Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet az oka a kutya...

Mi lehet az oka a kutya hosszas köhögésének/prüszkölésének?

Figyelt kérdés

Fél órája elvittem sétálni a kutyát, nem sokára elkezdett köhögni/prüszkölni (máskor is volt ilyen, de akkor hamar elmúlt és folytattuk a sétát), de most már úgy is későre járt így hazaindultunk. (sokat szaglászott) és a köhögés/prüszkölés kitartott amíg hazaértünk. Hamarosan kezdett enyhülni, ritkábban köhög/prüszköl és kisebbeket. De még most is tart neki. Pár percig figyeltem, úgy 1-2 percenként előjön. Előbb volt egy nagyobb rohama, 15 másodpercig tartott kb. A nagyobb köhögés/prüszkölésnél furcsán tartja a száját és az egyik szemét is becsukja. A pofája a szája körül kissé nedves, gondolom a nyáltól. Nem hinném, hogy komoly a baj, csak egy másik hasonló kérdésnél láttam aggodalomra is okot adható válaszokat ( http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__4509549-kutya..

Véleményem az, hogy vagy pollentől van, vagy leszippantott valamit, netán a nyakörv ahogy ráncigált én meg nem mentem az Ő tempóján kissé megszorította.



2013. júl. 18. 23:48
 1/5 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik, hogy elmúlt, 5-6 percig folyamatosan figyeltem és nem köhögött meg semmi.
2013. júl. 18. 23:58
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet valami az orrába ment. Ha abba hagyta,nincs gond. :)
2013. júl. 19. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
Ja-ja, ha elmarad, akkor valószínűleg csak beszippantott valamit, vagy érzékeny valamire, por, pollen, stb.
2013. júl. 19. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sokszor másik kutya vizeletével megjelölt helyek szaglásása után csinálnak így, de az nem szokott ennyi ideig tartani. Szerintem is talán valami allergia-féleség lehet. Talán majd érdemes lenne megemlíteni az állatorvosnak, nem tudom, van-e a kutyáknak allergia-teszt...
2013. júl. 19. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azóta nem volt semmi és már sétáltatáson is volt akkor sem. De az állatorvosnak majd megemlítjük. Köszönöm a válaszokat! :)
2013. júl. 21. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!