Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Harapdál a 2 hónapos kutyám,...

Harapdál a 2 hónapos kutyám, leginkább játék közbe. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy 2 hónapos Golden Retriever kan kutyám, kb. másfél hete van nálam. Miután felébred jön a játékidő; szaladgál játszik, jól érzi magát. Rengetegszer odajön hozzám játék közbe de általában mindig megharap, hol erősebben hol gyengébben. Nem akartam a seggére csapni de kénytelen voltam, sajnos ez se segített, még inkább bevadult közbe, ugyan úgy folytatja és játéknak veszi. Próbáltam már hogy bekentem vajjal a kezem és utána egy ideig nyalogatta de ismét csak harapdált. Az sem segített mikor megharapott és én magas hangon kiabáltam, hogy 'jujj'. Mindig csak játék közbe harap meg, és ilyenkor ssóválja a farkát. Tudom hogy még kicsi de most szeretném leszoktatni róla, hogy engem tekintsen a falkavezérnek. Mikor kicsit nyugodtabb állapotban van és próbál megharapni elég egy nem vagy egy phuj és abbahagyja. Segítsetek, hogy leszokjon a játék közbeni harapdálásról. Előre is köszönöm a segítséget! :)
2013. júl. 31. 11:50
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

A kutyának nagyon komoly büntetés ilyen esetben ha abba hagyod a játékot vele. Ha erősen megharap akkor fogod magad felállsz és ott hagyod, ha jön utánad erőszakosan és folytatni akarja, akkor nyugodtan el is zárhatod.


Fontos az időzítés hogy azonnal hagyd abba a játékot amikor megharap. 3-4 alkalom után többnyire összekötik a két dolgot és vagy elkezdenek finomabban harapni, vagy végleg abba hagyják a harapdálást.

2013. júl. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
0%
Ha játék közben harapdál, akkor vegyél fel kesztyűt (ilyen munkáskesztyűt) és abban nem fáj :) Ha nem játék közben harapdál, akkor meg nincs gond, mert azt írtad, hogy ott le tudod állítani. De alapvetően szüksége van rágásra, szóval mikor harap, akkor adhatsz neki egy játékot is, amit rághat, vagy rágókát.
2013. júl. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
szerintem 2 hónapos korban még egyértelmű a falkasorrend..
2013. júl. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Nah igen ebben az esetben a falkasorrend teljesen lényegtelen.. a kicsik ilyenkor mindent harapdálnak. A cél a puha harapás elsajátítása, vagy a harapás elhagyása emberrel történő játék közben.
2013. júl. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi segítséget! :))

Ha felveszek kesztyűt akkor lehet hogy nem fog fájni de megszokja hogy nem szólok rá játék közben ha harap és később még nehezebb dolgom lesz! Lehetséges?

2013. júl. 31. 12:02
 6/26 anonim ***** válasza:
Bármi lehetséges, de kb. 6-7 hónapos korukra leszoknak a harapdálásról, mikor már fogat váltottak.
2013. júl. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim válasza:
Az én kutyám ugyanezt csinálta 2 hónaposan. Diesel23 válasza nagyon hasznos! Én is így próbáltam vele megértetni, hogy nem szabad harapdálni, de sehogy sem sikerült, pedig okos kutyus volt már pici korában is. Egyszer, mikor már nem játékból harapdált, hanem szó szerint odakapott, elkaptam az egyik mancsát és én is beleharaptam. Persze nem nagyot, nem is fájt neki, csak nézett nagy szemekkel. Soha többet nem harapdált. Most hét éves, de inkább nyitva tartja a száját, ha beleteszem a kezem, minthogy ráharapjon. Remélem tudtam hasznos tanácsot adni. :)
2013. júl. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 Imola Ágnes ***** válasza:
A kesztyű nem megoldás. Ha túl erősen harap, akkor egy hangos szó, és a nyakát oldalt az újjaid hegyével megbököd, mitha megharapnád egy pillanatra. Ezt addig csinálod, míg le nem szokik róla, amúgy más csínytevésekre is alkalmas büntetés, mivel az anyjuk is így mordul rájuk ha rosszat tesznek.
2013. júl. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Attól félek hogy, ugye játék közbe harap meg és ha én is megharapnám akkor játéknak venné és folytatná. Soha nem bántottam semmilyen állatot távol áll tőlem de mikor a seggére csaptam a kutyámnak mintha meg se érezte volna folytatta tovább. Félek nehogy ebből is az legyen, hogy ide oda harapdáljuk egymást!
2013. júl. 31. 12:15
 10/26 Imola Ágnes ***** válasza:
Ép ez a lényeg, hogy ha harapod oldalt a nyakán, azt nem veszi játéknak, az az érzés ismerős neki, tudja hogy fegyelmezik.
2013. júl. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!