Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretném képezni a kutyáimat!...

Szeretném képezni a kutyáimat! Milyen könyveket ajánlanátok nekem ehhez?

Figyelt kérdés
Elsődlegesen az alapengedelmesség lépéseit szeretném elsajátítani, ha ezzel nem lesz probléma, akkor a nyomkövetés, dog dancing stb. is érdekel (ezen témában is megköszönném a könyvajánlatokat)! Amúgy két japán akitám van :)
2013. júl. 25. 13:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Jan Fennel: Tanuljunk meg kutyául...ez alapmű, bármely kutyásnak.


A kutyasporthoz is ajánlhatok de most még nem tenném, mert a legfontosabb az alapok elsajátítása, ami bizony nem egy-két heti foglalatosság. Egyébiránt sok egyéb más, a kutyával megtanítani kívánt feladat az alpokra épül és bizony majd meglátod, hogy mennyire fontos, hogy az alapok "álmából fölriadva" is menjenek, mert pl. a sportban sem tudsz addig továbblépni, amig az apport nem tökéletes, vagy a nyomonkövetés is "hamvába hótt", amig a marad parancs nem csak pár másodpercre szól.

2013. júl. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
101 Kutyatrükk (Chalcy - Kyra Sundance)? Nekem tetszett, a kutyáimnak is megtanítottam belőle néhányat. Szerintem jó könyv :) Ja és van benne dog dancing is!
2013. júl. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat, mind a két könyvet megnézem majd! Úgy gondolom, hogy a trükkök tanítása nem rossz, mert igaz, hogy azokat az ember a saját szórakoztatására tanítja meg a kutyájának, de legalább az is egy közös program! Ennek ellenére szeretném az alapokat - ahogy az első válaszoló is hasonlóan írta - megszilárdítani! Eddig saját kútfőből próbálkoztam - persze kezembe akadt egy-két szakkönyv is - de mégis úgy látom, hogy elkövettem néhány alap bakit, amit új erővel szeretnék orvosolni. A kanom 4,5 éves, őt 80 %-osnak érzem, míg a 2 éves szukám csak kb. 20 %-os (magyarul azt és akkor csinál csak meg, ha ő is akarja)...tudom falkavezérség, meg a többi...csak gyakorlatban nem olyan egyszerű :) Arra is rájöttem, hogy őket még nem érdemes együtt képezni, mert csak összezavarodnak. Az elsőnek üzenem, ha már szilárd alapjaink vannak megkeresem a többi könyvért is :)

Azért még várok címeket!

2013. júl. 25. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!