Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 éves gyereknek kutyát? Ti...

6 éves gyereknek kutyát? Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Unokahúgom kiskutyát szeretne, de még csak 6 éves, oviba jár, van egy öccse aki 2,5 éves, panelben laknak, anya nagyon elfoglalt, apa messze dolgozik és ritkán van otthon. A kislány okos, korához képest fejlett, intelligens, de szerintem nem tudná ellátni a kutyát és az anyukára hárulna minden teendő. Egy 6 éves gyerek még nem eléggé érett, hogy kutyája legyen. De a kislány mindenképpen szeretne állatot. Én azt javasoltam vegyenek neki egy hörcsögöt vagy tengerimalacot, azzal nincs annyi baj és ha netán ráunna a gyerek nem olyan megterhelő a gondozása mint egy kutyáé. Nem rág szét semmit a lakásban, nem kell sétáltatni, oltásra hordani, stb.
2009. okt. 25. 07:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jól gondolod. Egy 6 éves nem fogja tudni ellátni a kutyát, sétáltatni tanítani, ennivalót adni...stb. Az anyukának meg csak egy teher lenne, ha így is kevés ideje van a gyerekekre, nem hiszem hogy szeretne még egy harmadikat.

Én inkább macskát ajánlanék. mégis nagyobb mint egy hörcsög, meg a macskával lehet játszani a hörcsöggel semmit.

2009. okt. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
15%
Szrintem a kutya nem annyira jó ötlet, mert mindig ugat, harap de csak akkor harap ha játékos. Egyébként szerintem az a 6 éves gyerek csak addig örül neki ameddig új a kutya de ahogy gondoljátok nem szólok bele. Ha mindenképp kell a gyereknek akkor kint tartsátok ne menjen be a házba.
2009. okt. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Én nem ajánlanék macskát panelba, szerintem egy olyan állatnak, aki négyzetkilométeres territóriummal rendelkezik jó esetben, igazi kínszenvedés.

Ez esetben a kutya se jó, ha elfoglaltak a szülők, nem lesz, aki érdemben törődne vele. A tengerimalac és a törpenyúl jó választás lenne!

2009. okt. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kedves második, le van írva, hogy panelban laknak... És miért harapná már meg egy kutya a saját gazdáját? Max játék közben... De arról meg le kell szoktatni. Erre a kislány nyilván nem lesz képes, nem jó választás nekik a kutty.
2009. okt. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek ilyen gyereket, ő már kb. 8 éves lehet és gyakran látom kutyát sétáltatni. Olyanokat csinál, hogy nem visz pórázt a tüzelő szukához, akit nem tud visszahívni, kérdezés nélkül odaengedi a kan kutyámhoz stb. Nem való ilyen pici gyereknek kutya.
2009. okt. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%
A testvéred és házastársa magától nem tudja azt az egyszerű kérdést eldönteni, hogy akar-e kutyát sétáltatni és egyéb nehézségeket, beleértve az anyagiakat is, vállalni? Ehhez a gyakorikérdések olvasótábora kell? Tipikusan csak a pontszerzésért feltett fölösleges kérdés! (Ha egyáltalán van unokahúgod, te már máskor is feltettél furcsa kérdéseket, nagyon felismerhető az entellektüel stílusod.)Egyébként a hörcsög nem jó, mert harapós, éjszakai és rövid ideig él.
2009. okt. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az egybe hangzó válaszokat!

Az utolsónak üzenném, hogy fogalmam sincs milyen pontgyűjtögetésről beszél. Most teszem fel a 3. kérdést. A kutyás rovatban ez az első. Eddig a baba-mama rovatban olvasgattam. Nem szeretem az ilyen rossz indulatú embereket.

2009. okt. 25. 10:02
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy korához képest fejlett, érett a kislány, de 6 évesen képtelen megnevelni, felnevelni egy kiskutyát. Ha sikerülne is, mi van, ha az utcán neki ugrik egy kutya az övének? Még felnőtt emberek se mindig tudnak kezelni ilyen helyzeteket...

Egy 6 éves kislánytól nem várható el, hogy télen-nyáron, hóban fagyban, minden egyes nap legalább 3x levigye a kutyát. A kutya fel fog nőni, rágni fog, harapdálni fog, morogni fog a kajára, szőrözik, már nem lesz olyan édes, esetleg szobatiszta sem lesz. Felnőtt emberek küszködnek súlyosan félrenevelt kutyáikkal, egy 6 éves kislány hogy tudna megbirkózni olyan helyzetekkel, ahol falkavezérséget kell napról napra bizonyítani és megtartani?

Remélem a szülők vannak annyira felelősségteljesek, hogy várnak még pár évet a kutyával. Ők is elfoglaltak, nekik sem lenne idejük nevelni.

Az anyagiakról nem is beszéltem...

Nekem anyum még nagyon anno az aaaaaaaaaaaaaanyakutyát szeretnééééék-et úgy kezelte le, hogy 1 évig életben kellett tartanom egy szobanövényt. Jó lecke volt!!

2009. okt. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi kedves utolsó! Ez az ötlet tetszik. Ki kéne próbálni. :) Nehéz feladat, nekem eddig nem sikerült. Sajnos az összes növényem kipusztult.:(
2009. okt. 26. 07:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!