Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyaféle a legkeresett...

Melyik kutyaféle a legkeresettebb?

Figyelt kérdés
Kutyatenyésztéssel szeretnék foglalkozni és hamarosan megyek továbbtanulni és szeretném tudni melyik kutyát érdemes tenyészteni.
2009. okt. 18. 14:36
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Neked nem ajánlom a kutyatenyésztés, mert azt szívből kell csinálni, nem úgy, hogy melyik fizet legtöbbet. Ebből nem lehet megélni ha tisztességesen csinálod. Sőt kb csak a pénzt viszi. A jó tényésztő beleszeret egy kutyafajtába és aztán ráldozza az életét és a pénzét. Ne belőlük akarj meggazdagodni. Bár úgysem fogsz, és a kutyáknak is rossz lesz.
2009. okt. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
0%

Tenyészteni leginkább a németjuhászokat, rottweilereket, farkaskutyákat, keverékeket szokták. Én legalábbis ilyenek láttam/ilyenekről hallottam.


Ha viszont arra vagy kiváncsi hogy melyek azok a kutyák amikből sokat lehet látni akkor azok általában a magyar fajták. Kuvasz, puli, pumi stb..

Mostanába egyre inkább kezd "divatbajönni" a kistestű kutyák tartsa. Tacskó, Puli, Pincsik, Foxik stb.

2009. okt. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
93%

Kedveském, ha nálad nem egy adott fajta szeretete, tisztelete, hanem a keresettség vagyis a PÉNZ érdekel, akkor ne akarj tenyészteni! Az ilyen emberek amúgy sem Tenyésztők, az ilyen emberek neve SZAPORÍTÓ!!!!!!!!!!!!!!!

A tenyésztőt a nemesítés vezérli, nem a keresettség és a pénz!

Elég gáz a felfogásod, már megbocsáss! És nyugodtan lepontozhatsz, lesznek elegen, akik egyetértenek majd velem! :)

Na meg ha kicsit is kutyás lennél, akkor tudnád azt is, hogy mik a divatfajták és azt is tudnád, hogy évről-évre változik a divat.

A magadfajtákat pont csak az állat egészsége és a fajta jellemzőik nem érdeklik, csak az, hogy a szukát kiszipolyozva minél rövidebb idő alatt minél nagyobb haszonra tegyenek szert! Én egyetlen nagybetűs Tenyésztőt sem ismerek, akinek anyagilag megérné! De ők a legprofibbak és minden tiszteletem nekik!

2009. okt. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
84%
Én az ilyennek tanácsokat sem adnék, ha ezt akarja, hát kaparja ki magának a gesztenyét! Sz@rba sem nézem az ilyen embert, mit érdekli az állat? Csak a saját pénztárcája! Pffffffff. Felháborító! :S
2009. okt. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a másodikat nem azért pontoztuk le, mert válaszolt, hanem mert rossz volt a válasza. A magyar kutyák elég népszerűtlenek. Keverékeket nem szoktak tenyészteni ésatöbbi... Ha kutyás vagy, úgyis tudod, hogy butaságot válaszolt. Első válaszóló voltam.
2009. okt. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
91%
Kutyatenyésztésből nem fogsz megélni, ha úgy akarod csinálni, hogy a fajta is jobbá váljon tőle és a kutyáid is jól érezzék magukat, jó gazdához kerüljenek. Akkor csak a pénzt viszi. De ha neked nem baj, hogy a szukáidból minden erőt kiszipolyozol, hogy borzalmas körülmények között tartod őket, hogy a kölyköknek örökletes betegségeik lesznek, amiktől egész életükben szenvedni fognak stb. akkor tényleg meg lehet élni belőle. De remélem, ilyen áron nem akarsz meggazdagodni. Tenyészteni kutya- és fajtaszeretetből kell.
2009. okt. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
89%
na meg azért sem érdemes az anyagi oldalát nézni, mert teszem azt, úgy döntesz, jack russelt tenyésztesz, mert az épp népszerű... igenám, de a kutya 10-15 évig él, a divat meg csak egy-két évig tart, utána már más fajta lesz a keresett... és akkor reméljük, hogy nem szabadulsz meg a teljes tenyészettől, és váltasz egy újabb, divatosabb fajtára, igaz?... Így inkább azt nézd, hogy neked melyik a szimpatikus, aztán az egyszer-egyszer divatos lesz, máskor meg nem... amúgy divatos kutyának gazdit találni szerintem nehéz: sokan olyanok is szeretnének ilyen éppen divatos kutyát, akik amúgy nem is szeretik az állatokat, aztán ha megunják, kidobják/leadják... sokkal biztonságosabban lehet gazdit találni a kevésbé divatos fajtáknak, szerintem...
2009. okt. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
7%
Második válaszoló vagyok. Már ne is haragudjatok, de ha keverékeket nem is, de más fajtát amiket oda leírtam igenis szokták tenéyszteni. Az hogy a magyar fajtákat is leírtam nem kifejezetten arra gondoltam, hogy azokat tenyésztik hanem abból látok a legtöbbet. Szövegértés 2-es?????
2009. okt. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy kösssszz mindenkinek a lepontozást.
2009. okt. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
77%
Persze, hogy szoktátk tenyészteni, minden fajtát szoktak, de a kérdező konkrétan a legnépszerűbbek iránt érdeklődött.
2009. okt. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!