Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Brit Prmemium kutyatápról...

Zitus14 kérdése:

Brit Prmemium kutyatápról vélemény? És hogyhogy egy kicsit olcsóbb is mint a PEDIGREE? Eddig úgy gondoltam jó táp, és a PEDIGREE ROSSZ, de akkor most.

Figyelt kérdés
8hónapos Simaszőrű retrieveremet etetem vele ,természetesen JUNIUR L-t.

2013. aug. 6. 23:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A pedigree tényleg rossz. A Brit Prémium jó, elég sokan etetik azzal kutyájukat, én is. Szereti nagyon a kutya és elég jó a hústartalma is. És igen, egész jó árban van.
2013. aug. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A pedigree azért drága a ratyi minősége ellenére, mert van reklámja, ismert az emberek között. A legtöbben néznek tv-t vagy ha nem is, de reklámokat el-elcsípnek, amikben a Pedigree, Chappi és társai tápokat reklámozzák, hogy milyen szuper, milyen jó a kutyának, stb. A laikus pedig ezt elhisz, látja hogy a kutyának annyira ízlik hogy a füle is repked tőle, hát biztosan jó, és megveszi. A reklám hatására pedig sok-sok ember megveszi, így megtehetik hogy jó drágán eladják, sőt, hamar el is fogy mert a kutya nem lakik vele sehogy sem jól, így gyorsan lehet venni a következő adagot.


Namármost, az okos ember nem feltétlenül hisz el mindent a médiának és egy kicsit utánajár a dolgoknak. Például megnézi az összetevőket és jéé hiszen ez a másik táp tápértékben sokkal jobb. Ha úgy vesszük olcsóbban is jön ki belőle a gazdi, mert mondjuk míg az 5 ezer forintos pedigreet a kutya megeszi egy hónap alatt, addig a 8 ezer forintos brittel még két hónap után is marad belőle. Hisz kisebb adaggal is jól lakik a kutya, mert az van benne amire szüksége van. Persze az ár nem ennyi, most csak a hasamra csapva mondtam egy példát :) Csak ugye aki nem néz utána, az nem tudja hogy vannak ilyen tápok is, pusztán azért mert nincsenek agyonreklámozva. Remélem így már érted. :)

2013. aug. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem a brit olcsó, hanem a pedigree baromi drága a minőségéhez képest. Ott a sok reklámot fizeted meg. Hasonlítsd össze az összetevőket és az alapján minősítsd őket, ne az áruk alapján.
2013. aug. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszi az eddigi és a további válaszokat. Én is így tudtam. Brit-tel etetem a kutyámat,úgy néz ki azzal is fogom ( és persze min. hetente kap maradékot,csontot ,tojást, stb) ,azt is tudom az Acana ,Royal jobb ,de erre sajnos már ninc spénzem :/
2013. aug. 6. 23:27
 5/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok: Szerintem A Royal Canin semmivel nem jobb. Elég butaságnak tartom, hogy fajtákra van lebontva az étkezés... de valahogy ki kell húzni az ember zsebéből a pénzt.
2013. aug. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy a Royal inkább a macskáknak jó, kutyáknak nem annyira jó minőség. Ez a fajták szerinti szétosztás is csak reklámfogás :) Brit, Taste of the Wild, Dog Chow, Acana, Orijen (utolsó kettő szuperprémium táp) ezek jók.
2013. aug. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Macskáknak sem jó a royal, legalábbis nekünk nem vált be. Most a macsok is britet eszenk, a kutyákkal együtt.
2013. aug. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is etetek Brit Premiummal. Jó táp, csak kicsit kevesebbet kell belőle adni, mint az előírt adag, mert különben hizlalja. Emiatt lehet, hogy váltani fogok.
2013. aug. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nálunk a 2 kutyából az egyik sima Brit Prémiumot eszik,a másik Brit Care Lamb & Rice-t mivel allergiás kb. mindenre.Plusz a cicám is Brit ivartalanított macskáknak való tápot eszik a szüleimnél.Ivartalanítás előtt ő is sima Brit-et evett,csak édesanyám hajlamos teletömni a cicát,ezért váltottunk az ivartalanított macskáknak való tápra.


Mindennel megvagyok elégedve mindenkinél.


A pedigree pedig baromi drága,a reklámot fizeted meg.

Számomra a tápok csúcsa az Orijen Red,viszont sajnos ennyi állatnál nincs pénzem rá.Ha csak 1 kutya lenne,biztosan azt venném :)

2013. aug. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
8-as te most komolyan emiatt akarsz tápot váltani? Ami a zsákon van csak ajánlott mennyiség, az egyiknek jó, a másiknak sok, a harmadiknak kevés. Nállunk két kutyának sok, a harmadiknak kicsit több kell, de ha egyébként minden rendben. Emiatt biztos nem fogok váltani.
2013. aug. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!