Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » FONTOS Vakarózás és nyalakodás...

FONTOS Vakarózás és nyalakodás mitől?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy mikor számit kórosnak ha vakarózik a kutya....de az én kutyámnak volt bolhája,kinti,benti kutya egyébkent.kiirtottuk a bolhákat,rendszeresen fürdetve van,stb,spot ont is tettem rá,viszont néha még mindig vakarózik,és néha odakap megrágni magát egy egy helyen.Farok környékén vedlés alatt volt korpa is,de az már alig van,mert az alapos fürdetés és kefélés után nagyjából eltünt.Mikor volt a bolha,beszárazsamponoztam,mig vettem bolhairtot,mert gondoltam addig csak ér valamit,....ez az egyik amire gondoltam a vakarozas okanak,hogy nem e száritotta ki a bőrét,....a másik dolog,hogy ő egyébként mindig egy nagyon mániákusan öntisztitó kutya volt,minden kis piszkot azonnal szedett le magarol,ezert a nemiszervet is rendszeresen nyalja,viszont a vakarozas ota,ugy latom a végbél tájékát is rendszeresen nyalja,bár lehet már csak bebeszélem magamnak....nem tudom,mert emiatt bűzmirigygond is lehet nem??Még amit ide kell irnom,hogy tápot váltottunk Brit Premiumra kb 4 honapja.Elotte Joserat adtam,attol sok széklet volt,...

Szóval nem tudom mit tegyek,mitől lehet,kérlek irjatok vélemenyt vagy tanácsot mit csináljak vele.Vagy irány a doki?



2013. júl. 19. 10:03
 1/8 Imola Ágnes ***** válasza:
90%
Lehet bűzmirigy is, ételallergia is, vagy bolhaallergia. Jó lenne ha látná egy orvos is. A tápallergia szerintem kicsit hamarabb jött volna ki talán, ezért inkább bűzmirigy vagy bolhaallergia. Az enyémnek utábbia volt, és ezeket a tüneteket produkálta, bár a végbelét nem nyalogatta gyakran...
2013. júl. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

És a bolhaallergia lehet utána is,hogy már nincsenek benne bolhák?Nálatok hogy állapitotta meg a doki és mivel kezelte ki?

Teny,hogy a bolhák óta áll fennt a probléma,elötte nem volt ilyen gondunk.

Az en kutyum sem nyalogatja azért gyakran a végbelét,csak a vakarózás miatt én már ezzel társitottam össze,bár lehet semmi köze hozzá,mert mindig szerette magát különösen is tisztogatni,...nem tudom.

2013. júl. 19. 10:16
 3/8 Imola Ágnes ***** válasza:
A bolhaallergiát gyakorlatilag mi sakkoztuk ki...mikor huzamosabb ideig ugyan azt a kaját ette és nem volt baja, rájöttünk, hogy az a kaja okés. Aztán hirtelen ismét jelentkeztek a tünetek, a bűzmirigy rendben volt, így maradt a bolha... amúgy elég ha 1 megcsípi és kijön, és az allergia lassan szűnik meg, bolhátlanitás után pár héttel.
2013. júl. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Farok környékén korpa - épp a napokban olvastam erről (hasonló téma miatt) és igen, a bolha, a bűzmirigy illetve a rüh is szerepelt.


A tápon kívül kap csontot is? A bűzmirigy miatt is jó, ha kap hetente legalább csontot a táp mellett.

2013. júl. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nállunk csirke allergia okozott ilyen tüneteket. Sokáig mi is bolha allergiára gyanakodtunk, aztán hipoalargén bárányos tápra váltotunk és 3 hét alatt megszünt a vakarózás.
2013. júl. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk, ha csak a végbéltájékát nyalogatta, bűzmirigy probléma volt. Ha a lábát is nyalogatja, rágcsálja, akkor csirkeallergia lehet.
2013. júl. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
De azért elviszed a dokihoz ugye? Csak a biztonság kedvéért. Meg hogy a bűzmirigyet nézze meg.
2013. júl. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen,mindenkepp elviszem dokihoz.hat,a labat is szokta surun nyalni,de o egy ilyen kutya,mar lassan 8 eves,es 8 eve mindig ilyen volt hogy rengeteget tisztogatja magat,a tobbi kutyamhoz kepest...:-)
2013. júl. 19. 14:33

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!