Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor fajtatiszta a...

Most akkor fajtatiszta a Német Juhászkutyám vagy nem?

Figyelt kérdés
Azt olvastam pár helyen, hogy a farkát nem emeli fel maximum csak vízszintes magasságig. Amikor az én kutyám csóválja a farkát, akkor jócskán magasabbra emeli a farkát, mellesleg a farkán a zászlós szőr is elég gyatra(nem az a szép zászlós, igaz rövid szőrű, nem hosszú szőrű. Mielőtt elkezdődne a vita nem szaporított, vagy szaporítótól származó.

#németjuhász #fajtiszta #Németjuhász standard
2013. júl. 26. 12:32
 1/10 sippara ***** válasza:
100%
Marha egyszerűen el lehet dönteni: felállsz a géptől, és nekiállsz törzskönyvet keresni. Ha találsz, akkor fajtatiszta, ha nem, akkor fajtajellegű keverék.
2013. júl. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írja.


Ha elmentetek egy tenyésztőhöz,aki törzskönyvvel,féreghajtva,oltással és chippel adott nektek egy 8 hetesnél nem fiatalabb kutyát és mindenről biztosított,hogy bármiben kell segítség,szóljatok neki,illetve még a szülők kiállítási eredményeit és orvosi szűréseit is megmutatta,akkor törzskönyves kutyád van.


Amennyiben ezek elmaradtak,egy fajtajellegű keveréked van.

2013. júl. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Jó, tudom ez a hivatalos papíros forma, amely szerint van törzskönyv az, ha nincs akkor nem. Az enyém menhelyi, tehát hivatalosan nem lehet fajtatiszta, de minden küllem és vérmérsékleti tulajdonsága megegyezik a fajtával, illetve eddig mindenki dicsérte hogy milyen szép, és senki nem gondolná hogy menhelyi. Engem az érdekelne, hogy emberi ésszel, azért kb. fajtatiszta, vagy e fenti hiba miatt, teljesen kizárt-e?
2013. júl. 26. 12:51
 4/10 anonim ***** válasza:

Már önmagában kizáró ok a tenyésztésből és a fajtatisztaságból a törzskönyv hiánya.Lehetséges,hogy egy elcsatangolt törzskönyves németjuciról van szó,de ha a fent említett módon lett vásárolva,akkor chippnek,vagy tetoválásnak lennie kellene,ami alapján így is azonosítani lehet.Amennyiben ez nem volt,akkor esélytelen,hogy kiderüljön az igazság.


Plusz a standard leírást nem pontról pontra kell figyelembe venni,mivel nincs olyan kutya,akire teljesen ráillik a fajtastandard.Ez csupán a "tökéletes" kutya leírása,és jobb esetben a leíráshoz legközelebb álló kutyákat díjazzák.

Plusz fajtatiszta kutyáknál is születhet "hibás",ami kizárja a tenyésztésből,de attól a kutya még fajtatiszta marad.


Amúgy honnan tudod,hogy nem szaporított kutya,ha menhelyről hoztad?

Amennyiben 8 hetes kora után került menhelyre és törzskönyves lenne,lett volna benne chip.A tenyésztő adataival.

2013. júl. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
én úgy gondoltam, hogy nem szaporítótól vettem, hanem menhelyről van.
2013. júl. 26. 13:01
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

Ja,értem :)


Hát ha nagyon érdekel,akkor létezik DNS teszt kutyáknál is jó pénzért.Esetleg csináltasd meg.Nem tudom mennyibe kerül,de szerintem nem 2 ft :D

Azt hiszem 4 felmenőig képes a fajta meghatározására.

2013. júl. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Még törzskönyves kutyáknál is előfordul, hogy éppen nem annyira zászlós a farok. Sok nj ilyenkor nyárra szinte kopaszra vetkőzik. A faroktartás pedig egyéni. A lelógó, vízszintes fölé nem menő farok a nyugodt állapotban az elvárás.
2013. júl. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Köznyelv szerint fajtatiszta, hivatalosan nem.
2013. júl. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Valletta ***** válasza:

DNS teszttel csak az lehet megállapítani, hogy a kutya a másik kettő, vagy több bevizsgált kutya utódja-e, a fajtát nem.


Egyébként akkor is lehetne fajtatiszta, ha éppen hibás a faroktartása. És mivel a farkuk nem egyenes, még ha vízszintesig emelik is, a vége értelemszerűen afölé ér.


Mellesleg menhelyen is vannak törzskönyves kutyák (sajnos), de elég kevés. Van, amelyik tetovált és van, amelyik pl. ajándékként nem kellett és leadták törzskönyvvel, mindennel (megtörtént eset, bár nem német juhász, hanem másik divatfajta).

2013. júl. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
mutass róla egy képet :)
2013. júl. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!