Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan westie mellé milyen kutya...

Kan westie mellé milyen kutya jó? (fajta, szuka/kan! )

Figyelt kérdés
2009. okt. 23. 11:54
 1/5 anonim válasza:
100%
nekünk egy szuka labradorunk van és nagyon jól kijönnek.
2009. okt. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy másik kistestű kutya szerintem, törpe schnauzer, skót terrier, bishon frise, vagy kisebbek, mint pl.: yorkshire terrier vagy csivava, de ezek már elég kicsik. Szerintem ha nem akarsz "meglepetés kiskutyákat" akkor az új kutya is kan legyen, de ha tudod őket vagy legalább az egyiket ivartalanítani, akkor jöhet szuka is, nem lesz akkor semmi gond.
2009. okt. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem a kutya fajtája és neme számít, hanem a jelleme.

Ha a kutyád barátságos, kedves, séták alkalmával elfogad másokat, esetleg még játszik is, akkor bátran hozz mellé társat. Fajtáját és nemét tekintve akármi lehet (fajtatiszta és keverék, menhelyes is egyaránt). Ha szukát választasz, ivartalaníttatni kell. Én a szukát ajánlom, de ha a kanod nem domináns, akkor választhatsz kant is, és akkor nem kell az ivartalanítással foglalkozni.

Ha a kutyád barátságtalan, morgós, verekedős, akkor előbb szocializálni kell, és utána jöhet a társ.

A társ fajtáját, jellemét tekintve olyat válassz, ami illik hozzád és az igényeidhez. Ha nem vagy túl pörgős, sportos, jövős-menős alkat, akkor terriert ne válassz, ha nem vagy erős, határozott jellem, akkor ne beagle-t válassz, ilyesmikre gondolok.

Én egy menhelyi, kistestű, inkább felnőtt, ivartalanított szuka kutyát ajánlanék neked.

2009. okt. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
csak annyi a baj hogy van egy menhelyi kanom. De a kutyám viszonylag más kutyákkal jól viselkedik. Csak még megyünk kutyasuliba. Amúgy ő is terrier és nem vagyok "mozgós" alkat.. De szeretek néha napján sétálni és akkor jönnek velem a kutyák is :) Szóval olyan változatos vagyok. És igazán a terriereket szeretem. 3at neveltem fel. Szóval... :D
2009. okt. 23. 16:58
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem, amit írtál. Tehát akkor 2 kutyád van?

Ha a terriereket szereted, akkor terriert válassz. Rengeteg terrier (keverék) van a menhelyeken!

(És persze, a westie is terrier, de hatalmas különbség van pl. az airdale, a staffi, a parson russel és a westie között.)

2009. okt. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!