. júl. 8. 14:13
 5/8 anonim ***** válasza:
nekem is terrier keverékem van, nem bírja a meleget. ő akkor se nagyon jön oda, ha meglát és hívom (de nem is szoktam, mert tudom, h kivan a hőségtől rendesen). este 6-7 előtt nem aktivizálja magát. egyik nyáron kora délután magammal akartam vinni valahová. hámmal-pórázzal lefeküdt, jelezve, h ő köszöni, de nem jön velem ilyen melegben, inkább megvár otthon.
2013. júl. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De cuki:)) hat az enyem azert, ha eldobom a jatekat utanamegy, vagy ha megjelennek a porazzal akkor biztos, hogy boldogan jonne. De ilyenkor csak este megyunk. Most meg, ha latom, hogy van kedve akkor tanitok neki valamit, ami csak agyilag farasztja.
2013. júl. 8. 15:49
 7/8 anonim ***** válasza:
Semmi baja! Az enyém is fekszik ilyenkor egész nap, időnként én is megijedek mert órákat fekszik ugyanabban a helyzetben, szinte mozdulatlanul, olyankor szólítom a nevén, felemeli a fejét ilyen "hagyjál most békén" tekintettel, és visszacsukja a szemét,visszaalszik. :) Ő is olyan este 7-fél8 körül kel életre, de akkor aztán be pótolja az egész napi kimaradt mozgást :) Szóval ne aggódj, ha valami baj lenne, akkor nem játszana, nem futna egyáltalán, rád sem úgy figyelne!
2013. júl. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Bozsikrisz ***** válasza:
A kutyád tök normálisan viselkedik. Ha nem foglalkozol vele, akkor minek ugráljon körülötted? :)
2013. júl. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!