Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerikai Staffordshire Terrier?

Amerikai Staffordshire Terrier?

Figyelt kérdés
hogyan tudnám leszoktatni arról az 1 éves kanom hogy séta közben(teljesen nyugodt szépen sétál melettem) ha megugatja egy másik kutya rögtön húz felé és ugat meg morog.. ha kicsit továbbmentünk akkor pedig húz el onnan, ha megnyugtatom utána megint szépen sétál mellettem. nagyon nyugis kutyus amúgy, szociális, emberbarát.. de ezt a szokást valahogy el kéne hagyni ha valaki tud segíteni azt szívesen meghallgatnám :)

2013. júl. 9. 13:51
 1/6 anonim ***** válasza:
hát ha "szociális" lenne akkor nem akarna odamenni... szoktatok más kutyásokkal találkozni, a kutyák egymással játszani?
2013. júl. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ismerősömnek van egy sztafija ahhoz odament barátkozni szaglászta, aztán mikor az elkezdett ugatni és morogni akkor megakarta támadni, nem lehet hogy ez azért van mert engem akar megvédeni?
2013. júl. 10. 00:18
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem!


Ez azért van mert a kutyádnál kimaradt a kölyökkori szocializáció.

A staffokat amúgy is a fajtársak elleni agresszióra tenyésztették, ezt odafigyeléssel, megfelelő kölyökkori szocializációval szépen kordában lehet tartani.

Miután ez neked kimaradt mindenképpen szakember segítségét ajánlanám. Összeengedős kutyasulit, ahol az órákon a tanulás mellett megismeri a fajtársak kommunikációs jelzéseit, látja, hogy a többi kutya, hogy kommunikál egymással, lehetősége van neki is szabadon ismerkedni, ugyanakkor az oktatók folyamatosan korrigálni tudják ha nem megfelelően reagál. Előtte egy terápiás oktató mindenképpen nézze meg, lehet, hogy pár terápiás óra segíthet neki és neked is. Itt speciálisan képzett kutyák segítségével módosítják a hibás viselkedést és téged megtanítanak arra, hogy a mindennapokban ezt, hogy teheted meg, egyénileg rátok szabva a te és a kutyád viselkedése alapján.

2013. júl. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 liome10 ***** válasza:
Nem egyszerű erről leszoktatni, szerintem nem is lehet 100%-osan. Én sokat melóztam rajta, ha közelben vagyok, és figyelek, meg tudom állítani,vagy előzni, de ha kikerülne a látókörömből, azonnal megcsinálná a balhét. 4 hónapos kora óta suliba járunk (most két éves), sokáig nem volt gond, de ahogy ivarérett lett, oda lett a nyugalom. Én elfogadom, ha ilyen kutyát akarok, akkor nincs játék más kanokkal. Az oktatónak is amstaffja van, nagyon fegyelmezett, rengeteg munkája van benne, de az sem 100 %-os.
2013. júl. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
ha futunk akkor oda sem figyel rájuk, ez miért lehet? köszi amúgy keresek majd valamilyen kutyaiskolát
2013. júl. 24. 12:42
 6/6 anonim ***** válasza:

mert ha futsz vele az eltereli, (letereli) a figyelmét más kutyákkal vagy más élőlényekkel szemben.


olyankor rád figyel, próbál melletted maradni, lépést tartani veled.

2013. aug. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!