Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 4 hónapos BOXEREM...

Van egy 4 hónapos BOXEREM hány hónapos kor körül lehet tanítani a csibészelésre és hogyan tanítsam a csibészelésre?

Figyelt kérdés
pontos válaszokat kérek !!!
2009. okt. 22. 20:07
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
értem én és köszönöm a tanácsokat !!!!!! én nem akarok még belőle őrző védő kutyát csinálni belőle csak attol tartok hogy nagyon játékos!!!! és az is lessz!!! attol félek!!!!
2009. okt. 29. 16:37
 12/17 anonim ***** válasza:

Fogváltós kutyával várni kell.

Az iskolán nem támadni tanítják meg a kutyákat, hanem először a zsákmányolási hajlam kihasználásával megtanítják a helyes fogástechnika elsajátítását.Ráadásul ezt élvezik is a kutyák.A zsákmányolás,védőösztön és az agresszió helyes használatára megtanítani a kutyát csak hozzáértő segédek képesek.Az iskolákban nem éles munkára tanítják a kutyákat. Nem is lehet, hiszen senkinek nincs joga egy kutyát másik emberre küldeni.

2009. okt. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Ha utána olvasol ennek a fajtának mielőtt vásárolsz láthattad volna hogy NAGYON játékos fajta.
2009. okt. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
hát azért az internet nem egészen azt irja hogy anyira játékos lenne ccsak hogy a gyerekeket nagyon szereti!!!!!!
2009. nov. 2. 17:41
 15/17 anonim válasza:

Mit vársz egy 4 hónapos kutyától? Tépje le minden járókelő lábát?


Az interneten meglehetősen kevés információ található a boxerekről. Van kb. 2-3 elfogadható ismertető, de ez édeskevés.

Amikor úgy döntöttem, hogy megveszem a boxerem, kb. 3-4 könyvet rendeltem és beszélgettem boxeres gazdákkal. Ezután már nagyjából tudtam, hogy mire számíthatok.


Nem bántásból írom, de a legnagyobb felelőtlenségek egyikének tartom, amikor valaki úgy választ magának kutyát, hogy a fajtáról felhalmozott tudása kb. konvergál a nullához.


Ha vérszomjas, hangoskodó kutyára számítottál, akkor bizony a boxerrel jó mellé lőttél. Ugyanis az egyik legcsodálatosabb, legszeretetreméltóbb, legkiegyensúlyozottabb fajta, ami mindemellett alig hallatja a hangját. Örök életében a család bohóca szerepét tölti be, aki persze, ha a helyzet úgy kívánja, beindul mint egy úthenger.


Idéznék Veress István könyvéből (ami szvsz a legjobb boxeres szakirodalom): "Ha rendkívül "élesben" mennek a dolgok, a boxer túl lép a megfélemlítésen, és - anélkül, hogy dühbe jönne - haraphat is. Ez a kutya nem fél senkitől és semmitől, megvan benne a képesség, hogy gyorsan és helyesen ítéljen meg egy helyzetet vagy egy embert, de sosem cselekszik meggondolatlanul."


A boxer kimondottan makacs tud lenni és rettenetesen érzékeny lelkivilágú, így kiképzését CSAK ÉS KIZÁRÓLAG olyan szakember végezze, aki ismeri a fajtát. Elsőosztályú munkakutya, de nagyon könnyen el lehet rontani.


Még egyszer: Ők egy soha fel nem növő kölykök, de ne félj, ha ne adj Isten úgy hozná a sors, hogy kutyusod örző-védő tulajdonságaira lenne szükséged, ő azonnal a védelmedre fog sietni!

2009. nov. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
nem az volt as kérdésem hogy egy 4 hónapos kutyának hogy kell megtanitani hogy hogyan egye le valaki lábát
2009. nov. 15. 18:04
 17/17 A kérdező kommentje:
AMUGY KÖSSZ
2009. nov. 15. 18:05
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!