Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha kialakult egy...

Mit tegyek ha kialakult egy olyan ördögi kör hogy én a kutyát féltem, ő meg engem, és kitámad más kutyákra?

Figyelt kérdés
van valami jó kutyakiképző tanács erre a problémára? hogy tudnék megnyugodni, hogy se őt, se ő nem fog bántani más kutyákat? a biztonság kedvvéért ráteszem a szájkosarat, hogy semmiképp ne tudjon más kutyában sérülést okozni. De ha jön egy nagyobb kutya, póráz nélkül (ami elég sajnálatos dolog, mert persze a gazda azt mondja nem bánt, de ha egy másik kutya úgy ugrik felé, amin mondjuk ő olyan hogy bepöccenhet, ezt már a gazdák nem kalkujlálják bele, aztán nekik áll feljebb) szóval hogy mivel az enyém szájkosárban van, eleve hátránnyal indul, nem tudná megvédeni magát. szóval énezektől a póráz nélküli nagy kutyáktól féltem, hogy nem úgy reagálnak és őt megtámadják, én meg ráteszem az enyémre a szájkosarat, hogy ő meg ne kapjon kisebb kutyákat, akik szintén szocializálatlanok, és ők pattognak az én kutyámnak, aki ilyenkor bepöccen rájuk. Én a többi nagy kutyától félek, és ezért félek ha közelit egy ilyen, hogy most mi lesz, mi van ha ez nem olyan, és nekünk jön? és ezt a kutya érzi rajtam, és már eleve támadóan áll, és félt engem mert én félek. mit tehetnék?

2013. júl. 17. 14:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
33%

Soha nem fogom felfogni a nagy kutyáktól való ilyen irányú félelmet.. többnyire pont ezek a kutyák jól neveltek, mivel kutyaként tudnak tekinteni rájuk (szerencsés esetben) pont ezért sokkal normálisabbak mint kisebb társaik.. Ráadásul egy normálisan szocializált kutya nem veszi fel az acsarkodást a kisebbektől rászólni rászól de nem fogja ketté harapni. És valjuk be az a kutya aki póráz nélkül van 99%ban jól nevelt és jól szocializál.. ha már le tudják hívni a kutyádról/ oda se engedik hozzá akkor szinte biztos hogy nem lesz gáz. Akkor mi idegesít? Amúgy falkavezérségnek nem ártana utána nézni..


Egyébként meg aranyosan fogalmaztad meg hogy félt a kutya mert félsz.. Az ilyen esetben inkább arról van szó hogy a kutya életképtelennek tart és ő a főnök elintéz mindenkit aki nem hódol be neki rólad igazából szó sincs, te csak púp vagy a hátán kb ^^


A póráz nélküliség amúgy meg pont addig a pontig sajnálatos mindenkinek amíg ő nem képes rá.. picit belegondolsz csak "menő" mondjuk 100kiló kutyával póráz nélkül sétálni.. ráadásul úgy hogy stabilabban tudod kontrollálni a kutyát/kutyákat szóval mint mások pórázzal ^^

2013. júl. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Neked kell változtatni a hozzáállásodon és a kutya is megváltozik! A kutya nem téged félt hanem úgy viselkedik ahogy te!

Vedd le a szájkosarat tegyél rá fojtót és viselkedjél teljesen közömbösen! Ha a póráz feszül a kutya inkább támad, tehát ne hagyd, hogy feszüljön. Ha látod, hogy támadna akkor lehet rántani a fojtón. Ezt így nehéz leírni inkább vidd suliba , hogy neked mutassák meg mit csinálj vele....

