Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Véleményke a bernipásztorról?

Véleményke a bernipásztorról?

Figyelt kérdés
egy bernit szeretnék venni kertes házban élünk én 15 hugom 9 az alföldön .a hely szerintem meglenne anyagilag mennyibe kerül az eltartása?
2013. júl. 29. 13:06
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
vélemények*
2013. júl. 29. 13:06
 2/13 anonim ***** válasza:

Nagy testű kutya.

Ajánlom tenyésztőtől venni. Egyik ismerősöm 200-250 ezer körül vett (legalábbis nekem ezt mondta)

Gyönyörű fajta. Egyik álmom,hogy nekem is lehessen majd egy ilyen.

Olvass utána jó sokat a google a barátod :)

2013. júl. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

Nagyon szep kutyak es ahogy mondod kell nekuk a terulet csak anyi hogy majd kell nekuk egy tars de nem muszaj Berni pasztor legyen. Nagyon szereti a gyerekeket jo valasztas csak annyi hogy nem aktiv kutya.

Nem kerul sokba csak kell a szoret apolni.

2013. júl. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az első évben kb annyi a tartása, mint amennyi a vételára. Tehát olyan 200-250 ezer Ft. Felnőttként már nem eszik olyan sokat és a felnőtt táp is olcsóbb, mint a kölyök táp, nem kell annyi izületvédőt adni neki, mint kölyökként... Szóval felnőttként évente 150 ezerből kijön, ha nem beteg és kutyaiskolába se jársz vele.
2013. júl. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
egy társ?... van egy kis tacsink :D
2013. júl. 31. 00:19
 6/13 A kérdező kommentje:
amúgy meg 30 ezerekért láttam fajtatisztákat oltva tenyésztőtől nem kell 200 ezres kutyát venni eleve a menyhelyi a leg"kedvesebb" mert az sokkal jobban igényel egy kapcsolatot,szeretet. ennek ellenére én szerintem veszem de nem törzskönyvezettet ami díjnyertes szülőktől van. nekem társként kell nem pedig egy maximális műtárgyként :)
2013. júl. 31. 00:23
 7/13 anonim ***** válasza:
30 ezerért te nem láttál fajtatisztát, csak beteges, fajta jellegű keveréket. De vedd meg nyugodtan és a maradék 300 ezret majd kifizeted az állatorvosnak. Jól ledegradáltad szegény kutyát és magadat is, hogyha "csak társnak" kell, akkor már nem lényeges, hogy szép és egészséges is legyen. Ráadásul tetszik neked ez a fajta és anyagilag is támogatni akarod, hogy hozzád hasonló, tudatlan vagy éppen rosszindulatú emberek módszeresen tönkretegyék a fajtát.
2013. júl. 31. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
o.o sőt az én k**va anyám xD
2013. júl. 31. 17:17
 9/13 anonim válasza:
Belinkeled a fb ? Nekem 2 Bernipásztorom van :) és 35 ért vettük nem 200 ezerért és fajtiszták :) csak tudni illik h a törzskönyves kutyák 100 ezer felett vannak :) amelyiknek nincs az 25 ezernél kezdodik.;)
2013. aug. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Amelyiknek nincs, az fajtajellegű keverék (még az oltásiba is csak azt írja az állatorvos, hogy keverék) és ilyen kutya megvásárlásával a szaporítókat támogatjátok, így ti se vagytok jobbak náluk.
2013. aug. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!