Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hat héttel ezelőtt, örökbefoga...

Hat héttel ezelőtt, örökbefogadtunk egz teljesen szobatiszta 1,5 éves syuka kutzust. Valamiért néhánz napja, időnként a syőnzegre pisil, hiába vissyük ki gzakrabban. Mitől lehet ez? (lelki probléma, felfázás? )

Figyelt kérdés
2009. okt. 26. 10:52
 1/8 anonim válasza:
Ugyan ez volt a kutyámmal és nekem azt mondta a doki lelki dolog, mert új neki a hely. A miénk hamar leszokott róla. És amikor már biztonságban érezte magát mellettünk meg az új helyen akkor megszokta, hogy kint kell pisilni.
2009. okt. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Hogy kell ilyen esetben viselkedni a kutyussal?Szidjam le,vagy észre se vegyem?Bevallom,eddig leszidtam.Lehet,hogy nem kellett volna?
2009. okt. 26. 11:16
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem a felnőtt kutyám ha állatorvoshoz megyünk másnap reggelre bekakik a szőnyegre. Egyértelműen lelki oka van. A gyerekek is bepisilnek esténként ha lelki bajuk van. Ilyenkor soha nem szídom le. Ő is befogadott kutya,ezeknek a kutyusoknak rengeteg szeretetre van szükségük,hogy ráöjjenek Te soha nem hagyod el. Egy ideig ne szídd le,mikor este lefekvés előtt leviszed vedd el a vizet és csak reggel ad neki vissza. A felfázást is érdemes megnézetni dokival.
2009. okt. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szegénykém!Nagyon köszönöm a segítséget!
2009. okt. 26. 11:34
 5/8 anonim ***** válasza:

a szobatisztaság ugyan tanulható dolog de nagyban helyfüggő...minden egyes helyen újra kell tanulnia a szabályokat, ezek közé tartozik az is hova üríthet és hova nem.


Természetesen lelki oka is lehet, az idővel megszűnik, de addig is nem szabad neki elnézni, mindenképpen jelezni kell hogy nemkívánatos ez a viselkedés. Egy sima fújj is elég ehhez.


A szabályokat következetesen, az első pillanattól be kell tartatni minden kutyánál, mert az hogy menhelyről jött onnantól, hogy belép az ajtón már csak a MÚLT!

2009. okt. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Szia első vagyok.

Nem hagytam csak úgy rá, mert akkor nem tudná mi a dörgés és azt hinné szabad pisilni akárhova. Megmutattam neki és határozottan,hangosan azt mondtam NEM! De azt mondta a doki, hogy akkor használ csak a szidás, ha azonnal megszidod, mert ha kb 20 perce pisilt és utána mutogatod neki, meg szidod le akkor a kutya már nem tudja miért kap. Résen kell lenni. Nekem 1 hetem azzal telt, hogy lestem a kutyát mikor hol van mit csinál és mikor láttam, hogy pisilt akkor azonnal mentem megmutatni neki, hogy na ezt nem szabad!

2009. okt. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne bátsd a kutyát ha bepiszkol, úgysem érti, miért kapta a szidást vagy az esetleges verést. Legyen a zsebedben mindig jutalomfalat,vidd ki gyakran és ha elvégezte a dolgát akkor azonnal dicsérd meg es kapjon jutalomfalatot, Ez olyan pozitív dolgot vált ki belole, hogy nagyon is fog igyekezni, hogy kint végezze el a dolgát. Sajnos egyik naprol a másikra nem tanítod meg, de egy kis turelemmel biztosan eredményes leszel.
2009. okt. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!
2009. okt. 27. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!