Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak babéziózisa van...

A kutyámnak babéziózisa van mit tegyek olvassátok el fontos?

Figyelt kérdés
Csütörtökön vettük észre hogy valami nem stimmel nála.Szombaton megkapta az imizolt meg még más kálciumokat.De még mindig olyan bággyadt volt és nem evett csütörtöktől.Már vért pisilt.Hétfőn estére már nem volt véres a vizelete egyáltalán.De még mindig nem eszik és szomorú.Ez most javulás vagy egyáltalán megfog gyógyulni?
2013. júl. 16. 21:54
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Bíznod kell abba,hogy meggyógyul! Mást nem tehetsz! :(
2013. júl. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Ekég rossz hogy csütörtök óta nem evett. Érdemes Calopet-et venni ami ilyen tápszer.
2013. júl. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. júl. 16. 22:13
 4/24 anonim ***** válasza:
Próbálj neki olyat adni, amit könnyű rágni és tápláló is, pl. főtt csirkemell. Az én kutyám sem evett 4 napig, bár ő Parvovírusos volt, ott pedig jóval kisebb a felgyógyulás esélye még megfelelő kezeléssel is, őt is kézből etettük, fecskendővel itattuk, de túlélte!
2013. júl. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Én is fecskendővel etettem de még emésztőt is kellet neki adni mert kihányta volna.De amugy adtunk neki könnyűt nehezet mindent de nem akar enni,de azért köszi az infókat jó hogy még vannak ilyen kedves emberek akik másokon akarnak segíteni :)
2013. júl. 16. 22:20
 6/24 anonim ***** válasza:
Ha már majdnem egy hét eltelt a betegség kezdete óta, akkor már majdnem fel lehet lélegezni, mert a nehezén már túl van a kutyus. A kutyának próbáljatok sok folyadékot adni és kínáljátok a kedvenc ételeivel(főtt hús, stb).
2013. júl. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Az én kutyám azonnal megkapta az imizolt, ahogy észrevettük a tüneteket. Aztán jobban lett, majd két hétre rá belázasodott. Kiderült, hogy szövődménye lett a babéziának. Anémiás lett (az immunrendszere szétrobbantotta a vörös vérsejtjeit, stb., halálos betegség), egy hónapig szteroidot szedett, plusz antibiotikumot az első pár nap, illetve 2-3 infúziót is kapott. Több mint egy hónapig bágyadt volt, alig evett, egész nap csak feküdt. Senkinek nem kívánom, hogy átéljen hasonlót! Remélem meggyógyul a kutyád és nálatok nem lesznek ilyen gondok. Figyeld azért!!
2013. júl. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Vissza szokták hívni az orvosok az első injekciók után a kutyát ellenőrzésre. Nektek nincs megadva időpont? Lehet, még szüksége lenne a kutyának újabb injekcióra.
2013. júl. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Imola Ágnes ***** válasza:
Beutalni és kezelni azonnal! Ha az orvos nem foglalkozik vele, akkor gyorsan másikhoz... csináljatok tesztett lyme kórra is.
2013. júl. 17. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
lyme kórt már kizárták és azóta mindennap hordom az orvoshoz és kapja az injekciókat.Ma reggel adtunk neki szalonnát,húst amit akkor nagyon szeretett és nem ette.Kenyeret ettem és dobtam neki egy darabot belőle és azt megette :) Amugy még nem közöltem hogy kiskutyái vannak már lassan egy hónaposak.
2013. júl. 17. 10:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!