Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudhatom, hogy nem...

Honnan tudhatom, hogy nem volt mérgezett a csont?

Figyelt kérdés

Reggeli séta közben a kutyám megevett egy kb 2-3 cm-es csontot.Félek,hogy,mérgezett volt.Azóta eltelt 3 óra hossza.

Evett,játszott,most a szokásos délelőtti alvását tölti.

Megnyugodhatok? Nem lesz baja a kutyámnak?


2009. okt. 22. 11:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Ezt sajna nem tudhatod.Ha levert lesz és elkezd hányni ekkor irány a doki!!!!De 3 óra alatt már kiváltotta volna a mérgezési tüneteket.Sztem nem lesz semmi baj!
2009. okt. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem nyugodhatsz még meg!Az enyém egyszer megnyalt valamit és csak 2 hét mulva jelentkeztek a bajok. Véreset hányt ill. ment a hasa. Lassan fejtette ki a hatását a méreg,sajna majdnem elpusztult akkor!:( Előzőleg semmi mérgezésre utaló jel nem volt,ugyan úgy evett,ivott,játszott mint addig.
2009. okt. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%

Utolsó: ez nevetséges! Nem az okozta a bajt amit megnyalt. Egyszerű logika, ha olyan erős lett volna a toxin/méreg/nehézfém, akár mi, hogy egy nyalat bajt okoz akkor másodperceken belül meg is teszi!


Kérdezőnek: 3 óra alatt már ki kellett hogy fejtse a hatását a méreg, szóval megnyugodhatsz:)

2009. okt. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

nem ez nem igaz...a kereskedelmi forgalomban kapható szerek (patkányméreg vagy növényvédő szerek) hatóideje 8-12 óra között van...ez persze sokmindentől függhet (adag, kutya mérete, kora kondija...stb) de egy 2-3centis csontba nem lehet annyi méreg hogy három óra alatt megölje az állatot.


Szóval csak semmi nyugalom. Én a helyedben elmennék az orvoshoz mert a mérgezés első apró tüneteit Ő könnyebben felismeri. Ha szerencséd van fölöslegesen mentél el hozzá, de hát inkább ez mint hogy késő legyen.

2009. okt. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

12:20-asnak.

Nekem egyáltalán nem tünt nevetségesnek ami akkor történt,és az állatorvos megmondta hogy olyan méreg lehetett ami szép lassan kikezdte a kutya gyomrát és a beleit.Talán ledoktoráltál vagy fogalmad sincs az egészről

2009. okt. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hagyjuk, az utóbbi időben megtanultam ezen a fórumon hogy ne álljak le hülyékkel vitatkozni.

Kedves kérdező, ne aggódj.

2009. okt. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
az ember inkább fölöslegesen aggódjon, és fölöslegesen menjen orvoshoz, mint hogy aztán késő legyen....szerintem....
2009. okt. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az a hülye aki világra hozott téged te szerencsétlen!:DDDD
2009. okt. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Legyél figyelmes, ha bármi tünetet észlelsz, vidd el dokihoz. Ha 24 órán belül nem történik semmi, akkor megnyugodhatsz.

De ha nagyon aggódsz, hívd fel az állatorvosodat, és kérdezd meg, mi a legtöbb idő, ami eltelhet, hogy mérgezés tünetei lépjenek fel.

2009. okt. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Legalább lenne benned annyi vér hogy egy szaros mailcímmel regisztráld magad! Kis szerencsétlen nyomoronc.
2009. okt. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!