Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le? Örökbefo...

Hogyan szoktassam le? Örökbefogadott kutyánk folyamatosan ugatja a gyereket.

Figyelt kérdés

Örökbefogadtunk egy 8,5 éves skótjuhászt. Eleinte minden rendben volt, aztán, ahogy megszokta az új otthonát, elkezdte a 6 éves gyerkőcünket ugatni. Magas, furcsa hangon ugat, rohan a gyerek elöl, de fura módon, sosem tér ki előle, hanem inkább "menekül". Amikor a gyerkőc megáll, körbe-körbe ugrálja egy 2-3 méteres körben és úgy ugatja fáradhatatlanul. Ha a gyerek egy órát tölt az udvaron, akkor a kutyi egy órán át ugat. Ha kimegyek és erélyesen rászólok, elhallgat, de aztán, amint engem nem lát, újra rákezd. SOHA nem támadta meg a gyereket és a gyerkőc sem riogatta vagy bántotta őt! És más gyerekeket sem ugat.

Attól félek, előbb-utóbb a szomszédok szóvá teszik és hát nekünk sem túl kellemes hallgatni. Mit tehetnék? Hogyan szoktathatnám le erről?


2009. okt. 17. 21:06
 1/6 anonim ***** válasza:
49%

Szégény vén csont terelni való birkának nézi a gyereket.

Nem tudom ennyi ídős korban lehet-e még tanítani a kutyát, de egy kutyaiskola ráférne.

2009. okt. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Tyűűű...

1) a kutya fél a gyerektől (mert pl. régebben gyerekek bántották)

2) a kutya nem tudja, "mi az a gyerek", jelez nektek, hogy itt valami nincsen rendjén

3) féltékeny rá

4) valamit jelezni akar a gyerekkel kapcsolatban pl. beteg (bizony, előfordul ilyen!)

Igazából ti látjátok a kutyát, nektek kéne eldönteni, miért ugatja.

Mivel probléma van, ezért soha ne hagyjátok a gyereket a kutyával felügyelet nélkül. Ha ennyire ugatja, simán lehet, hogy a gyerek csak szimplán egy mozdulatával ellenséges reakciót vált ki.

Valahogy próbáld meg a kutyát rávezetni arra, hogy a gyerek is a falka tagja. Pl. ketten simogassátok, együtt adjatok neki jutalomfalatot, vagy te simogatod egyszerre a kutyát és a gyereket. Nem tudom, mennyi idős a gyerek, de ha kicsit nagyobb, akkor játsszon vele pl. labda.

Így látatlanban nagyon nehéz jó tanácsot adni.

Ahonnan elhoztátok, meg kéne kérdezni az előéletét, az ottani viselkedését, hátha tudtok következtetni.

2009. okt. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat! A kutya az első pár hétben nem ugatta a fiunkat, csak utána és más gyereket sem ugat, kizárólag a miénket. Biztos, hogy nem veszélyes, mert már két éve ezt csinálja és még soha nem akarta megtámadni, megkapni, csak ugat mint aki megőrült. Nekem is úgy tűnik (de nem értek hozzá! csak az ösztöneim súgják) mintha félne, ezt a magas hangból gondolom és abból, hogy nem megy hozzá közel, tisztes távolból ugatja.

Próbáltuk, hogy együtt adunk neki nasikat (a gyerek adja, én csak ott vagyok), olyankor minden rendben, de amint a kicsi egyedül kimegy, indul az ugatás. Tényleg sosem bántja és nem riogatja a kutyát, imádja (tőlünk tanulta a feltétlen állatimádatot), mintha családtag lenne. Szívesen és minden nap labdázik vele. És mégis... Téboly! Vagy csak játszani akar vele? De hogy csitítsuk el?

Most, hogy írom, eszembe jutott: lehet, hogy használna, ha egy-két hétig kizárólag a gyerek adná neki a kaját? Nem borítaná ez fel a falka-rendet (t.i.hogy én vagyok a falkavezér?)

2009. okt. 18. 07:46
 4/6 anonim ***** válasza:
Jó ötlet, hogy a gyerek ad neki enni. Eleinte csak leteszi elé a kaját és elmegy, később már csak akkor adja oda, ha nem ugat. Ti ne legyetek kint, de azért figyljétek az ablakból.
2009. okt. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Megpróbáljuk. Olyan édes, okos, büdös kis disznó :=)! Imádjuk, csak ne ugatna állandóan! Meglátjuk, ez az etetősdi hat-e a lelkére.
2009. okt. 18. 11:22
 6/6 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló szerintem nem tudja mit beszél! Ha terelni akarná, szerinted félne tőle? Gondolkozz már egy kicsit, vagy olvass figyelmesebben!


Egyébként, amire én gyanakszom: Lehetséges, hogy játékból véletlenül fájdalmat okozott volna a kutyának? Félre ne értsetek, nem szándékosan, véletlen, pl. egy hirtelen mozdulattal. Ezért félhet tőle a kutya. Vagy esetleg rangsor probléma lehet, de mivel fél tőle, én inkább arra gyanakszom, hogy valami véletlen baleset lehetett, valami heves játék, ami fájt vagy kellemetlen lehetett a kutyának. A gyerekek sokszor tesznek hirtelen mozdulatokat, akaratlanul is okozhatnak az állatnak fájdalmat, ezért nem lehet őket hibáztatni. Ezért szokták mondani, hogy ne legyen a gyerek és a kutya felügyelet nélkül együtt.

Amúgy nehéz dolgotok lesz. Eleinte próbáld meg azt, hogy a gyerek jelenlétében kellemes dolgokat végzel a kutyával. Pl. etetés, játék, simogatás, de úgy, hogy a gyerek egészen messze legyen, viszont a kutya lássa. Napról napra közeledhet a gyerek is, de nem kezdeményezzen a kutyával kapcsolatot, ne szóljon hozzá és ne érjen hozzá, csak távoli személélő legyen. Ha a kutya már ezt megszokta, akkor mindig kicsit közelebb jöhet, de csak napról-napra, ne kapkodjatok! Ha már néhány méterre van a gyerek és nyugodt a kutya, meg lehet próbálkozni kapcsolatfelvétellel. Eleinte csak halkan, kedvesen beszéljen hozzá, ha nyugodt marad, akkor hozzá is érhet, de ezt lehetőleg akkor, ha a kutya kezdeményezi. És persze folyamatosan bombázni a kutyát pozitív jelekkel: jutalomfalat, játék, simogatás!

Tudom, ez több hét, esetleg több hónap és rengeteg türelem és megértés kell, de őszintén szólva én jobb módszert nem tudok, ez viszont remélhetőleg működőképes lehet.

Ha úgy döntesz, kipróbáljátok, sok türelmet és beleérzést kívánok, különösen a gyereknek, szerintem ez neki a legnehezebb...

Ha gondolod írd majd meg, hogy sikerül!

2009. okt. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!