Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy kiskutyát, de...

Szeretnék egy kiskutyát, de még nincs konkrét elképzelésem. Kintit, és az se baj ha nagyra megnő. Sőt! Milyen fajta legyen?

Figyelt kérdés

2013. júl. 10. 19:32
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Nincs otthon kutyás könyvetek? Nézz körül a neten, vagy könyvekben.

Először szerintem írd le egy papírra a feltételeket.

Mekkora lehet? Hosszú vagy rövid szőrű? Terrier, vadász, terelő, kedvtelésből tartott? Mennyit tudnál rászánni havonta a tartására? Mennyit tudnál vele foglalkozni naponta? Hogyan foglalkoznál vele?


Ha ezekre a kérdésekre a válaszok megvannak, tudod szűkíteni a kört, hogy milyen fajtákra illenek a feltételeid.

2013. júl. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Szerintem böngészd menhelyek oldalát,ott is találatsz kiskutyát,akár fajtatisztát is.:)

Ha ragaszkodsz a vásárláshoz gondold át mennyit költenél rá,milyen célra szeretnéd (Őrző-védő,terelő,kedvtelésből tartott,stb...),és ha otthon nincs kutyás könyved,ugorj el a könyvtárba,nézz szét a neten,hogy a te életmódodhoz milyen kutya ideális.

2013. júl. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Köszi az ötleteket. :))
2013. júl. 10. 19:51
 4/24 anonim ***** válasza:
Ha sikerült szűkíteni a kört, írd le nyugodtan. Hátha abban is tudunk/tudnak segíteni itt!
2013. júl. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Mekkora lehet? Inkább legyen nagy. :) Hosszú vagy rövid szőrű? Rövid, vagy közepesen hosszú. Nem akarom, h nyáron megsüljön. Terrier, vadász, terelő, kedvtelésből tartott? Kedvtelés. Házikedvenc. Mennyit tudnál rászánni havonta a tartására? Hhm..szerintem azzal nem lesz gond. :) Mennyit tudnál vele foglalkozni naponta? 4-5 órát. Ált. a kertben vagyok, szóval biztos sokat. Hogyan foglalkoznál vele? Naponta sétáltatnám, játszanék vele. :)
2013. júl. 11. 12:14
 6/24 A kérdező kommentje:
Nagy kertetek van?
2013. júl. 11. 14:51
 7/24 A kérdező kommentje:
*Nagy kertetek van? Igen:)
2013. júl. 11. 14:56
 8/24 anonim ***** válasza:

Volt egy oldal, ahol egy sor kérdésre kell válaszolni, és kiadja, hogy mégis milyen fajta kutyák illenek hozzád. De sajnos a link már nem jó, most kerestem, de hiába. :(


Szerintem csapj fel egy könyvet, általában kategorizálva vannak a kutyák. Úgy tudnál köztük keresgélni. Kép is szokott lenni, szóval egyből látod, hogy tetszik-e az a fajta.


Amúgy a menhely sem rossz dolog. A mostani kutyám menhelyről van és egyébként meg fajta tiszta. Sokkal hálásabb, mint az előző kutyám, pedig ugyan olyan fajta. Annyira cuki és életvidám, sugárzik belőle a szeretet! :D

2013. júl. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
igen, lehet, h a menhelyről lesz. :) most így nézegettem könyvekben, és a labrador nagyon megtetszett.
2013. júl. 11. 18:16
 10/24 anonim ***** válasza:

Igazából rengeteg dolog jó neked. 4-5 óra alatt akár a husky-t is lemozgatod, más kérdés, hogy nem szokták első kutyának ajánlani. Nekem úgy jön le, hogy most lenne az első kutyusod, szóval ne válassz be olyat, aminek a fajta leírásában is benne van, hogy makacs/öntörvényű

Golden retriver, berni pásztor jók lennének szerintem

2013. júl. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!