Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet a kutyát más...

Hogyan lehet a kutyát más állatfajokkal összeszoktatni?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves shih-tzu kan kiskutyám,de problémái vannak más állatfajokkal. Elhoztunk egy nyuszit egy olyan helyről, ahol bántották és nálunk boldogan élhetne egy nagy kennelben. Sajnos a rácson átlát a kutyám és teljes megbolondul, ha meglátja a nyulat.Elkezd üvölteni, rohangálni ide-oda és hiába csinálsz vele bármit is, nem nyugszik le. Minden más állattal így viselkedik, egyszer egy macska felpofozta, attól sikerült lenyugodnia, azóta fél tőle, de egy nyúltól nem várhatom el ugyanezt. Odavittük pórázzal a nyúlhoz, de támadó jelleggel közelített felé, bele akart harapni.

Múltkor elkapott egy kiscsirkét, és alig tudtuk kiszedni a szájából szerencsétlent. Minden ami mozog, fut, azt vadásznivaló dolognak tekinti.


Tudok csinálni vele valamit? :(


2013. júl. 29. 10:32
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Kutyákkal semmi baja, csak a többivel. Amikor elkezdett üvölteni a nyúl láttán, szóltam erélyesen,hogy nem, de nem hallgatott rám, aztán lenyomtam a földre vagy a lábam közé szorítottam és elvittem onnan. Megpróbáltam vagy 10x, de semmi. Pórázzal vittem oda a nyuszihoz, és miután meg akarta harapni, pont ugyanezeket csináltam végig vele.
2013. júl. 29. 12:06
 12/15 anonim ***** válasza:
A ledominálás (lenyomás) kiabálás ebben az esetben nem ér semmit. Ajánlanám hogy nézz meg néhány Ceaser részt, ilyen viselkedésnél az első jelre ki kell zökkenteni a kutyát. Ez egyszerűen annyit jelent hogy amikor azt érzed hogy elkezd befeszűlni, az ujjaiddal megharapod mondjuk a nyakát lapockáját. Nem kell fájdalmat okozni, nem ez a cél. Az hogy az örjöngő kutyát a ketrechez viszed nagyon rossz ötlet. Ebben a felfokozott állapotba már nem nagyon tudsz vele mit kezdeni. Ráadäsúl a nyulat is feleslegesen stresszeled.
2013. júl. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Tényleg az a megoldás, ha megharapom?
2013. júl. 29. 12:28
 14/15 anonim ***** válasza:

Nehogy szó szerint harapd meg :) A kezedet tartsd úgy, mintha egy labdát fognál. Majd közepes erővel csípd meg így a kutyát (a nyakánál, vagy a lágyékánál). Ha nem zökkenti ki, akkor nagyobb erővel kell megismételni. A lényeg, hogy gyors és meglepetésszerű legyen.

A másik, amit tehetsz, hogy pórázra rakod és elindultok a nyúl felé. Amint előreront, de jobb lenne még előtte, rántasz egyet a pórázon és erőteljes nemet mondasz. Ha erre kizökken, akkor érdemes vele egy ül/feksziket csináltatni, majd lassan a nyuszi felé araszolni. Végül a nyúlketrec mellett is normálisan kel viselkednie.

Bármelyiket is választod, több napon keresztül kell ezt vele gyakorolni. Nem várható el tőle, hogy 3 év fegyelem nélküliséget 1 óra alatt levetkőzzön.

Sok sikert és ne add fel.

2013. júl. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy ide írok, de nekem is ilyen gondom van.. Ha bárki, esetleg te kedves kérdező, tudna segíteni, annak nagyon örülnék!!! :(

A linkek:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__4651063-ossze..

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__4600800-a-ku..

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__4648224-ossz..

2013. aug. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!