Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sportkutyázni panelban tartott...

Sportkutyázni panelban tartott kutyával? Lehetséges?

Figyelt kérdés

Német juhász kutyával szeretnék sportkutyázni. a gond az,hogy panelben lakok. Nyilván mindent megtennék megfelelő lemozgatásért,de az is felmerült bennem,hogy egy tenyésztő adna-e így kutyát. Szerintetek felejtsem el vagy kivitelezhető a dolog?

Kb. napi 4 órát tudnék aktívan foglalkozni vele,vinném biciklivel futtatni,úsztatni, hétvége meg az edzésekről/kutyasuliról szólna



2013. aug. 5. 15:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Sztem egy csomóan tartanak panelban németjuhászt, még ha morbidul hangzik is egyesek számára. :) Ennyi mozgatással szerintem semmi akadálya. :)
2013. aug. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)csak annyival nehezebb a kérdés,hogy ráadásul munkavérvonalas kutyát szeretnék
2013. aug. 5. 16:19
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, h gond lenne. Egyik ismerősöm is munkavonalas nj-t + egy boxert tart panelban :)

A legtöbb tenyésztő tudja szerintem, h panelban is lehet jól tartani egy kutyát és családi házban is lehet szarul, ugyanez igaz fordítva is. Nekem bullmasztiffom van panelban, sokat dilemmáztam, h mi legyen, végül a tenyésztőre bíztam magam, gondoltam lesz, ami lesz, vagy ad kutyát vagy nem. Hát adott :)

2013. aug. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem lesz gond vele, csak mond el a tenyésztőnek és majd segít választani.
2013. aug. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%
Ha van rá cirka tíz éved,lehet.Volt már kutyád?Mert nyáron még elmegy a szaga,de amikor beköszönt a nyirkos hidegebb idő,kemény meló a lakást és a kutyát is tisztán tartani.
2013. aug. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen volt már kutyám,egy golden retriever,szintén panelben. Neki is nagy volt a mozgásigénye,de azért mégsem egy munkavonalas német juhász,meg gondolom a nj nevelésileg is keményebb dió. Mindent el fogok mondani a tenyésztőnek csak nehéz lesz így,hogy mivel panel lehet nyugodtabb kölyköt ajálana ,de ha sporkutyázni is szeretnék vele,akkor lehet nem a legnyugodtabb kölyök lesz a legjobb választás. Ami a takarítást illeti,az egyik ismerősnek rövid szőrű kutyája volt és sokkal többet szenvedett a takarítással mint mi,szóval ettől nem félek.
2013. aug. 5. 19:19
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én vizslás vagyok, a tenyésztő, akitől a kutyát vettem, nem is ad el kutyát csak kinti tartásra, maximum kinti-bentire. Oké, hogy az rövid szőrű fajta, de ettől függetlenül hiperaktív. Szóval szerintem semmiképp se felejtsd el, hanem beszélj a tenyésztővel, biztos segít a kölyök kiválasztásában is.
2013. aug. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak a hétvégén akarsz sulizni a kutyáddal, bőven meg fog felelni egy kevésbé aktív kölyök.A színvonalas versenyzéshez napi szinten kell tréningezni a kutyával, gondosan felépített programmal.

Egyedül élsz? Dolgozol? Tanulsz?

2013. aug. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Párommal élek és egyetemista vagyok.

utolsó: lehet,hogy igazad van és nekünk megfelelőbb így egy kevésbé aktív kölyök,átbeszéljük még párommal

2013. aug. 6. 08:43
 10/12 anonim ***** válasza:
Ne add fel. Vannak jó tenyésztők, akik tökéletesen ismerik a tenyésztésükben használt vonalat. Mindig van az alomban a túl aktív kutyától kezdve a nyugodtig mindenféle. Ha jó idegrendszerű kutyát kapsz, az egy hétvégi iskolázás és a napi közös élet mellett remek társad lehet, és nem vallsz vele szégyen munka terén sem.
2013. aug. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!