2013. júl. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
tudom mit jelent a falkavezérség, utánanéztem, és tudom hogy ez igy rossz a kutyának és nekem is. Pont ezért kértem segitséget, hogy én hogy jöhetnék le arról,hogy félek attól hogy őt nehogy megtámadják, mert bizony ő is tud olyan rakciókat kiváltani, ami támadó, pusztán ha csak valaki megszaglássza a seggét. Én tudom hogy ezt elbénáztam, de nem adtam fel, éppen ezért kérek segitséget. Ha most idejössz kioktatni és okoskodni azzal nem lesz jobb, mert tisztában vagyok a hibáimmal. Tanács kéne, és segitség, és főleg a kutya érdekében.
2013. júl. 17. 15:22
 4/22 A kérdező kommentje:
egyébként meg nem minden nagy kutya jólnevelt. itt lakik a házban egy bolond vénasszony, egy bolond öreg németjuhásszal, és azért nem tesz rá pórázt, mert Ő lakik itt 40 éve, és neki ne parancsoljon senki. na az a kutya olyan, ha neki mennek, azt se a vénasszony nem fogja leparancsolni a kutyámról, se én se senki. A kutya épp úgy viselkedik a házban mint a vénasszony, hogy itt ő a főnök. Tisztelet azoknak, akiknek szocializált nagy kutyájuk van, és úgy vannak póráz nélkül, de én honnan tudhatnám előre hogy aki hozzánk odaszalad, az nem fog-e támadóan reagálni ha az enyém eleve támadóan lép fel felé? egy mentett pit lányról van szó, akinek a nagyapja mentett viadalos kutya volt szerbiában, szóval lehet gének is belejátszanak hogy támad, meg az, hogy kertesházban nőtt fel, és most kezdtem csak el kijárni vele kutyák közé. MIndennek ellenére nem egy vérengző fenevad, csak bizalmatlan, és egyből jelez minden más kutya felé, hogy ne közelits. a továbbiakat meg nem tudom, mert még sose próbáltam ki hogy mi történne ha szabadon szaladgálnának. hogy lemészárolna -e mindnen más kutyát, vagy boldogan játszana velük? talán tényleg kutyasuliban terápiás kutyákkal kéne kipróbálni.
2013. júl. 17. 15:28
 5/22 A kérdező kommentje:
Egyszerre van benne a vágy, hogy ő is mehessen játszani, akkor egyszerre látom hogy támadó állásban áll, és nő a pupillája, egyszerre csóvál és sir, ha kutyák vannak közelünkben, de azért elég jól koordinálható pórázon, szóval nem olyan vészes. csak benne marad a feszültség, hogy sose engedem végül oda őt a többiekhez, mert nem tudom mi történne, és hát ugye a többi kutyások isfélnek tőle pusztán a fajtája miatt.
2013. júl. 17. 15:32
 6/22 anonim ***** válasza:

az a baj hogy ezt az oldalt sokan félreértelmezik.. ez nem segély szolgálat.. Fel teszel egy kérdést és kapsz rá választ, de ilyen ügyben segíteni nem fogunk tudni. A válasz hogy menjél el kutyaiskolába, lehetőleg egy jobb fajtába több helyen is megnézhetnéd a terápiát pl hogy melyik tetszik nézni szabad :)


Ha szuka akkor megnézhetnéd kanokkal hogy hogy viselkedik pl

18kerületben lakom, a környező kerületekbe ill népligetbe szívesen kiviszem a dögöt ha érdekel. Irj privit és megdumálhatjuk.

2013. júl. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
köszi. tudom hogy nekem kéne első körben változnom, hogy attól hogy odajön egy másik kutya, ne képzeljek el egyből vérengzést, és állatorvosi műtőszobát.
2013. júl. 17. 16:23
 8/22 anonim ***** válasza:
Had kérdezzem meg, hova valósi vagy? Mert ha Pécsi, akkor tudok segíteni :)
2013. júl. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
sajna nem, pestiek vagyunk. azért reménykedem benne, hogy hátha olvassa ezt valami kutyakiképző, és ad valami jó ötletet. de ha lesz pénzem, akkor biztos megyek kutyasuliba vele.
2013. júl. 17. 16:42
 10/22 anonim ***** válasza:
50%
Az első válaszoló nem tudom hol él, de az biztos, hogy nem ebben az országban! Mert itt sajnos nem jönnek szembe minden sarkon a kiképzett kutyák, ahogy te írod. A nagytestűeket meg nem kutyának tekintik, hanem élő riasztónak ami néha még menő is, de általában csak úgy van! Tisztelet a kivételnek. Egy megyei jogú városban nekem ilyen tapasztalataim vannak, bárcsak olyan álomvilágban élhetnénk amit te leírsz.
2013. júl. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!